Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Jesteś nowy przywitaj się z nami
macieks2016
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2019, 20:11
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: macieks2016 »

Witam wszystkich forumowiczów ! Dziś odkryłem wasze forum, postanowiłem dołączyć.

Od pół roku jestem posiadaczem Peugeota 307 1.6. XS z 2005 r. (trzeci właściciel, auto w rodzinie, tylko 65000 km przebiegu), jednak od kilku tygodni noszę się z zamiarem kupna większego auta - wybór padł na Fiata Linea. Moi drodzy, przede wszystkim który model kupić - wersję sprzed czy po liftingu ? Diesel czy benzyna ? Z góry dziękuję za każdą radę :)
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: michalexc »

Hej, ile kilometrów rocznie planujesz przejeżdżac? Od tego zależy co warto doradzić. Osobiście miałem wziąść tjeta ale stanęło na dieslu. Nie żałuję.Nie sprawia mi problemów. Aut po liftingu jest mniej, ale z tego co widziałem ostatnio idzie znaleźć coś z małym przebiegiem i z dobrych rąk. Przed liftem łatwiej o auto z dobrym wyposażeniem, ale to zależy jakie masz wymagania
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: skory85 »

Ile osób tyle poglądów na to czy benzyna czy diesel... Jak benzyna tylko w LPG czyli niskie koszty eksploatacji. Zapytaj czy ktoś z forum nie chce sprzedać auta. Są sprawdzone i wszystkie mankamenty robione na bieżąco 😀
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
macieks2016
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2019, 20:11
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: macieks2016 »

Witaj, dzięki za szybką odpowiedź. Ostatnie pół roku zrobiłem niewiele kilometrów - niecałe 5000, ale w tym toku z uwagi na nowe obowiązki będzie zdecydowane więcej. Co do diesla - upatrzyłem dwie, poliftowe wersje, co powiesz o nich ? :

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-linea-7713548341

https://allegro.pl/ogloszenie/fiat-linea-7713548173
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: smak56 »

Witaj na forum.
Zadałeś bardzo ogólne pytania, na które można odpowiedzieć w ten sam sposób. Każdy z modeli Linei ma zalety i wady. W zależności od tego kto czym jeździ, będzie przekonywał do swojej wersji. Sam musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań: jak auto ma jeździć (szybko czy mniej szybko :)), oszczędnie czy mniej, raczej w mieście czy w trasie. Mając taką wiedzę zadaj pytania, na które z chęcią odpowiemy. Na forum już wiele razy odpowiadaliśmy na takie pytania, jak poszukasz (zakładka szukaj) to na wiele z nich znajdziesz odpowiedź.
smak56
* * * *
Obrazek
macieks2016
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2019, 20:11
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: macieks2016 »

Rozumiem, doprecyzuję :
1. Głównie jeżdżę po mieście, codziennie ok. 15 - 20 km, natomiast 4 - 5 razy w miesiącu wyjazd poza miasto (do 50 km).
2. Nie zależy mi na osiągach, nie musi być szybko, byle oszczędnie, stąd myślałem o dieslu.
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: pogromcaslaskiej »

Peugeot 307 to segment C,jeden z najbardziej przestronnych kompaktów w swojej klasie,linea to segment B+, udaje kompakta ale nim nie jest,jest mniejszym samochodem od peugeota, jeżeli się nosisz z zamiarem kupnem większego samochodu to napewno linea nim nie jest.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: smak56 »

macieks2016 pisze: 12 sty 2019, 21:00 Rozumiem, doprecyzuję :
1. Głównie jeżdżę po mieście, codziennie ok. 15 - 20 km, natomiast 4 - 5 razy w miesiącu wyjazd poza miasto (do 50 km).
2. Nie zależy mi na osiągach, nie musi być szybko, byle oszczędnie, stąd myślałem o dieslu.
Diesel do miasta, to raczej przed liftingiem - brak filtra cząstek stałych. Po lifcie już ma i nie wiemy jak będzie się sprawował. Na forum jest Fiacik, który ma takie auto, ale On jeździ często w trasy, więc nie ma problemu z filtrem. Na pewno się odezwie :) .
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: Fiacik »

