WITAM --- mam zamiar kupić linea

Jesteś nowy przywitaj się z nami
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: duskap »

CHCEkupicLINEA pisze: 06 sty 2019, 22:44 Linea podana z linku oczywiście już ja odrzuciłem. Książka niby jest z 1 wpisem i ostatnim. malowany bok na całości prawie. Czujnik też kupiłem jakiś czas temu i to mnie uchroniło od kupna tipo ze szpachlą po za skala miernika.
Nigdy bym nie spojrzał na ten model fiata. Przypadkiem na niego trafiłem widząc, że ma silnik tjet. Ogólnie szukam kombi. Nie chcę już mieć drogiego (jak dla mnie) samochodu za ok 60tys zł. Starsze samochody są zdecydowanie mniej problematyczne.

Jeśli egon do marca nie sprzeda to będąc w tych rejonach spotkamy się na oględziny.
Czemu moja identyczna Linea ale rok młodsza Ciebie nie interesuje jak można spytać? Równie doinwestowana i zadbana co jego, przebieg ten sam.
CHCEkupicLINEA
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:40
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 tjet
Rocznik: 2009

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: CHCEkupicLINEA »

Daleko mieszkasz. Kilka razy po przejechaniu 200-500km (zazwyczaj komunikacją publiczną) powiedziałem sobie, że dalej niż 100km po samochód nie będę specjalnie jechać. W Łodzi najprawdopodobniej będę jak co roku w marcu.
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: EGON »

Odnośnie pomiaru lakieru proponuję każdemu się zapoznać https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... 1wdzr5.amp
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: EGON »

CHCEkupicLINEA pisze: 06 sty 2019, 23:13 Daleko mieszkasz. Kilka razy po przejechaniu 200-500km (zazwyczaj komunikacją publiczną) powiedziałem sobie, że dalej niż 100km po samochód nie będę specjalnie jechać. W Łodzi najprawdopodobniej będę jak co roku w marcu.
Bo wybierasz złe auta i dopóki grosza nie dołożysz będzie tak dalej. Ja po kilku telefonach od potencjalnych kupców stwierdzam że nadal każdy chce kupić tanio i ludzie nie doceniają ile ktoś włożył kasy i zdrowia, nawet nie czytają opisu bo im się nie chce. Ja dopasowuje się do rynku, obniżyłem cenę ale koła letnie za dopłatą.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
CHCEkupicLINEA
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:40
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 tjet
Rocznik: 2009

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: CHCEkupicLINEA »

Czy wybieram złe to nie wiem. Po każdy samochód zanim pojadę to każę na początku sprawdzić grubość lakieru miernikiem a nie jak zapewnia sprzedawca, że na "okno wygląda jak nówka". Sam w aso sprawdzam po vinie przebieg i naprawy (opel ma bazę na całą europę). Na miejscu niektóre sprawdzam 3h inne 10min i stwierdzam, że to nie jest to. Od osoby prywatnej wcale nie musi być ok. Znajomy jechał 600km po golfa 4 (dawne czasy). Osoba prywatna. Stan jak nowy. Wrócił tak jak pojechał, jako pasażer kierowcy z którym był. Auto przerdzewiałe. Nie można mówić że handlarz ma tylko szroty. On też sprowadza i musi sprzedać. Ludzie teraz też są bardziej świadomi. Śledzę jednego opla (2016r) którego nie kupiłem bo co do ceny się nie dogadałem ze sprzedawcą i już wisi 1,5 roku! Cena zeszła znacznie od tego co proponowałem. Samochód który stoi już długo na podwórku, niejeżdżony w automacie to będzie dla kogoś kiepski zakup.
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: Grubyzzz »

A że tak zapytam jeśli można. Ile chcesz przeznaczyć na to auto?
Awatar użytkownika
EGON
Posty: 271
Rejestracja: 05 gru 2015, 16:19
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: EGON »

CHCEkupicLINEA pisze: 07 sty 2019, 10:38 Czy wybieram złe to nie wiem. Po każdy samochód zanim pojadę to każę na początku sprawdzić grubość lakieru miernikiem a nie jak zapewnia sprzedawca, że na "okno wygląda jak nówka". Sam w aso sprawdzam po vinie przebieg i naprawy (opel ma bazę na całą europę). Na miejscu niektóre sprawdzam 3h inne 10min i stwierdzam, że to nie jest to. Od osoby prywatnej wcale nie musi być ok. Znajomy jechał 600km po golfa 4 (dawne czasy). Osoba prywatna. Stan jak nowy. Wrócił tak jak pojechał, jako pasażer kierowcy z którym był. Auto przerdzewiałe. Nie można mówić że handlarz ma tylko szroty. On też sprowadza i musi sprzedać. Ludzie teraz też są bardziej świadomi. Śledzę jednego opla (2016r) którego nie kupiłem bo co do ceny się nie dogadałem ze sprzedawcą i już wisi 1,5 roku! Cena zeszła znacznie od tego co proponowałem. Samochód który stoi już długo na podwórku, niejeżdżony w automacie to będzie dla kogoś kiepski zakup.
Na pocieszenie powiem Ci tyle że sam zrobiłem już mnóstwo km po auta bo jednak dość często zmieniam. Ostatnio byłem Lineą w Krakowie dzień przed wigilią 270 km w 1 stronę, auto oglądałem 5 minut i podziękowałem. Nie wyciągałem ani miernika lakieru ani kompa, samo odpalenie silnika i nierówna praca na jałowym mnie mocno zniechęciła. Podziękowałem a sprzedający się zagotował a wcale z nim nie dyskutowałem. Jak tylko wyjechałem za bramę dostałem jeszcze na powrót obraźliwego sms-a. To że kupujesz od osoby prywatnej nic nie znaczy, ale jak kupujesz od 1 właściciela który zakupił nowy w polskim salonie to wtedy masz pewna historię. A odnośnie oglądania auta, to dłużej niż 30 minut to już lekka przesada. By wszystko wychwycić trzeba autem pojeździć kilka dni.
Fiat Linea Emotion 1.4 T-Jet 2007
CHCEkupicLINEA
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:40
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 tjet
Rocznik: 2009

