Strona 1 z 3

[T-jet] Pęknięty wąż od powietrza.

: 13 kwie 2011, 22:19
autor: duskap
T-Jetowcy na Spocie w Krakowie przy jechaniu moim autem z Sebastianem zauważyliśmy, że coś popisknęło na nierównościach. Wtedy olałem sprawę. Niestety pisk ten coraz głośniejszy się stał i doszło jeszcze wpadanie czegoś w rezonans. Jako, że dzisiaj pracę przez cały dzień miałem obok Polinaru w Krakowie to mówię a niech zobaczą co się poluzowało i dokręcą. Po sprawdzeniu okazało się, że pęknięta jest rura (wąż) powietrza. Biegnie po prawej stronie silnika od samej góry (przy chyba przepustnicy i takim złączem jakimś firmy Bosh) aż w dół chyba do Intercoolera. Pęknięcie było na samym dole ale muszą wymienić cały wąż (szczerze mówiąc... wygląda gorzej niż wąż w moim 13 letnim Transicie). Zamówili, jutro powinien być już u nich.

Znowu mnie zaczyna wkurzać Linea... Alternator, 2x klima, 2x(lub 3 bo nie pamiętam) łączniki stabilizatora, 3x łożyska amorów, akumulator, wąż powietrza... Ile tego jeszcze do diabła będzie? Kiedy w końcu te pierdoły się skończą.

PS>Wczoraj spotkałem gościa co ma 150 tys km w Linei T-Jet. W półtora roku. Usterki standardowe (łożyska amorów, łożyska kół tylnich, kratka nawiewu, gumy w błotnikach). Oleju nie bierze (zmiany co 15 tys km).

: 13 kwie 2011, 22:35
autor: Sebastian
duskap pisze:Znowu mnie zaczyna wkurzać Linea... Alternator, 2x klima, 2x(lub 3 bo nie pamiętam) łączniki stabilizatora, 3x łożyska amorów, akumulator, wąż powietrza... Ile tego jeszcze do diabła będzie? Kiedy w końcu te pierdoły się skończą.
Wieże ci duskap jest to wkurzające i męczące.Kumpel z roboty też ma Linke z 2008 i nic mu się nie dzieje tylko leje 95 i jeździ. A ja już byłem tyle razy w ASO że trudno to zliczyć .Jak bym napisał co mi wymieniono to powstała by niezła lista .A teraz gwarancja się skończyła i trzeba będzie zakasać rękawy.I samemu dłubać przy Lince.

: 13 kwie 2011, 22:40
autor: cichy
Sebastian pisze:A teraz gwarancja się skończyła i trzeba będzie zakasać rękawy.I samemu dłubać przy Lince.
a mi jak się skończyła gwarancja to się skończyły usterki, no oczywiście oprócz odmy ale w sumie jaka to usterka.

: 13 kwie 2011, 22:54
autor: FILBERT
He he ja mam to samo:) Po gwarancji nic się nie dzieje, panuje nad sytuacją!!!

: 14 kwie 2011, 6:19
autor: jay_21
duskap, możesz zrobić fotę który to wąż? Bo rura do IC jest częściowo metalowa.

: 14 kwie 2011, 20:22
autor: duskap
jay_21, nie mam auta bo przewód z Włoch ściągają i będzie najwcześniej w sobotę a nie chciało mi się jej zabierać do domu, więc zostawiłem ją na parkingu ASO (ale kluczyki mam ja :P).
Prośbę mam aby ktoś zrobił zdjęcie swojego silnika T-Jet i ja na tym zdjęciu zaznaczę ten przewód ok? Nie chcę łamać praw autorskich i posługiwać się zdjęciem z googla/

: 14 kwie 2011, 20:29
autor: Kuzyn_z_Sosnowca
No to ja wkleję z Wikipedii Obrazek

: 14 kwie 2011, 20:34
autor: jay_21
No to wydaje mi się, że u mnie czuć delikatnie spaliny w okolicy prawego wyjścia rury zintegrowanej z plastikową osłoną silnika (tam gdzie to kolanko schodzi w dół). Plecionka na dole jest ok więc jedynie z któryś rurek w tym miejscu musi gdzieś puszczać. Niestety w chwili obecnej nie mam czasu sprawdzić skąd to. Niedługo zbliża się 2 przegląd więc chyba dopiero wtedy zgłoszę.

[ Dodano: |14 Kwi 2011|, o 20:35 ]
duskap, jak podasz źródło (przypis) to nie złamiesz praw autorskich.

: 14 kwie 2011, 23:30
autor: duskap
Zaznaczyłem tę rurę na zdjęciu. To się składa z kilku części i leci aż do dołu. U mnie pęknięte jest na samym dole ale ASO mówi, że zamówić musieli całość i całość wymienią.

: 15 kwie 2011, 8:45
autor: emmer
trzeba się temu przyjrzeć. :(

: 15 kwie 2011, 8:52
autor: cichy
ale żeby tego węża powietrza nie było w Polsce tylko muszą go dopiero sprowadzać ze słonecznej Italii :devil to jest dziwne

: 16 kwie 2011, 6:44
autor: Rafcio
pawe1_c pisze:ale żeby tego węża powietrza nie było w Polsce tylko muszą go dopiero sprowadzać ze słonecznej Italii :devil to jest dziwne
No niestety, ja na nowy zestaw wskaźników czekałem chyba ze 3 tygodnie :przykry

: 16 kwie 2011, 13:26
autor: duskap
Auto dzisiaj naprawione. Wymieniony "wąż powietrza intercooler-przepustnica".
Niestety muszę poinformować, że jeszcze jedna usterka w tym egzemplarzu i NIGDY WIĘCEJ FIATA! Ma ostatnią szansę.

: 16 kwie 2011, 15:53
autor: Bernardito
duskap, jakoś w Twoich "ustach" nigdy więcej fiata nie brzmi przekonująco:):):)

: 16 kwie 2011, 18:15
autor: eses
duskap pisze:NIGDY WIĘCEJ FIATA!
Gorąco polecam skodę i obyś się nie zdziwił jak zacznie np. rdzewieć tylna klapa po -uwaga- 3 latach!!!
Polecam też Mazdę np. 6, bratu wymienili na gwarancji, nie mogli ustawić zbieżności i po 5tys. zdzierało opony.
A propos, po co zmieniać całe łożyska na amorkach?? Przynajmniej w Grande i Qubo/Fiorino da się rozebrać i "uzupełnić" smar. Koszt w ASO 30zł za sztukę plus oczywiście geometria, bo trzeba ściągnąć całą kolumnę.