Zagadka brakujących tweeterów

Gra muzyka
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Hummel75, generalnie każdy ma inne "ucho" i inne odczucia co do dźwięku. Ja audiofilem nie jestem i mi wystarcza fabryczny zestaw, choć tylne głośniki mogły być lepsze.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCa ... 01beta.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Tomek - na początek pójdzie wygłuszenie i wymiana głośników przód. a jakie głośniki to wyjdzie w praniu jak będę miał wszystko rozebrane i oryginalny głośnik w rękach. wtedy bede wiedział co mi sie tam zmieści. przed wakacjami przerobię tył. i na ten rok tyle.

wieksza ingernecja, czyli wymina radyjka, wymiana kabli głośnikowych, jakis wzmak na przód bedzie po zakończeniu gwarancji czyli po lutym 2012
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

jay_21 pisze:Hummel75, generalnie każdy ma inne "ucho" i inne odczucia co do dźwięku. Ja audiofilem nie jestem i mi wystarcza fabryczny zestaw
Moje zdanie jest podobne.
Samochód to nie sala koncertowa i mi w zupełności wystarcza.
Oczywiście jeżeli ktoś jest melomanem może oczywiście zainwestować w sprzęt.
Kazek
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

Moje zdanie jest podobne.
Samochód to nie sala koncertowa i mi w zupełności wystarcza.
Oczywiście jeżeli ktoś jest melomanem może oczywiście zainwestować w sprzęt.
jeżeli ktoś to lubi to świetna sprawa lepsze nagłośnienie lepszy sprzęt, lepsze samopoczucie, jak bym nie miał innych wydatków sam bym zainwestował w lepsze audio a tak muszę w najbliższym czasie zainwestować w ubezpieczenie i przegląd. Jak się odbiję to na pewno zmienię audio emmer zmiłą chęcią zobaczę Twoje zmiany w audio
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: krakus02 »

jay_21 pisze:Ja audiofilem nie jestem i mi wystarcza fabryczny zestaw, choć tylne głośniki mogły być lepsze.
Dla mnie też wystarcza fabryczny zestaw, a jeżeli chodzi o tylne głośniki to przeważnie w trasie mam wyłączone bo córka ogląda bajki, a żona czyta, więc ja rozkoszuję się tym co dobiega z przednich głośników
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

emmer, Jak będziesz robił wygłuszenie, to zrób proszę fotorelację, razem ze wskazówkami i innymi niuansami które mogą wyjść podczas tej operacji.
Ja również poważnie rozważam wygłuszenie drzwi, ale raczej bez wymiany głośników, bo uważam że bez zmiany radia nie ma sensu inwestować w głośniki.
Co innego jeżeli mamy w planach podłączenie wzmacniacza, to wtedy a i owszem, mogło by zostać fabryczne radio, ale ja akurat wzmaka na przód nie przewiduję.

Tak sobie właśnie wymyśliłem, że samo wygłuszenie powinno w znaczący sposób poprawić brzmienie audio w aucie, nawet z fabrycznymi głośnikami, jak również sam komfort podróżowania, i chyba taki kierunek puki co obiorę.

emmer a powiedz jeszcze czy masz już jakieś typy odnośnie mat wygłuszających?
Czy będziesz stosował maty dekarskie, czy raczej pójdziesz w coś bardziej profesjonalnego?
Na dekarce maniacy muzyki w autach z reguły wieszają psy, do tego jest dosyć ciężka i twarda, ale jest bardzo tania.
Maty Dynamat są znowu bardzo dobre ale ogromnie drogie.
Wydaje mi się że złotym środkiem było by coś z oferty STP, ale nadal nie wiem na co się zdecydować.
Więc mów mi tu szybko co Ty będziesz wklejał?
:zlośnik
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

jay_21 pisze:Hummel75, generalnie każdy ma inne "ucho" i inne odczucia co do dźwięku. Ja audiofilem nie jestem i mi wystarcza fabryczny zestaw, choć tylne głośniki mogły być lepsze.
Mi też to wystarcza :smak
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Hummel pisze: No...a teraz czekam na gromy z jasnego nieba na moją skromną osobę i moje wypociny :zlośnik
Hummel ale jakie gromy???
Wszystko co napisałeś jest najprawdziwszą prawdą.
Dla prostego testu wystarczy pojeździć innymi autami z fabrycznym audio (podstawowym :zlośnik ) i każdy doceni jakość grania w Lince.
Ja uważam że audio w Lince jest jak na takie auto świetne, ale i tak z czasem coś dłubnę :zlośnik
Awatar użytkownika
Hummel
klubowicz
klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:25
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hummel »

