Akumulator

BUŁA
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:16
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Legionowo
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: BUŁA »

Dzisiaj byłem z wycieraczkami w serwisie i poruszyłem temat akukulatora że jest 40ah i występuje na nim wilgoć i osolenie tak jakby się wylewał elektrolit i korodują te śruby pod spodem.Serwisant popatrzył w komputer i stwierdził że nic na to nie poradzi ponieważ samochód był w innym salonie od pażdziernika a ja go kupiłem na wyprzedaży w marcu następnego roku i nie wie czy go ładowali .Odpowiedziałem że w gwarancji nie ma o tym wzmianki i obejmuje również akumulator od momentu zakupu .Wówczas zaczoł kręcić że jakbym unich kupił to co innego .Jak na razie pali bez problemów tylko że najdłuższy postój miałem tylko 2 dni . Nie chciałem z tym typem dłużej rozmawiać jak się zdaży że nie uruchomię to nie popuszczę będę dzwonił do FAP.
BUŁA
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

BUŁA pisze:Dzisiaj byłem z wycieraczkami w serwisie i poruszyłem temat akukulatora że jest 40ah i występuje na nim wilgoć i osolenie tak jakby się wylewał elektrolit i korodują te śruby pod spodem.Serwisant popatrzył w komputer i stwierdził że nic na to nie poradzi ponieważ samochód był w innym salonie od pażdziernika a ja go kupiłem na wyprzedaży w marcu następnego roku i nie wie czy go ładowali .Odpowiedziałem że w gwarancji nie ma o tym wzmianki i obejmuje również akumulator od momentu zakupu .Wówczas zaczoł kręcić że jakbym unich kupił to co innego .Jak na razie pali bez problemów tylko że najdłuższy postój miałem tylko 2 dni . Nie chciałem z tym typem dłużej rozmawiać jak się zdaży że nie uruchomię to nie popuszczę będę dzwonił do FAP.
Ja auto kupiłem w Krakowie. W Bydgoszczy padł mi akumulator. Assistance i potem w bydgoskim serwisie diagnoza i wymiana akumulatora na nowy. Zatem nie daj się bo się wykręcić chcą od wymiany!
Mój musiał stać (podobnie jak Twój) nienaładowany w aucie na placu i stąd padł tak szybko.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

BUŁA, nie daj się nabić w butelkę ,walcz o swoje. Gwarancja cię obowiązuje w każdym autoryzowanym ASO Fiata a ta śpiewka że coś kupiłeś z poprzedniego rocznika i to nie u nich to do mnie nie przemawia również tak kupowałem linkę i przez pełne dwa lata miałem gwarancje z ASO korzystałem w dwóch w moim mieście, jak i w jednym macierzystym tak i w drugim naprawy gwarancyjne mi dokonywali z tym że jak za pierwszym razem pojechałem do innego powiedziano mi tak " nie znamy historii Pana auta" i tyle grymasów z ich strony i mi robili np. sparciałe uszczelki i to w ostatnich dniach mojej gwarancji. Rąbią nas jak tylko mogą z naszej niewiedzy
Sympatyk forum :-)
BUŁA
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:16
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Legionowo
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: BUŁA »

Poprostu muszę zmienić serwis.Jeszcze nie zdarzyło się aby mi coś zrobili od ręki najpierw diagnozują potem zamawiają część jaka by nie była raz mi wymieniali zardzewiałe śrubki przy zamkach od drzwi i też nie mieli.Jak byłem z wycieraczkami to umówili mnie po południu a jak przyjechałem to okazało się że niema elektryka bo przyjmuje tylko rano chociaż warsztat jest otwarty do 22.Facet z obsługi bez oglądania stwierdził że jest to silniczek wycieraczek i umówił mnie za tydzień.Po paru dniach zadzwonił i powiedział że jednak mósi obejrzeć elektryk bo jak będzie coś innego to im fiat nie zwróci pieniędzy i prawdopodobnie szykuje się trzecia wizyta .Tak mnie to wk..ło że powiedziałem co sądzę na temat ich usług. Na szczęście skończyło się za drugim razem i pewnie dlatego te ich "mądrości" bo jak śmiałem im zwrócić uwagę.
BUŁA
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

