Programowanie Pilota Fiat Linea

kelis87wwa
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2021, 13:42
Przebieg: 260000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011

Programowanie Pilota Fiat Linea

Post autor: kelis87wwa »

Dobry Wieczór.

Panowie mam pytanie wyprałem pilot od Linei i nie działa;( zamówiłem nowy pilot z elektroniką dorobiłem grot oraz przełożyłem TRANSPONDER.
Zostało tylko zaprogramowanie pilota centralnego otwieranie może ktoś coś doradzić.
Mam zainstalowany już pełną wersje Fiat ECUS... jak dalej działać bardzo proszę o pomoc. dodam że nie mam drugiego pilota.(kartę z codem posiadam)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Programowanie Pilota Fiat Linea

Post autor: mwas »

Witaj przybyszu, miło Ci widzieć u nas na forum :ink Pierwszy post i "jak trwoga to do boga" :lacha No dobra, koniec złośliwości :lacha
Procedurę programowania pilotów opisywałem już na forum :ink Patrz TU -> viewtopic.php?f=1&t=1737&p=109379&hilit ... ta#p109379
Generalnie wygląda to tak:
1) Odpal program Multiecuscan i podłącz się kablem z samochodem, stacyjka z włączonym zapłonem
2) W Multiecuscan wybierz swoje auto - jeśli to co w opisie jest aktualne, to "Linea 1.4 8V" -> sekcja "Nadwozie (BCM)" -> w prawym oknie "Body Computer Marelli (323) - kliknij przycisk "Połącz" (prawy dolny róg)
3) Po poprawnym połączeniu kliknij w zakładkę "Regulacje" -> i tutaj pozycja "Programowanie pilotów". Po kliknięciu na nią, w okienku po prawej stronie wyświetli się dość szczegółowy opis całej procedury :ink
4) Kliknij przycisk "Wykonaj" i potwierdź, że jesteś pewny (przycisk "Y")
5) Wprowadź kod z karty kodowej auta
6) Wyświetli się komunikat, żeby przygotować pierwszego pilota do programowania - kliknij przycisk potwierdzenia ("Y")
7) Po wciśnięciu przycisku "Y" masz ok 15 sek. na wciśnięcie i przytrzymanie jakiegokolwiek przycisku z programowanego pilota
8) Po rozpoznaniu pilota program wyświetli komunikat "WYKONANE" - potwierdź przyciskiem "Y"
9) Program zapyta, czy chcesz zaprogramować kolejnego pilota - można ich zaprogramować do 8 szt. - jeśli nie masz ich więcej, to wybierz przycisk "N"
10) Program wyświetli komunikat "ZAPISYWANIE PILOTÓW" a następnie "WYKONANE"
11) UWAGA :! Nowo zapamiętany pilot nie zacznie działać OD RAZU :! Otwórz drzwi, wyjdź z auta, zamknij drzwi, odczekaj dłuższą chwilę - nawet kilka minut - nie wiem z czego to wynika, ale tak jakby nowy pilot musiał się "przegryźć" przez komputer :ink Po chwili wciśnij przycisk zamknięcia auta na pilocie - zamek powinien się zatrzasnąć :luzak
12) Ciesz się nowym pilotem do auta :luzak

Robiłem tą procedurę dwa razy - u mnie, w 1.4 8V i w T-Jet - za każdym razem tak samo - wszystko działa, tylko zaraz po zakończeniu programowania nowy pilot nie działa od razu, trzeba chwilkę odczekać :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