Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Gdzie byłem,którędy jechałem...
silny
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:20
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Post autor: silny »

Jak to jest z tymi przyczynami opóźnień lotów. Czy linie lotnicze są zobligowane do podawania przyczyny opóźnienia? To przecież stanowi podstawę do ubiegania się o odszkodowanie, zwrotu kasy za jedzenie, noclegi, transport zastępczy.
Czy ta infomracja jest od razu podawana?
rocky
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:11
Przebieg: 98000
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007

Re: Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Post autor: rocky »

Zwykle jest tak, że pasażer otrzymuje odszkodowanie. Bo przecież nie za często zdarzają się takie sytuacje, w których samolog nie może planowo wystartować lub nawet wystarować z określonym opóźnieniem.
Czasami rzeczywiście zdarzają się burze, ataki zimy czy inne nawałnice, ale wówczas nie jest to objęte ochroną. Pozostałe przypadki są. Można to sprawdzić, jeżeli nie wiesz jak to są wyspecjalizowane kancelarie, które za ułamek wartości odszkodowania, poprowadzą sprawę za Ciebie.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Ja miałem takie zdarzenie, że odwołali drugi samolot w locie transferowym. Przyczyną była pogoda, przewoźnik (Lufthansa) zwrócił za hotel, wyżywienie i taxi, natomiast odszkodowania nie było.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Post autor: ślimak »

silny pisze: 06 sty 2020, 9:37 Jak to jest z tymi przyczynami opóźnień lotów. Czy linie lotnicze są zobligowane do podawania przyczyny opóźnienia? To przecież stanowi podstawę do ubiegania się o odszkodowanie, zwrotu kasy za jedzenie, noclegi, transport zastępczy.
Czy ta infomracja jest od razu podawana?
Jest jasno określone co komu i po jakim czasie przysługuje. Już na lotnisku na własną prośbę powinieneś otrzymać informację o prawach pasażera.
88=))
matador
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 22 wrz 2019, 11:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Przyczyna opóźnionego lotu a odszkodowanie

Post autor: matador »

Zwłaszcza, że na każdym lotnisku funkcjonuje coś takiego, jak punkt informacji, w którym można się dowiedzieć wszystkiego co dotyczy kwestii lotów, opóźnień, praw pasażera id.

Kolega @kuzyn_z_sosnowca miał taką sytuację, która została uznana za siłę wyższą, w związku w takich sytuacjach odszkodowanie się nie należy, bo wiadomo, jest to element niezależny od przewoźnika. Za wszystkie inne należy się odszkodowanie. Mam na myśli przede wszystkim usterki techniczne, nieskompletowana załoga itd.
Maksymalna wysokosć odszkodowania, przy opóźnieniu dłuższym niż 4h, to kwota do 600 euro. Można samodzielnie próbować dochodzić roszczeń, a można za pośrednictwem kancelarii które zajmują się takimi sprawami, zwłaszcza, że wynagrodzenie pobierane jest tylko w przypadku osiągniętego sukcesu, czyli decyzji o przyznaniu odszkodowania. Krótko mówiąc pasażer nic nie płaci. Tutaj proponuję doczytać na stronach takich jak do600euro.pl na której można znaleźć trochę wiecej info z tego zakresu.
ODPOWIEDZ