Dzisiaj zakupiłem sobie akumulator, myślałem o 60 Ah, po rozmowie ze sprzedawcą kupiłem 53 Ah zgodnie z parametrami naszej Linei jakie podaje producent (Fiat) przy silniku 1.4 8V Akumulator jest to: CE FUTURA 53 Ah 12 v P+ prąd 540 A, ma dużą moc rozruchową i co najważniejsze posiada certyfikat: „Original Part Matching Quality”, co oznacza, że produkt ten jakościowo dorównuje i może stanowić zamiennik dla akumulatorów oryginalnie montowanych w fabrykach samochodów, jako tzw. 'pierwsze wyposażenie (OE)’. Kosztował mnie 236,93 zł. myślę że cena dobra. Niestety jest to akumulator bezobsługowy :smutny sprzedawca mi powiedział ze obsługowe jest już coraz trudniej kupić. Przy odkręcaniu miałem małe problemy tak była śruba skorodowana że głowa mała
Ostatnio zmieniony 19 cze 2011, 13:34 przez cichy, łącznie zmieniany 1 raz.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

pawe1_c, Myślę że będziesz z niego zadowolony. Miałem go kiedyś w Poldku i był ok, nawet radio nie przerwało przy zapalaniu
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Fajny pisz jak się sprawuje cena ok
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

will pisze:Fajny pisz jak się sprawuje cena ok
ok jak już troszkę na nim pojeżdżę to napiszę, w Lublinie w Sabacie ul. Budowlana, do końca stycznia na akumulatory mają ceny hurtowe, dobrze się złożyło bo wymiana akumulatora u mnie była pierwsza w kolejce jeśli chodzi w inwestycje w auto
Sympatyk forum :-)
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

A z ciekawości radio wyłącza Ci przy odpalaniu na tym aku?
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

will pisze:A z ciekawości radio wyłącza Ci przy odpalaniu na tym aku?
wyłącza, jak rafcio082 napisał że w jego Poldku niewyłanczało, to poszedłem i sprawdziłem, wyłącza. Ale jak tak się zastanowię to w prawie każdym aucie którym jeździłem przy włączaniu silnika przerywało radyjko. Napiszcie jak z tym jest u was :?
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

pawe1_c, u mnie wyłącza i raczej we wszystkich autach, którymi jeździłem wyłączało. W poldku nie pamiętam bo dawno miałem. Co do akumulatora to z Cenrami różnie bywa i opinie są podzielone. Ja miałem w Bravie future i byłem zadowolony.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Ja jak miałem starego poldka 1.5 i radio Clarion to po wymianie na centre future 55Ah radio przy zapalaniu tylko delikatnie przygasło ale radio nie zamarło- oczywiście przy wyłączonych światłach mijania
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

ale jest różnica miedzy ty nowym akumulatorem a tym starym, mimo ze palił od pierwszego to ten szybciej załapuje
Sympatyk forum :-)
19robertoo64
klubowicz
klubowicz
Posty: 61
Rejestracja: 22 sty 2011, 16:35
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Katowice

Post autor: 19robertoo64 »

Panowie co do zdychającego aku to sprawdźcie sobie czy macie dobrze domkniety schowek. Też miałem taką akcje autko stało w garazu koło tygodnia bez jazdy i akuś poprostu klękł... no to nic tylko akuś do ręki prostownik i ładowanko. Ale kiedyś wieczorem siedzialem w samochodzie patrze na schowek a tam się światełko ciągle świeciło. I to była przyczyna usterki. :)
BUŁA
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 03 maja 2010, 18:16
Przebieg: 45000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Legionowo
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: BUŁA »

Z tym światełkiem w schowku to już było przerabiane.Odnośnie tych śruby mocujących to wygląda tak samo tylko że jest na nich jakby kupka soli.Akumulator się "poci "jakby miał za małą pojemność i był przeładowywany.Najgorsze jest to że codziennie jeżdzę ok. 50 KM.a najdłuższy postój to dwa dni i nie mogę stwierdzić czy odpali po dłuższym przestoju.
BUŁA
ODPOWIEDZ