Wariacja przekaznika pompy paliwa, kontrolka chek, i...

Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2150
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wariacja przekaznika pompy paliwa, kontrolka chek, i...

Post autor: leszek1234 »

z Twojego opisu jasno to nie wynika ale czy problem pojawił się po wymianie oleju, czy tylko miałeś zamiar go wymienić. Bo czy dostając się do filtra oleju (a jest tam ciasno) nie uszkodziłeś czegoś, zajrzyj tam.
mario1990
klubowicz
klubowicz
Posty: 176
Rejestracja: 18 wrz 2016, 10:03
Silnik: 2.0 hdi
Rocznik: 2015
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Wariacja przekaznika pompy paliwa, kontrolka chek, i...

Post autor: mario1990 »

ja co prawda mam 1.3 ale miałem kiedyś podobne objawy i u mnie była winna masa przy skrzyni, wyglądała ok, ale okazało się że trzymała się na izolacji kabla a w środku sam kabel był zaśniedziały aż się rozpadł
mdav
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2017, 0:02
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wariacja przekaznika pompy paliwa, kontrolka chek, i...

Post autor: mdav »

Sytuacja już opanowana, skrzynka z bezpiecznikami wymyta, wszystkie wtyczki to samo, wiązki sprawdzane. I nadal kulawo chodzi. Więc ostatnia rzecz, komputer. I... Rozkleiłem go, niby nic nad zwyczajnego, niby czysto i sucho, wziołem patyczek z watką, pcc15 i smaruje po płycie, a tu patyczek ciemno szary, wyczyściłem cały komputer, nie polecam robić komuś, kto nie ma doświadczenia z układami, bo ciężko rozkleić, by się dostać na drugą stronę płyty pcb. Ale do sedna, po wymyciu i wysuszeniu, podpinam do auta, i jest komunikacja z interfejsem. Kasuje błędy, odpalam i chodzi. Zrobiłem już ponad 100km, i jest ok. Naj prawdopodobniej obudowa body jest z alu, i musiało się coś dostać, lub samoistnie zaczęła się utlenic, z tąd ten nalot, najgorsze że nie widać go, dopiero zmywacz ujawnił jego obecność.
ODPOWIEDZ