Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Gra muzyka
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: ENDRIU »

Witam !!!
Szanowne Koleżanki oraz Koledzy jako że głośnik w prawych przednich drzwiach odmówił posłuszeństwa i zaprzestał odtwarzać dzwięk/cisza całkowita/mówimy o głośniku usytuowanym w dolnej części drzwi syczek działa rozglądałem się co nie co za czymś na podmianę i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/glosniki-165mm-magnat ... 16895.html

Pytanie w zasadzie banalne czy warto w to inwestować???
Czy przy tych wymiarach chodzi mi o głębokość potrzebne są dystanse??
Może miał ktoś doświadczenia związane z Magnatem i coś podpowie.
Uprzedzając ewentualne pytania nie oczekuję cudów na kiju ma to grać w miarę przyzwoicie co by nie trzeszczało i się dusiło jak na razie głośniki podpięte są i będą pod samo radio.Radio JVC ??? 4x50
Za wszystkie sugestie oraz porady dziękuję.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: mwas »

Głośniki, które umieściłeś są wyposażone w wysokotonówki, czyli w tweetery. a te masz na słupkach, ciut wyżej, więc w tym przypadku byś je zdublował. Ja poszukałbym czegoś typowo wooferowego, czyli głośnika średnio i niskotonowego (bez tweetera).
Jest jeszcze jedno ale: sprawdź, czy to na pewno padł głośnik, czy może coś z kabelkami się nie stało :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: Tomek »

Do montażu głośników będziesz potrzebował dystanse.
Jakie byś głośniki nie kupił, to będą lepsze niż fabryczne.
Ale sprawdź kabelki na początek :ok)
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: helletic »

Taka drobna sugestia...
Jak już będziesz miał dostęp do głośnika, delikatnie poruszaj membraną.
Jeśli pracuje płynnie, to sprawdził bym przewody w wiązce drzwi.
Jeśli słychać takie trzeszczenie, gdy wciskasz membranę (chrobotanie, nie wiem jak to nazwać) i nie ma płynnej pracy membrany (może się zacinać), to znaczy, że definitywnie głośnik szlag trafił.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: ENDRIU »

Witam.
Jeżeli chodzi o przewody to oczywiście sprawdzę po odkręceniu tapicerki ale w ciemno obstawiam że padł głośnik bo objawy były dokładnie takie jak opisał helletic trzeszczenie,skrobanie czy coś podobnego.Koledzy tak przy okazji jeszcze jedna prośba przy ściąganiu tapicerki na dole są śruby,pod klamką też,odpinamy sterowanie szybą,wszystko ok a jak uwolnić się od sterowania lusterkiem??.Oczywiście sterowanie manualne te linki są odpinane czy jak to jest zrobione??bo nie chciał bym coś urwać.
Tomek no właśnie jeżeli chodzi o dystanse to nie bardzo wiem czy uda się trafić na dedykowane do naszego modelu a nie wiem jaki będzie pasował.Jeżeli możesz to podrzuć info w temacie a tak na marginesie to miałem cichą nadzieje że obejdzie się bez dystansów bo głębokość głośnika to 55mm.
Oczywiście wszystkie sugestie w temacie głośników bardzo mile widziane i z przyjemnością skorzystam z doświadczenia i wiedzy Kolegów co wybrać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: Tomek »

Dedykowane dystanse do naszych aut to dystanse z Grande Punto, Ducato, 500, Alfa Mito, Astra H, Ford Ka, Corsa D... i tak dalej...
O Linei nikt nie pamięta bo to ekskluzywne wozy, i spotkać toto na ulicy to święto :zlośnik
Dystanse takie...
http://allegro.pl/dystanse-mdf-fiat-gra ... 95730.html

Kupno dystansów dobrze połączyć z kupnem głośników za jednym zamachem.
Ty z tego co piszesz niewiele oczekujesz, więc może takie:
http://allegro.pl/kenwood-glosniki-samo ... 17448.html
albo takie:
http://allegro.pl/kenwood-glosniki-16-5 ... 75060.html

Cena niska, a i tak o niebo lepiej niż fabryczne głośniki, i wszystko od jednego sprzedawcy z przesyłką gratis.

Z lusterkami to niestety .. nie mam pojęcia jak to tam zmontowane jest.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: mwas »

Koledzy, z tymi dystansami to nie jest kwestia głębokości głośnika a poprawy akustyki :ink Jeśli głośnik będzie za głęboki, to owszem, odpowiednie dystanse będą potrzebne, ale wtedy i tak będzie ryzyko, że nie zmieszczą się pod oryginalną maskownicą w boczku drzwi :ink Ale dystanse stosuje się po to, aby głośnik nie pracował razem z plastikami do którego fabryczny oryginał jest przykręcony :ink Jeśli nie zależy Ci na aż takiej poprawie, to obstawiam, że nowe głośniki, które zakupisz swobodnie uda Ci się zamontować w miejsce po oryginalnym bez stosowania dystansów :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: leszek1234 »