Ponieważ mnie ,,wywołano" do tablicy to się zgłaszam .Optymalnym rozwiązaniem potrzeb o jakich pisze macieks2016 w/g mnie jest diesel . Czy DPF , o czy pisze smak 56 jest poważną przeszkodą - uważam , że więcej tu wyssanych z palca mitów niż realnego zagrożenia .Po kupnie auta się tym trochę interesowałem , ale ponieważ w zasadzie
nigdzie nie znalazłem realnych i udokumentowanych w tym temacie artykułów to dałem sobie spokój .Tym bardziej , że jak zapytałem w ASO w B-B to usłyszałem
odpowiedź ( jak Pan zrobi 200.000 km i będzie problem to proszę przyjechać ).Linea po liftingu w 2013 wyposażona jest w suchy DPF , a te zaliczane są do najmniej awaryjnych.
Tym bardziej , że teraz nie ma problemów z czyszczeniem tych filtrów jest wiele nowych i niedrogich metod .Synowi w Astrze III wytrzymał aż 280.000 km do wymiany , a w tym
modelu i z silnikiem 1,7 cdti faktycznie były problemy .
Zużycie paliwa na poziomie średnio 5,4 litra/100km i spora dynamika pozwala na pełne zadowolenie . Ten mały silniczek jest też po modernizacji , jest bardzo dzielny i daje dużo radości z jazdy . Z tego co wiem producent zakłada 250.000km bezawaryjnej jazdy , ale przede wszystkim auto pozbawione jest wielu drobnych dokuczliwych usterek co ma miejsce w Linkach z silnikami benzynowymi .
Auto mam cały czas serwisowane w ASO B-B i z tego co wiem to Linki po liftingu w 2013 r.nie są już obarczone dokuczliwymi awariami , ale jak to w życiu bywa wiele zależy od tego kto autem jeździ i zgodnie z tą zasadą jeden jeździ syreną i chwali a drugiemu to i jaguar nie pasuje .
Aktualny przebieg mam teraz 87.000 km i jak dotąd to padły mi dwie drobne rzeczy :
- wysunął się sworzeń klamki wewnętrznej w drzwiach pasażera ( przyczyną był pęknięty malutki seger zabezpieczający ) naprawa w serwisie 30 zł
- wymiana podkładki pod wtryskiwacz ( podczas postoju na światłach na skrzyżowaniu lekko czuć było spaliny w kabinie )naprawa w serwisie kilkadziesiąt zł
Pomimo wszystkich za aktualnie właśnie rozważam sprzedaż , a właściwie zamianę na nowe bo tak robię co ok.3-4 lata i jeżeli byłbyś zainteresowany to pisz na p.w.
Auto jest w perfekcyjnym stanie i wyposażone w wiele dodatków typu światła do jazdy dziennej ,czujniki cofania,autoalarm,podłokietnik , a także obszyta dwukolorowa
kierownica + plus 2 komplety kół ( opony jeszcze conajmniej na 2 sezony ). Gdyby auto trafiło w ręce członka klubu to byłbym bardzo tym usatysfakcjonowany.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: duskap »

Fiacik nie szkoda Ci tak szybko zmieniać? Największa utrata wartości dopiero minęła. Ja bym jeździł 6 lat na Twoim miejscu i wtedy na nowe. Nie ma co się psuć w tym aucie przez 6 lat i 150 tys km. Mnie byłoby szkoda kasy.
macieks2016
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 sty 2019, 20:11
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: macieks2016 »

Fiacik, dziękuję za odzew - wysłałem Ci prywatną wiadomość.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: Fiacik »

macieks2016 pisze: 13 sty 2019, 8:48 Fiacik, dziękuję za odzew - wysłałem Ci prywatną wiadomość.
Zdjęcia i opis posłane .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: Fiacik »

duskap pisze: 13 sty 2019, 0:46 Fiacik nie szkoda Ci tak szybko zmieniać? Największa utrata wartości dopiero minęła. Ja bym jeździł 6 lat na Twoim miejscu i wtedy na nowe. Nie ma co się psuć w tym aucie przez 6 lat i 150 tys km. Mnie byłoby szkoda kasy.
W dużej mierze zgadzam się z Tobą , ale mamy w domu drugie auto ( opel Agila ) i chcę ,, zejść ze stanu "bo to kosztuje , a ponieważ nowy zakup musi też
odpowiadać żonie to mam niezła zagwozdkę .Autko musi służyć i do miasta i w trasę , być jednocześnie nieduże ale wygodne , a przede wszystkim w rozsądnej cenie.
A tu wybór jest niewielki :pomysli
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: Tomek »

Ja na Twoim miejscu pozbył bym się Agili a zostawił sobie Linusię :ok)
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Witam - proszę o pomoc w zakupie Fiata Linea

Post autor: michalexc »

Tomek pisze: 13 sty 2019, 18:45 Ja na Twoim miejscu pozbył bym się Agili a zostawił sobie Linusię :ok)
I to jest słuszna koncepcja 😋
ODPOWIEDZ