PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

OsadaCienia
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2019, 16:52
Przebieg: 138000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy

PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: OsadaCienia »

Mam problem z mocowaniem żarówki h7 w lampie przedniej w Linei, może ktoś pomoże..
Załączam niżej zdjęcia problemu.
Razem z mocowaniem żarówki jest osłona do żarówki h7, i w prawym reflektorze wykruszyło mi się to.
Czy orientuje się ktoś czy można takie mocowanie kupić jako część wymienną do lampy? czy nie?
ewentualnie jak się ta część nazywa.
Z góry Wielkie Dzięki za pomoc :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: smak56 »

Ty masz z tyłu lampy "dekle" ochronne?
Na razie próbuję coś znaleźć ale nie wiem czy to nie występuje w komplecie z lampą? Sama kostka żarówki to nie problem https://allegro.pl/oferta/kostka-zarowk ... 6949726231. Gorzej z przednia przysłoną.
Na forum jest kilku kolegów, którzy przerobili lampy na soczewkowe, może pomogą, poczekaj.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: helletic »

Niestety Linei już nie mam, a nie pamiętam, czy zachowana została ta przysłona, która się Tobie upaliła po zamontowaniu soczewek. W ogóle mega dziwna sprawa z tym upaleniem :pomysli ...
Moim zdaniem, gdy krzywo wklei się tą przysłonę, może ulec zmianie ogniskowa padania światła odbitego w lustrzance. Tą przysłoną mam sterowaną wysokość oświetlenia świateł mijania w Renault.
Ogólnie rzecz ujmując, co moim skromnym zdaniem bym zrobił: nie bawił się w samoróbki i naprawy, gdyż możemy narobić więcej szkody. Po pierwsze możemy tą upaloną część wkleić w taki sposób, że będziemy oślepiać jadących z naprzeciwka. Po drugie, tam panuje taka temperatura, że klej może nam po prostu popękać, więc robota będzie "na chwilę". Po trzecie, część tą raczej osobno nie do zdobycia...
Tak więc jeśli nie masz w pobliżu warsztatu specjalizującego się w naprawach/regeneracji lamp, pozostaje poszukanie używanej, bądź zamiennika (z tym bym pomyślał 2x zanim bym kupił zamiennik).
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
OsadaCienia
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2019, 16:52
Przebieg: 138000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy

Re: PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: OsadaCienia »

smak56 pisze: 02 sie 2020, 18:45 Ty masz z tyłu lampy "dekle" ochronne?
Kupiłem fiata nie dawno, i właśnie w tej lampie nie ma dekla ochronnego z tyłu, stąd ten problem, i metal zardzewiał z czasem u poprzednich właścicieli.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: zibi186 »

Jeśli chcesz oryginalne lampy , to na olx widziałem prawą , na OtoMoto lewą . Ceny coś ok 250 PLN 😅
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: PROBLEM z mocowaniem zarówki h7 w przedniej lampie

Post autor: mwas »

W pełni podzielam powyższe opinie kolegów, zwłaszcza helletic :ink Próba naprawy tego elementu może spowodować zmiany w prawidłowym świeceniu lampy, a prze to, problem z oślepianiem innych kierowców lub nieodpowiednie oświetlenie drogi. Może okazać się, że nie da rady nawet poprawnie wyregulować reflektorów a przez to samochód nie przejdzie badań technicznych :oj Dodatkowo dochodzi kwestia temperatury w kloszu i ryzyko, że klej puści - wtedy to już w ogóle może się narobić "kaszana" :lacha Obawiam się, że wymiana lampy to najlepsze rozwiązanie :oj Dodatkowo dochodzi kwestia tylnego dekla - jeśli jakoś udałoby się naprawić tą lampę, ale dalej byłoby jeżdżone bez tego dekla, to za jakiś czas historia się powtórzy :ink Dlatego jeśli wymieniać lampę, to koniecznie na pełną, kompletną, razem z tym brakującym deklem :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