Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: helletic »

Dziś przegląd okresowy Linei, wszystko wzorowo :ok)
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: marcin24 »

wymieniłem ostatnio sworzeń wahacza, sworzeń z firmy FAG 51zł, cena oryginalnego wahacza odstraszyła :/
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: adamson »

Zmieniłem koła na letnie i to x2 :oj, u żonki i u siebie, teraz dycham przy :pivo.
Zima raczej nie przyjdzie, skoro do tej pory nie przyszła :ink.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Linijka i punciak postawiony na letnich gumkach 😊 dodatkowo sciagniete zimowki z felg i bede z nimi dzialal. Doszedlem do wniosku, ze rats juz nie jest w modzie 😋
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Po miesiącu postoju w garażu postanowiłem przewietrzyć nieco moją bestię :luzak Pojechaliśmy więc na wycieczkę do znajomka i dokonaliśmy zmiany opon na felgach letnich, które to zakupiłem ostatnio gdyż obecne się nieco zużyły :ink Wycieczka udana a w weekend planowane założenie kółek z nowymi oponami na auto :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Dzisiaj był pracowity dzień :luzak Postanowiłem zająć się kompleksową wymianą kół w moich obydwu autach :luzak Poprzez kompleksową mam na myśli porządne czyszczenie kół przed założeniem letnich i po ściągnięciu zimowych :ink Szorowanie odbyło się zarówno od frontu, jak i od środka i tyłu :ink Efekt jest rewelacyjny, ale co się naszorowałem to wiem tylko ja :lacha Poszły mi na to dwa opakowania płynu do czyszczenia felg :lacha Łącznie wyszorowałem cztery komplety kół - do Meganki letnie 16tki przed założeniem, przełożenie kół i ściągnięte zimowe 16tki przed schowaniem do magazynowania :ink W Lince ta sama procedura - najpierw wyszorowane letnie 17tki, przełożone na auto i wyszorowane ściągnięte 16tki przed schowaniem do magazynowania :ink Teraz z wnętrza felg można jeść :lacha A po wykonaniu wszystkich zabiegów zabrałem Linkę na przejażdżkę, żeby przetestować nowe oponki :luzak Ale o tym napisałem już w wątku z oponami :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

Maciek, mógłbym bez mała skopiować Twój post, z tym że ja pracowałem tylko przy Linei. Nie byłem aż tak ambitny, gdyż do mycia użyłem myjki ciśnieniowej a śruby przy kołach pierwszy raz odkręcałem i przykręcałem nowym nabytkiem - elektrycznym kluczem do kół :ok)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Fiacik »

Stefan - taki klucz to super przydatna rzecz :ok) ,a wymiana kół to prosta operacja.Też sobie 2 lata temu takowy zafundowałem w Juli ,coś ok.120zł i nie żałuję,na razie chodzi bez problemu.Do kompletu mam jeszcze dynamometryczny tak ,że jestem samowystarczalny i nie muszę stać w kolejkach sezonowych.
Dodatkowo ten klucz elektryczny ma moment 400Nm co bardzo pomogło sąsiadowi jak nie mógł odkręcić zwykłym kluczem 3 z 5 śrub w aucie.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

Jesienią nie mogłem odkręcić jednej śruby (pękły dwa klucze), więc postanowiłem kupić elektryczny. Mój wg producenta ma 400 Nm przy przykręcaniu i 800 Nm przy odkręcaniu. Do tego były dodatkowe długie nasady.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: mwas »

Stefan, cała operacja u mnie bez myjki ciśnieniowej raczej średnio by wyszła :ink Do wymiany kół niestety nie posiadałem klucza elektrycznego, ale ogarnąłem to za pomocą niedawno nabytego klucza dynamometrycznego z biedry, o którym już pisałem na forum :ink oraz podnośnika hydraulicznego, który bardzo ułatwia sprawę :luzak Chciałbym zaznaczyć, że klucz w pełni zdał egzamin i nie chodzi mi tutaj o kwestię dokręcania śrub, chociaż oczywiście w tej kwestii nie mam mu nic do zarzucenia :luzak Otóż w Linei poprzednim razem, koła zmieniali mi w warsztacie (z letnich na zimowe, akurat tak się złożyło :ink). Dzisiaj okazało się, że tak mi dowalili kilka śrub, że kląłem na czym świat stoi :ink No ale klucz dał radę, trzeba było tylko trochę "mocniej" na niego napierać, żeby je odkręcić :ink W każdym razie gratuluję osobie, która tam majstrowała poprzednio, fantazji i polotu :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: Phenix »

@smak56 jakie masz chlapacze? Możesz dać namiar na sprzedawcę ? Jest regulacja momentu z jakim dokręcasz? To udarem odkręcasz a dokręcasz dynamometrem? Masz specjalne nasadki do udaru ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: smak56 »

[/quote]
mwas pisze: 18 kwie 2020, 22:47 .... Otóż w Linei poprzednim razem, koła zmieniali mi w warsztacie (z letnich na zimowe, akurat tak się złożyło :ink). Dzisiaj okazało się, że tak mi dowalili kilka śrub, że kląłem na czym świat stoi :ink No ale klucz dał radę, trzeba było tylko trochę "mocniej" na niego napierać, żeby je odkręcić :ink W każdym razie gratuluję osobie, która tam majstrowała poprzednio, fantazji i polotu :lacha
Mając kłopoty zdrowotne i w związku z tym siły już nie te, muszę sobie jakoś ułatwiać życie. Stąd zakup tego klucza, który okazał się trafną inwestycją.
Phenix pisze: 18 kwie 2020, 23:45 @smak56 jakie masz chlapacze? Możesz dać namiar na sprzedawcę ? Jest regulacja momentu z jakim dokręcasz? To udarem odkręcasz a dokręcasz dynamometrem? Masz specjalne nasadki do udaru ?
Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Chlapacze zakładałem 10 lat temu i były dedykowane do KIA (search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... 2otochrony).
Nie ma regulacji momentu. Udarem odkręcam i dokręcam.
W zestawie są nasadki krótkie i dodatkowo długie. Po dokręceniu kół sprawdziłem siłę i w kilku przypadkach trzeba było "dociągnąć".
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: michalexc »

Za mną już druga wymiana kół w dwóch autach. Czas trwania to godzinka ze zmianą auta pod garażem. Naprawdę klucz udarowy ułatwia życie. Ten z Juli daje rade. Znajomi z pracy też go chwalą. Żaden się nie zepsuł. Też dokręcam kluczem udarowym tzn z wyczuciem. Poprawiam kluczem dynamometrycznym.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: zibi186 »

Ja dziś naprawiałem przerwany przewód w "słoniu " między klapą bagażnika a budą. Mam nadzieję , że nie będę miał potrzeby już tam zaglądać "
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Co dzisiaj zrobiłem w swoim samochodzie

Post autor: skory85 »

Zdjalem w tamtym tygodniu opony z felg stalowych. Ruda rzadzila wszednie na nich... Oddalem je do piaskowania i malowania czarnym epoksydem. Efekt bardzo dobry. Teraz czekam az przyjada do wulkanizatora 😊
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