Kilka pytań ... Przełączniki szyb, radio

Hodas
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2021, 19:36
Przebieg: 390000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Kilka pytań ... Przełączniki szyb, radio

Post autor: Hodas »

Witam

Mam kilka pytań:
1. Mam tylko sterowanie szyb przednich, dwa przyciski od kierowcy i jeden od pasażera. Te od kierowcy okropnie latają - jakby miały wypaść i są problemy z otwieraniem szyb zarówno od kierowcy jak i pasażera. Ten pojedynczy od pasażera działa ok i nie lata. Ostatnio była robiona jakby co wiązka kabli bo mi centralny nie działał. Czy ten problem z otwieraniem i zamykaniem szyb jest spowodowany jedynie przez przyciski czy jest to bardziej coś zawiłego??
2. W aucie mam zwykłe radio z panelem. Czy jako kupię fabryczne oryginalne używane to da się je podłączyć czy są wymagane jakieś kombinacje?
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Kilka pytań ... Przełączniki szyb, radio

Post autor: mwas »

Ad1) Najprawdopodobniej to kwestia wadliwych przycisków w drzwiach po stronie kierowcy :ink Nie bardzo wiem co tam się zadziało z tymi przyciskami, ale skoro ten od strony pasażera działa OK, to nie ma co podejrzewać, że oprócz przycisków po stronie kierowcy coś więcej jest skopane :ink
Ad2) Jaką masz wersję auta ? Dynamic ? Active ? Trzeba sprawdzić co zostało poczynione, żeby podłączyć aktualne radio w aucie, bo jeśli nie zostały zmodyfikowane oryginalne połączenia, to wystarczy wpiąć fabryczne radio (posiadając kod :ink) i wszystko powinno ruszyć bez problemu :luzak Ale jeśli jakiś "majster" oberżnął kable od szyny CAN do radia... no to trzeba rzeźbić :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Hodas
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2021, 19:36
Przebieg: 390000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kilka pytań ... Przełączniki szyb, radio

Post autor: Hodas »

Dzięki kolego, miałeś rację. Wadliwe przyciski. Udało mi się znaleźć nowe 2 przyciski z płytką, wymieniłem i szyba jak nowa chodzi.
ODPOWIEDZ