Strona 1 z 1
Boczna kratka nawiewu jak zdemontować?
: 17 lis 2010, 0:05
autor: ENDRIU
Witam!!
Koledzy podpowiedzcie proszę jak zdemontować boczną kratkę nawiewu od strony kierowcy??spadło mi to sterowanie którym otwiera się i zamyka kratkę a wszystkie części są przynajmniej tak na pierwszy rzut oka wygląda,może uda się samemu coś zrobić bez serwisu.
: 17 lis 2010, 9:48
autor: cichy
mi już dawno te plastyki ze sterowania wypadły od strony kierowcy jak i środkowych kratkach , ustawiam sobie długopisem takim bzdetkiem się już nie przejmuję miałem poważniejsze usterki a ta jak to mówią na reklamie to pikuś, ale rozumiem cię lepiej żeby wszystko było cacy. Jak będą śniegi i nic nie będzie do roboty to się w końcu zajmę dobrze moją linką
: 17 lis 2010, 13:25
autor: Tomek
Przeglądałem sobie info o tych kratkach, i mocowane one są na wcisk.
Kratka prawa dodatkowo jest przykręcona śrubeczką od dołu (od strony schowka), natomiast lewa podobno nie (ale ja bym sprawdził dla pewności czy nie widać tam żadnej śrubeczki po wyjęciu tej maskownicy od bezpieczników)
Żeby wyjąć kratkę trzeba też zdemontować te ozdobne listewki (też są wciskane)
Mam jeszcze rysuneczek, może Ci pomoże..
: 17 lis 2010, 14:04
autor: will
Tomek opis przyda się każdemu

: 17 lis 2010, 14:07
autor: Tomek
Opis jest na przykładzie Grande Punto, bo do Linejki to ciężko coś znaleźć
Ale będzie to to samo.
: 17 lis 2010, 15:01
autor: Gringo
Mogę tylko potwierdzić, że po stronie kierowcy nie ma żadnej śrubki.
: 17 lis 2010, 22:36
autor: ENDRIU
Tomek wielkie dzięki za rysunki faktycznie wygląda na łatwiznę oby tylko to nie były pozory.
: 18 lis 2010, 19:02
autor: NRG
ENDRIU, jak będziesz go wyjmować to zapodaj jakąś foto relację. W moim lewym nawiewie coś "brzęczy" - tak jakby ktoś piasku do środka nasypał. Dźwięk pojawia się po włączeniu klimatyzacji na chłodzenie.
: 29 lis 2010, 15:37
autor: RobertSl2
Koledzy. Mam pytanie o wymianę filtra kabinowego który znajduje się pod schowkiem . Może ktoś wie jak się go demontuje ?.
: 29 lis 2010, 15:42
autor: Tomek
: 29 lis 2010, 18:50
autor: Rafcio
Byłem w serwisie przy wymianie filtra i patrzyłem jak go wymieniają i nie trzeba demontować całego schowka!!!! Wystarczy zdemontować tylko tą półeczkę na mapę u góry.
: 29 lis 2010, 20:10
autor: adamson
Oczywiście, że tak. Ja tak zrobiłem właśnie

: 29 lis 2010, 21:40
autor: jay_21
rafcio082, ale demontaż schowka to 30 sek. roboty. Oczywiście można bez zdejmowania ale cały syf naleci do schowka... a tak leci na dywanik i można to potem poprostu wytrzepać

: 01 gru 2010, 11:28
autor: ENDRIU
No i problem kratki rozwiązany!! co prawda nie do końca tak ja sobie wyobrażałem....ale,byłem przejazdem obok serwisu to i zapytałem co i jak a tu niespodzianka zrobimy od ręki a że w serwisie nikt się nie bawi w składanki to wymienili mi tą kratkę na nową,niestety foto nie dało sie zrobić,natomiast kratka dokładnie tak wyglądała jak napisał Tomek po bokach są zaczepy i to całe mocowanie więcej nic nie zauważyłem,natomiast co do brzęczenia jak napisał NRG jedyne co mi przychodzi do głowy to że może brakuje od wewnętrznej strony uszczelki która jest nałożona na całym obwodzie tej kratki.