Syczenie powietrza podczas naciskania pedalu hamulca

pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Syczenie powietrza podczas naciskania pedalu hamulca

Post autor: pogromcaslaskiej »

Witam od trzech dni zauważyłem że linea jak postoi w słońcu,nagrzeje się,hamulec nożny podczas jazdy jest twardy,tak jakby serwo wspomagające hamowanie działało na połowe,z dużo większą siłą trzeba wciskać pedał żeby hamowało,pod maską nic nie syczy i nie zauważyłem jakiejś nieszczelności,chyba coś zaczyna szfankować,za bardzo nie wiem od czego zacząć,ostatnio płyn hamulcowy wymieniałem cztery lata temu ale wydaje mi się że to raczej nie to,może ktoś miał kiedyś takie objawy?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Syczenie powietrza podczas naciskania pedalu hamulca

Post autor: zibi186 »

pogromcaslaskiej pisze: 25 cze 2020, 21:22 Witam od trzech dni zauważyłem że linea jak postoi w słońcu,nagrzeje się,hamulec nożny podczas jazdy jest twardy,tak jakby serwo wspomagające hamowanie działało na połowe,z dużo większą siłą trzeba wciskać pedał żeby hamowało,pod maską nic nie syczy i nie zauważyłem jakiejś nieszczelności,chyba coś zaczyna szfankować,za bardzo nie wiem od czego zacząć,ostatnio płyn hamulcowy wymieniałem cztery lata temu ale wydaje mi się że to raczej nie to,może ktoś miał kiedyś takie objawy?
Moim zdaniem Twoje objawy sugerują właśnie problem ze szczelnością wężyka podciśnienia na serwo hamulca . . . 🤔
Online
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Syczenie powietrza podczas naciskania pedalu hamulca

Post autor: smak56 »

pogromcaslaskiej pisze: 25 cze 2020, 21:22 Witam od trzech dni zauważyłem że linea jak postoi w słońcu,nagrzeje się,hamulec nożny podczas jazdy jest twardy,tak jakby serwo wspomagające hamowanie działało na połowe,z dużo większą siłą trzeba wciskać pedał żeby hamowało,............
Temat kiedyś poruszany (nie mogę znaleźć), ale dobrze pamiętam, gdyż mam to samo.
Przyczyną jest puchnący od temperatury sworzeń plastikowy łączący pedał z podstawą. :foto
1. sworzeń.JPG

Rozwiązania są dwa: 1. schłodzić (klima na nogi) 2. wyjąć sworzeń i cieniutkim papierem go zeszlifować. Tutaj jest problem, gdyż do wyjęcia sworznia potrzebne jest specjalistyczne narzędzie albo jak kolega, który to naprawiał - nakrętka.
Od kilku lat powtarzam sobie, że to naprawię ale jakoś tak ............... :przykry

edit;
już znalazłem; https://www.lineaklubpolska.pl/viewtopi ... 4&start=15
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Syczenie powietrza podczas naciskania pedalu hamulca

Post autor: pogromcaslaskiej »

Dzięki,nigdy bym na to nie wpadł,wiadomo od czego zacząć,najpierw wypróbuję z chłodzeniem 😀
ODPOWIEDZ