To, że mają głośnik wysokotonowy niczemu nie przeszkadza, a nawet to lepiej, bo przy takim usytuowaniu w Linei głośników to jest ich niedobór. A jak grają? Najlepiej byłoby pójść do jakiegoś mediamarkt lub saturna lub czegos tam ze ścianką gdzie mają zamontowane głośniki i można je odsłuchać. Ja tak kilka lat temu do starego auta kupiłem tanie Blaupunkty , które grały lepiej niż dużo droższe głośniki.
A czy warto? Jak lubisz słuchać muzyki w samochodzie to warto, ale kup jeszcze matę wygłuszającą za 100 zł - zrobi się przepaść pomiędzy tym co będzie a tym co jest fabrycznie.
A czytałeś ten wątek:
http://lineaklubpolska.pl/viewtopic.php ... i&start=75

a jeśli chodzi o sprawdzenie głośnika czy działa, to najprościej podepnij go bezpośrednio pod inne źródło , a nawet zwykłą baterię 1,5V bo może to faktycznie kable w drzwiach pękły.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2016, 22:09 przez leszek1234, łącznie zmieniany 1 raz.
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: ENDRIU »

leszek1234 i wszystko jasne w temacie dystansów dzięki za skierowanie do odpowiedniego wątku.
Teraz pozostało odwiedzić Allll i dokonać zakupu a montaż jak wszystko się uda w sobotę.
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i porady.
Pozostało jeszcze to nieszczęsne sterowanie lusterkiem ale mam nadzieję że dam sobie rady jak odkręcę tapicerkę.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1202
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: daro70 »

A co myślicie o tym ogłoszeniu http://olx.pl/oferta/glosniki-niskotono ... gf7Hl.html , mam tam kogoś na miejscu więc by mi odebrał, no bo jak w ogłoszeniu napisane odbiór osobisty . Tylko kwestia jakości .......może ktoś je miał - odsłuchiwał . Na pewno są sprawne w 100% bo rozmawiałem ze sprzedającym a cena kusząca :pomysli
Obrazek
ENDRIU
klubowicz
klubowicz
Posty: 339
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:51
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: ENDRIU »

Witam!!!
A więc głośniki wymienione ostatecznie padło na Magnata 162 oraz dystanse.
Samo zdemontowanie boczku drzwi faktycznie jest bardzo proste trzeba tylko uważać przy wyzwoleniu linki od klamki co by nie ułamać żadnego plastiku przy rączce do otwierania ale może to tylko takie moje odczucie że jest to część delikatna.
Co do sterowania lusterkiem to delikatnie wypinamy ten większy okrągły plastik przy boczku jest na kilku zaczepach wystarczy lekko ścisnąć i wychodzi bez problemu a druga strona czyli ta część gumowa jest montowana na wcisk wystarczy pociągnąć z wyczuciem.
Nie ma się czego bać akurat przy tej operacji nic nie można uszkodzić.
Oczywiście nie obyło się bez małej rzezby dystanse nie pasowały idealnie trzeba było lekko poprawić fabrykę z mocowaniem.
Podłączenie samych głośników niestety też było do lekkiej poprawki,fabryka zastosowała wtyczki a w nowych głośnikach są konektory a więc małe cięcie oraz lutowanie i podłączenie gotowe.
Reasumując duża poprawa jeżeli chodzi o tony wysokie może nawet do przesady no ale jest korektor w radiu więc nie ma sprawy da się wszystko ustawić.Trzeba poświęcić około 2-3h na zamontowanie obu stron ale uważam że warto i zainwestowana kasa nie została wyrzucona w błoto.
Dziękuję wszystkim za porady,informaje oraz sugestie i napisane posty :pivo :pivo :pivo
Pozdrawiam.
garfield
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2016, 8:52
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: garfield »

Dobre akcesoria ford by mi się przydały. wiecie gdzie coś dostanę ?
siunas97
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2018, 12:48
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: siunas97 »

Witam! Interesuje mnie taki zestaw na przód http://allegro.pl/hertz-esk-165l-5-ener ... 79689.html

Tylko mam do was doświadczonych ludzi pytanie czy radio w linei uciągnie to. Proszę o mądrą wypowiedź bez wymądrzania się Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: mwas »

Witaj :) Chociaż... witamy się gdzie indziej :ink Głośniki będą grały, radio uciągnie i zapewne będzie to brzmiało lepiej jak fabryczne ale... umówmy się, nasze radio, bez żadnego "wspomagacza" w postaci wzmacniacza nie będzie w stanie w pełni wykorzystać ich możliwości :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Wymiana fabrycznych głośników /przód/

Post autor: skory85 »

Maciek a Ty masz seryjne radio i głośniki? Masz radio balupunkt? Bo mi się bardzo podoba jak całość gra w mojej linijce. Może na zlocie porównamy co i jak :pivo
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
ODPOWIEDZ