Zepsute Radio

Gra muzyka
Michal22
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:21
Przebieg: 78000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: warszawa

Zepsute Radio

Post autor: Michal22 »

Panowie mam do was takie pytanie. Wyjmowałem dziś radio, ponieważ spaliły mi się żarówki podświetlenia i nieostrożnie odblokowałem z zaczepów przy pomocy tych specjalnych "drucików" i mi się ułamało ten jakby zaczep czarny plastikowy, pionowy od radia z tyłu panelu sterującego. Ktoś, wie co teraz z tym zrobić? Da się to naprawić, bo ogromnie mi zależy na radyjku.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Zepsute Radio

Post autor: mwas »

Na ostatnim zlocie naprawiałem jedno radio,właśnie z popękanymi mocowaniami, tylko nie wiem, czy akurat tymi, co u Ciebie. Wrzuć jakieś zdjęcia co dokładnie pękło. I po co demontowałeś radio ? Żeby wymienić żaróweczki ? Ale którego podświetlenia ? Bo chyba nie w radiu, tylko sterowania nawiewami ? :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Zepsute Radio

Post autor: skory85 »

Maciej poxipol szedł w ruch :)
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Michal22
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:21
Przebieg: 78000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: warszawa

Re: Zepsute Radio

Post autor: Michal22 »

unnamed.jpg
Ten zaczep z tylnej strony panelu mi się ułamał oraz 2 ale tam tego w poziomie ucieło. Tak chciałem wymienić podświetlanie nawiewu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Zepsute Radio

Post autor: mwas »

O ile się nie mylę, to jest to zaczep trzymający panel na swoim miejscu - dokładnie tą usterkę naprawiałem na zlocie :) W rusz poszedł Poxipol :luzal Trzeba rozkręcić ten uchwyt z boku radia (z obydwóch stron), tam jest chyba śruba na Torx'a, od strony gdzie pękło wyciągnąć drugą część tego zaczepu, rozrobić Poxipol, naładować tego nie żałując na obydwie, pęknięte części, złączyć i pilnować, żeby było prosto aż klej nie podeschnie. Klej rozprowadzić nie tylko wewnątrz pęknięcia (spoiny) ale również na zewnątrz, dookoła - tak, żeby to dobrze trzymało. Poczekać aż wszystko PORZĄDNIE wyschnie - ja czekałem chyba coś ok. godziny. Jak wyschnie, to nożykiem i ewentualnie pilniczkiem, delikatnie obrobić sklejoną spoinę dookoła tak, żeby zostawić jak najcieńszą warstwę na zewnątrz, bo inaczej może być być problem ze spasowaniem tego przy składaniu "do kupy". Trzeba również pamiętać, że tam jest dziurka, w którą wchodzi chyba zaczep (takie blaszki mocowane od zewnątrz, warto się dokładnie temu przyjrzeć przy demontażu). Po obróbce można śmiało, delikatnie wszystko złożyć w całość, powinno trzymać :ink Mam nadzieję, że u helletica trzyma to nadal i radio działa :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