Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: smak56 »

zibi186 pisze: 18 wrz 2021, 1:57 Albo ja nie wiem , którą piankę masz na myśli , albo to już jakaś paranoja się po malu robi . . .. sorry 😊
Chodzi o dwie rzeczy :) Pierwsza to pianki w błotnikach, które po obwiśnięciu wchodzą między błotnik i drzwi i je wycierają. Druga sprawa to: https://lineaklubpolska.pl/viewtopic.ph ... ch#p122876. Gdzieś są ich zdjęcia. W komentarzach doszliśmy, że coś :pomysli tam było z Turcji przewożone :ryczy
smak56
* * * *
Obrazek
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: Phenix »

@smak56 O te woreczki chodzi . Mi się wydaje że tam jest pianka w worku. I moje auto to jest jedne z pierwszych jakie poszły na Polski rynek, dlatego może późniejsze modele tego nie mają. Tak jak w temacie co kolega wyżej wstawił link.
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, 15:45 przez Phenix, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: zibi186 »

Smak - dzięki 😅 bo już myślałem że ze mną coś nie tak 😂. A jeśli chodzi o te woreczki z powietrzem - myślę , że to forma zatkania jakichś kanałów powietrznych . Może mieć wpływ na szum wewnątrz auta , a przy okazji amortyzować drgania blach , które są w bezpośrednim sąsiedztwie . Pozdrawiam 😊
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

Co mają wspólnego uszczelki przy drzwiach z skrzypieniem gumy na amortyzatorze? :/
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

zibi186, Phenix, smak56 macie chyba inny problem o którym rozmawiacie albo ja nie rozumiem co te uszczelki przy drzwiach mają wspólnego z skrzypieniem przy skręcaniu
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: zibi186 »

szukajek pisze: 18 wrz 2021, 16:05 zibi186, Phenix, smak56 macie chyba inny problem o którym rozmawiacie albo ja nie rozumiem co te uszczelki przy drzwiach mają wspólnego z skrzypieniem przy skręcaniu
Jeśli masz problem ze skrzypieniem przy skręcaniu to może być kwestia zatartego łożyska kolumny . Na ten temat już było mnóstwo na forum . Pozdrawiam 😊
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

zibi186 pisze: 18 wrz 2021, 18:08
szukajek pisze: 18 wrz 2021, 16:05 zibi186, Phenix, smak56 macie chyba inny problem o którym rozmawiacie albo ja nie rozumiem co te uszczelki przy drzwiach mają wspólnego z skrzypieniem przy skręcaniu
Jeśli masz problem ze skrzypieniem przy skręcaniu to może być kwestia zatartego łożyska kolumny . Na ten temat już było mnóstwo na forum . Pozdrawiam 😊
No i tutaj się nie zgodzę z kolegą ponieważ ten wątek pierwotnie jest o dźwiękach przy skręcaniu czyli o moim problemie i ustaliliśmy już wcześniej że to wina uslizgu gumy, a wy panowie się tu podpinacie z jakimiś uszczelkami przy drzwiach :/
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: smak56 »

szukajek pisze: 18 wrz 2021, 20:25 .....No i tutaj się nie zgodzę z kolegą ponieważ ten wątek pierwotnie jest o dźwiękach przy skręcaniu czyli o moim problemie i ustaliliśmy już wcześniej że to wina uslizgu gumy, a wy panowie się tu podpinacie z jakimiś uszczelkami przy drzwiach :/
Bo kolego to jest takie fajne forum, że staramy się bardzo pomóc jeżeli to możliwe. Czasami jednak tak sobie lekko odchodzimy od tematu .... :luzak Tak więc spokojnie.... :ink
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: mwas »

