Strona 1 z 9

Nawiew powietrza kilka pytań

: 21 kwie 2010, 10:06
autor: ENDRIU
Witam
Czy może ktoś podpowiedzieć z którego miejsca jest pobierane powietrze do dmuchawy,czyli gdzie jest wlot.Od pewnego czasu powiedzmy 2-3 tyg.po włączeniu dmuchawy czuć wyraznie zapach oleju silnikowego,po 1-2minutach zapach ten zanika tylko że trudno mi powiedzieć czy ten zapach zanika czy poprostu nos się przyzwyczaja??,oczywiście cały silnik w miarę możliwości okukany wycieków nie stwierdzono,bagnet na swoim miejscu,korek wlewu oleju też jest szczelny,było cos kiedyś opisywane na temat odmy ale nic nie mogę znaleść, przymierzam się do wizyty w serwisie i nie chciał bym aby mi grzebali przy silniku bez potrzeby.

: 21 kwie 2010, 10:14
autor: emmer
dokładnie ktoś to miał z powodu odmy - chyba will. temat pewnie uległ sprzątaniu. :)

: 21 kwie 2010, 10:22
autor: jay_21
ENDRIU, wlot powietrza jest z lewej strony podszybia.

: 21 kwie 2010, 11:36
autor: kylo
Też taka miałem jakieś 1500km temu, ale nie paliłem się do wizyty w ASO (bo i tak by to nic nie dało - wszyscy mieli by katar i nic nie wyniuchali) a teraz jest ok. Chyba, że jadę koło oczyszczalni ścieków to wtedy już nie jest ok :przykry

: 21 kwie 2010, 13:47
autor: will
ENDRIU na bank wężyk odmy masz sparciały jest pod filtrem powietrza 20 min wymiana.

: 21 kwie 2010, 14:55
autor: Tomek
A swoją drogą to powiedzcie czemu te węże od odmy tak parcieją?
Czy jest to wada materiałowa tych węży, czy w grę może wchodzić na przykład częsta jazda na krótkich dystansach?

: 21 kwie 2010, 16:44
autor: aixen
Mam to samo... wężyk odmy jest nowy, wymieniony około dwóch miesięcy temu.
Dodatkowo montaż został sprawdzony około dwu tygodni temu. Nadal, po uruchomieniu przez moment czuć zapach oleju silnikowego... przyczyna... klasycznie nieznana.. :smak

: 21 kwie 2010, 20:26
autor: bucu74
Mam to samo. Problem był zgłoszony w ASO przy pierwszej wizycie nic nie zrobili serwis nic nie wyczuł. Po kilku tygodniach czytając forum dowiedziałem się o parciejącym wężu odmy silnika. Druga wizyta i wskazanie pękniętego węża zakończyła się jego wymianą na nowy. Zapach pozostał.
Teraz jestem umówiony jeszcze na kilka innych rzeczy w ASO i przy okazji mają sprawdzić, dlaczego nadal czuć zapach oleju (spalin). Zobaczymy jak się to skończy.
Zauważyłem, że przy ustawieniu nawiewu na środkowe kratki i odpaleniu silnika zapach jest najbardziej dokuczliwy. Po kilku minutach albo nasz zmysł węchu przyzwyczaja się lub po prostu przestaje śmierdzieć.

: 22 kwie 2010, 6:50
autor: ENDRIU
Dobra Panowie czyli winowajca jest znany/wężyk od odmy/jestem na poniedziałek ustawiony na wizytę w serwisie bo mam tam jeszcze inne sprawy,kratka nawiewu,piszczący wentylator,to zgłoszę i odmę.
Teraz jeszcze jedna sprawa czy to powietrze które jest zasysane do dmuchawy jest zawsze kierowane na filtr kabinowy?? bo jeżeli tak to mamy prawdopodobną przyczynę że po mimo wymiany wężyka na nowy szczelny nadal pozostaje zapach oleju,poprostu filtr powietrza jest przesiąknięty tym zapachem i pewnie tylko wymiana na nowy rozwiąże problem do końca,oczywiście to są tylko moje domysły ale kto wie może trafne?.

: 22 kwie 2010, 7:00
autor: jay_21
ENDRIU, powietrze zawsze przelatuje najpierw przez filtr przeciwpyłowy :)

: 22 kwie 2010, 7:24
autor: will
Tak jest, jest w podszybiu otwór przez który widać filtr powietrza(przec.pył)

: 10 cze 2010, 10:03
autor: kylo
Zrobiło się cieplej i intensywniej się dmucha z kratek. I tu mam pytanie czy przy nawiewie ustawionym tylko na pasażera i kierowcę (czyli pokrętło skrajnie w lewo) widzicie różnicę między siłą wiania z panelu centralnego i z bocznych kratek? U mnie środek nawet na 1 hula aż miło a boki to ledwie zipią. Wybieram się do ASO z samozapalającym się oświetleniem schowka to bym przy okazji zahaczył o nawiewy - chyba, że ten typ tak ma :zmieszany

: 10 cze 2010, 10:16
autor: M
ja mam full auto i jest tak samo więc można wysnuć tylko jedno TTTM Ten Typ Tak Ma ;)
p.s. ważne że wieje a że słabiej przynajmniej się nie przeziębisz ;)

: 10 cze 2010, 18:00
autor: Kuzyn_z_Sosnowca
A tak w ogóle to jak wam klima się sprawdza przy takim upale. Termometr pokazywał 33-35 stopni. Wieje niby chłodne powietrze, ale jakoś tak bez przekonania. Jak auto postało 2 godziny w takim słońcu, to z wiatrakiem na 3 i załączonej klime po 20 km bez rewelacji. Powietrze wylatujące z nawiewów wydaje mi się, że powinno być zimniejsze.

: 10 cze 2010, 18:43
autor: duskap
U mnie klimatyzacja działa doskonale. Nawiew na 3 na szyby i nogi i wystarczy całkowicie. A jak dam nawiew na siebie to za zimno... Łatwo się tak przeziębić. A i ZNACZNIE mocniej klima chłodzi gdy zamkniesz obieg powietrza.