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: CHCEkupicLINEA »

Te które oglądałem dłużej to kosztowały niecałe 60 tysi. Dla mnie kwota spora. Samochód używany, roczny z jakimś tam przebiegiem trzeba sprawdzić. Jak wiecie takie samochody są często po różnych przejściach. Fajnie zrobili w Białymstoku. Salon hyundai. Sprzedawca dał kluczyki i powiedział że do 17 mam czas. Mogłem jeździć, robić co chce. Samochód kupiłem. Czy 30min starczy na sprawdzenie? Dla mnie nie. Lakier, wycieki, wnętrze, elementy wyposażenia, jazda na zimnym i rozgrzanym silniku.

Obecnie szukam czegoś do ~40 tyś.

Trochę niepokojące jest, że w linach ciągle coś trzeba poprawiać ;) Ciągle jakieś usterki, drobne lub większe. Zakup od was jest zdecydowanie bezpieczniejszy, pewniejszy.
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: Grubyzzz »

CHCEkupicLINEA pisze: 07 sty 2019, 12:37

Obecnie szukam czegoś do ~40 tyś.

Trochę niepokojące jest, że w linach ciągle coś trzeba poprawiać ;) Ciągle jakieś usterki, drobne lub większe. Zakup od was jest zdecydowanie bezpieczniejszy, pewniejszy.
To dołóż jeszcze trochę grosza i kup tipo. Nie będziesz musiał nic poprawiac
CHCEkupicLINEA
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:40
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 tjet
Rocznik: 2009

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: CHCEkupicLINEA »

Nic nie dołożę więcej bo to nie ma sensu. Dokładać można zawsze. Trzeba sobie granicę ustalić i tego się trzymać. Tipo nowe owszem oglądam ale mało które ma tempomat. Nowego nie chcę, zbyt szybko traci na wartości i też sa usterki mniejsze lub większe. Ludzie użerają się z ASO. Sam miałem na gwarancji samochód i wiem co to znaczy kontakt z aso i ich odpowiedzi: TEN TYP TAK MA.

wstępnie jestem zdecydowany na egona ... samochód egona ;), jeśli do marca będzie jeszcze oferta to dobijemy targu.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: mwas »

Jeśli kierujesz się tempomatem, to bierz pod uwagę, że w naszych realiach (PL) tempomat nie jest oczywistym wyposażeniem samochodu, nawet przy nowych egzemplarzach :ink Jak tak dobrze spojrzeć, to Linei z fabrycznie zamontowanym tempomatem kupionej w polskim salonie ze w zasadzie ze świeczką szukać :ink Owszem, był dostępny, za dodatkową opłatą i nie każdy (a w zasadzie to nikt) się nie decydował na dodatkowy wydatek przy zakupie nowego auta :ink A to, że nam się udało tą funkcję sobie podłączyć i aktywować, to troszkę inny temat, ale to spowodowało, że chyba teraz nie ma na naszym forum Linei, która nie ma tempomatu :lacha Co nie oznacza, że miała go od nowości :ink I obstawiam, że w Tipo jest podobnie :luzak Trzeba by trochę pogrzebać i pogłówkować, ale obstawiam, że tempomat dałoby się "dołożyć" :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
CHCEkupicLINEA
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2019, 11:40
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 tjet
Rocznik: 2009

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: CHCEkupicLINEA »

w tipo jeszcze do niedawna nawet po wymianie kierownicy z tempomatem nie można było aktywować go w kompie. teraz nie wiem, dawno nie sprawdzałem.
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: Grubyzzz »

CHCEkupicLINEA pisze: 07 sty 2019, 13:11

wstępnie jestem zdecydowany na egona ... samochód egona ;), jeśli do marca będzie jeszcze oferta to dobijemy targu.
Uwierz mi że nie bedzie. Jeżeli samochód jest wystawiony na jakimś portalu i jest w takim stanie jak go właściciel opisuje to się sprzeda a cena wcale nie jest duża jest po prostu adekwatna do stanu
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: Rafcio »

mwas pisze: 07 sty 2019, 13:18 ...chyba teraz nie ma na naszym forum Linei, która nie ma tempomatu :lacha
Ja nie mam :ryczy
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: WITAM --- mam zamiar kupić linea

Post autor: duskap »

Rafcio pisze: 07 sty 2019, 14:05
mwas pisze: 07 sty 2019, 13:18 ...chyba teraz nie ma na naszym forum Linei, która nie ma tempomatu :lacha
Ja nie mam :ryczy
Ja w Dynamicu na pewno nie mam bo mi to zbędne a czy w Emotionie mam to nawet nie wiem.
Ale mogę włączyć jeśli potrzeba kupującemu ;)
ODPOWIEDZ