Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: darkkam »

Niedawno natknąłem się na stronę pewnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego gdzie można sprawdzić udokumentowane szkody w pojeździe. SPRAWDŹ SZKODĘ. Wystarczy w formularzu podać VIN, swojego maila i nr komórki na który przyślą sms-em kod autoryzujący (nie trzeba zaznaczać "Wyrażam zgodę na otrzymywanie za pomocą środków komunikacji elektronicznej informacji..."
U mnie w lince były 2 szkody w 2012 o których zostałem przed kupnem poinformowany i co jest udokumentowane fakturami to takie "samookaleczenia" parkingowe tylnego zderzaka. :ryczy Ale sprawdziłem moja sienke a tam już: 2006 - jedna szkoda (nie moja), 2013 - jedna szkoda ( to już moja) i 2014 - jedna szkoda ( czyżby nowy właściciel miał już dzwona?)
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: darkkam »

Jakby co to będę miał dwa ubezpieczenia na auto które mam i którego już nie mam :pomysli

PS
Jeżeli ten wątek może komuś zaszkodzić to niech Admin go wrzuci w kosz.
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: cichy »

Jest też aplikacja na Androida Generali Auto https://play.google.com/store/apps/deta ... roidclient" onclick="window.open(this.href);return false;, z tym że na tej aplikacji skanujemy z dowodu rejestracyjnego qrkod telefonem i nam wychodzi czy auto miało stłuczkę. Aplikacja działa, testowałem na sobie i wyszła mi szkoda z 2010 roku a dodam że z Generali nigdy nic nie miałem wspólnego.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: mwas »

Bo oni w tych aplikacjach sprawdzają to w ogólnej bazie, jaką wprowadzili jakiś czas temu :ink Jak ubezpieczałem ostatnio auto babka przy mnie dzwoniła i sprawdzała szkody, jakie były likwidowane na pojeździe :ink Wszystko się zgadzało :luzak
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: darkkam »

cichy ta aplikacja tez nie jest za "darmo" :) Za darmo to nawet w zęby się nie dostanie, ale katar można dostać za free :ryczy
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: cichy »

darkkam pisze:cichy ta aplikacja tez nie jest za "darmo" :) Za darmo to nawet w zęby się nie dostanie, ale katar można dostać za free :ryczy
nie zgodzę się z Tobą, mam ją zainstalowaną od roku i jest całkowicie za darmo.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
darkkam
klubowicz
klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 15 gru 2013, 21:30
Przebieg: 86000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: darkkam »

Dzisiaj zadzwonił do mnie pan z tego TU i w związku z tym ze sprawdzałem szkody w pojeździe, chciał zaproponować swoja ofertę. Grzecznie gościa spławiłem, powiedziałem ze OC kończy się w grudniu i jeżeli zaproponuje korzystniejsze warunki od tych które posiadam to może skorzystam z oferty. Jednym słowem ciekawy sposób na łowienie klientów :).
cichy pisze:nie zgodzę się z Tobą, mam ją zainstalowaną od roku i jest całkowicie za darmo.
A nie miałeś telefonów z propozycjami ciekawych ofert? Przy skanowaniu kodu łączysz się z netem w celu sprawdzenia, a jaka masz pewność ze aplikacja nie podsyła im Twojego nr telefonu.?
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Sprawdzenie ilosci szkód pojazdu po nr VIN

Post autor: cichy »

Łączy się z internetem żeby pobrać dane, dodatkowo ta aplikacja ma pozwolenie na śledzenie Twojej lokalizacji kiedy jest otwarta. Jeszcze ma dostęp do odczytu statusu i ID telefonu. Troszeczkę podejrzliwy jesteś, niestety mając telefony z androidem czy Windowsem jesteśmy narażeni na tego typu zagrania ze strony twórców aplikacji a robią to po to by jak najwięcej danych zebrać o użytkowniku.
Sympatyk forum :-)
ODPOWIEDZ