Hmmm....spodziewałem się ostrzejszej reakcji :), ale nie w tym rzecz. Chyba troszkę źle zrozumiano moje intencje. Mnie również pasuje audio w Linei. Brzmi wystarczająco dobrze, a głośno to ja nie słucham. Chciałem tylko wykazać, że wymiana głośników na Pierdzingi albo inne Boschmanny i "pianie" z zachwytu na nagłą poprawą jakości jest bez sensu. Trzeba zainwestować sporo gotówki i podejść do tematu kompleksowo żeby usłyszeć różnice. A..to "ucho" to nie było moje tylko "speca" od nagłośnienia :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kazgas
klubowicz
klubowicz
Posty: 715
Rejestracja: 22 sty 2010, 12:23
Przebieg: 85000
Silnik: 1,4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Czarna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: kazgas »

Ja zrozumiałem Twoje intencje.
Po prostu nie liczy się szpan tylko profesjonalizm.
Kazek
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

Jakie nagłośnienie w aucie? Radio Ławeczka KLIK I CZYTASZ :)
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

Tomek pisze:emmer a powiedz jeszcze czy masz już jakieś typy odnośnie mat wygłuszających?
Czy będziesz stosował maty dekarskie, czy raczej pójdziesz w coś bardziej profesjonalnego?
Na dekarce maniacy muzyki w autach z reguły wieszają psy, do tego jest dosyć ciężka i twarda, ale jest bardzo tania.
Maty Dynamat są znowu bardzo dobre ale ogromnie drogie.
Wydaje mi się że złotym środkiem było by coś z oferty STP, ale nadal nie wiem na co się zdecydować.
Więc mów mi tu szybko co Ty będziesz wklejał?
zastosuję zwykła app. każde mają plusy i minusy. te są twarde i dosyć ciężkawe, ale za to tanie. na plus dla nich, że ładnie wyciszają i usztywniaja blachę. liczę na poprawe grania, ale z drugiej strony licze na wyciszenie szumów powietrza podczas jazdy.

głośnków tez miałem nie zmieniać, ale jak bede miał wszytsko rozbebeszone to żal by było tego nie wykorzystać. póżniej znowu tzreba by cos odrywać, itp. a tak to podepne sobie nowe głośniki i wyprowadze kable do wykorzystania na później. myśle teraz nad syczkami, bo w sumie w kazdym markowym zestawie sa teraz głośniki + syczki + zwrotnice. tylko nie wiem czy te nasze są jakieś uniwersalne i da sie wykorzystać fabryczne mocowanie. ty to robiłeś. jak to wygląda?

fotorelacja bedzie jak najbardziej, tylko aura niech sie poprawina taka zeby mozna kilka godzin spedzic na dworzu.
Awatar użytkownika
Hummel
klubowicz
klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:25
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hummel »

emmer pisze:myśle teraz nad syczkami, bo w sumie w kazdym markowym zestawie sa teraz głośniki + syczki + zwrotnice.
Jak masz wybór to kup zestaw i zamontuj całość razem z syczkami. Zestawy są dobrane pod kątem pasma przenoszenia i innych parametrów.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

emmer, oryginalne syczki mają wbudowane takie "pseudo zwrotnice", i wydaje mi się że komplet głośników z odpowiednio dobranymi syczkami, i z oddzielnymi zwrotnicami będzie lepszy niż zostawianie fabrycznych tweeterów.
Problem może być z montażem opcjonalnych syczków, gdyż fabryczne są wciskane w takie trzy zatrzaski w boczku drzwiowym, które są dopasowane rozstawem do głośniczków.
Trzeba by spróbować dobrać średnicę zewnętrzną opcjonalnych, do fabrycznych syczków, i jakoś spróbować to ze sobą skomponować, ale pomysłu na to nie mam.

[ Dodano: |15 Sty 2011|, o 14:06 ]
Syczki masz takie klik klik
no i podają że średnica zewnętrzna to 38mm.
ODPOWIEDZ