szukajek, na ten problem może się nałożyć kilka (co najmniej dwie) przyczyn. Trzeba rozróżnić dwie podstawowe rzeczy: skrzypienie/stuki podczas kręcenia kierownicą oraz, skrzypienie zawieszenia podczas pokonywania progów zwalniających. Temat tzw. "pianek w drzwiach" uznałbym tutaj za zamknięty gdyż one powodują "jedynie" wycieranie się lakieru na rantach drzwi a nie efekty dźwiękowe podczas jazdy :ink I teraz tak: jeśli skrzypienie powstaje podczas pokonywania progów zwalniających a temperatury na zewnątrz są niższe, to... olej temat :lacha Natomiast jeśli "skrzypienie" powstaje podczas kręcenia kierownicą, to należy zastosować sposób diagnozy, jaki podałem gdzieś na początku tego wątku :ink Mianowicie: auto "odpalone" (silnik włączony), szyba kierowcy opuszczona, auto z zaciągniętym ręcznym, Ty na zewnątrz auta :ink I teraz: jedną ręką kręcimy kierownicą lewo/prawo a druga ręka na koło, albo, jak sięgniesz, na kolumnę (sprężynę) :ink Jak poczujesz ewidentne "przeskoki"/"chrobotanie" to na bank do wymiany podstawy/poduszki/łożyska (niepotrzebne skreślić :lacha) amortyzatorów :ink Wiem... temat wałkowany na forum od lat :ink Ale, jak widać, wraca jak bumerang... Dodam tylko, że to "skrzypienie" kolumn McPhersona potrafi się objawić "z nienacka" albo postępować sukcesywnie i występować np. tylko po "mokrych przejazdach" :ink U mnie ostatnio łożyska padły totalnie typowo po mokrych warunkach na drodze, ale... jak padły to na amen :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: zibi186 »

Jeśli dobrze rozumiem , kolega Szukajek podejrzewa uślizg gum pod sprężynami i stąd ten przydźwięk . Jeśli tak , to on także spowodowany jest oporami pochodzącymi od łożyska z góry . Łożysko zamiast pracować , stawia opór i ciągnie za sobą sprężynę . Moim zdaniem efekty o jakich pisze Maciek - prezes , to już "efekt końcowy " . A każdy opór od łożyska odbija się na prowadzeniu auta , czasem.na jego ściąganiu w jedną bądź drugą stronę no i na naprężeniach , które przechodzą na sprężyny , z czasem pewnie powodując też ich pękanie - tak myślę . Pozdrawiam 😊
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

mwas, zibi186. Dziękuję. Poduszki jaki drążki stabilizatora były wymieniane właśnie z powodu tych dźwięków, i występują one zarówno na postoju jak i przy skręcaniu. A co mam czas i jadę do mechanika z reklamacją to nie pada i nic nie skrzypi :/ przez co już na mnie patrzy jak na debila. Dlatego nie wiem już co mam robić i nerw szarpie.
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: zibi186 »

szukajek pisze: 20 wrz 2021, 14:33 mwas, zibi186. Dziękuję. Poduszki jaki drążki stabilizatora były wymieniane właśnie z powodu tych dźwięków, i występują one zarówno na postoju jak i przy skręcaniu. A co mam czas i jadę do mechanika z reklamacją to nie pada i nic nie skrzypi :/ przez co już na mnie patrzy jak na debila. Dlatego nie wiem już co mam robić i nerw szarpie.
Skoro na postoju też , to możesz to nagrać ? Pozdrawiam 😊
Bobi10
klubowicz
klubowicz
Posty: 52
Rejestracja: 05 cze 2021, 18:17
Przebieg: 216000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: Bobi10 »

Mam to samo , zarówno na postoju, jak i podczas skrętu np. podczas parkowania . Mechanik już zweryfikował jako łożysko amortyzatora .
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

zibi186 pisze: 20 wrz 2021, 17:28

Skoro na postoju też , to możesz to nagrać ? Pozdrawiam 😊
Jak już pisałem musimy poczekać na deszcz, Jak tylko będzie padać i gdzieś pojadę zrobię nagranie
szukajek
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2017, 20:40
Przebieg: 110
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007

Re: Dźwięki przy skręcaniu jak z tonącego Titanica...

Post autor: szukajek »

Bobi10 pisze: 20 wrz 2021, 18:11 Mam to samo , zarówno na postoju, jak i podczas skrętu np. podczas parkowania . Mechanik już zweryfikował jako łożysko amortyzatora .
Miałem wymieniane oba i drążki też
ODPOWIEDZ