Prędkościomierz

Awatar użytkownika
condensed
klubowicz
klubowicz
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:32
Przebieg: 93300
Silnik: benzyna 1,4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Prędkościomierz

Post autor: condensed »

Zawahała się wskazówka prędkościomierza tzn. przy stałej prędkości opadła, podniosła się i opadła na zero. Tak pozostała na stałe.
Wizyta w ASO i podpięcie kompa nie wykazało błędów.
Test tablicy wskaźników przebiegł prawidłowo - wszystkie wskazówki zadziałały... i cała reszta też.
ABS - OK,
Co więc nie działa?
Ano autoclose, sygnał ostrzegawczy niezapiętych pasów i zaciągnietej dźwigni hamulca ręcznego, brak wskazań zasięgu, chwilowego i średniego zużycia paliwa, nie przybywa przejechanych km ... itp.
Doszedłem do wniosku, że jedyna przyczyna to tzw. nadajnik prędkościomierza wkręcony pionowo do skrzyni biegów.
Może ktoś z Kolegów walczył już z tym problemem.
Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
Condensed
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Re: Prędkościomierz

Post autor: smak56 »

Szukałem go w moim mj, gdyż potrzebny był impuls analogowy. Jest tam kostka z trzema przewodami z których brązowy (środkowy) podaje impulsy przejechanych kilometrów. U mnie rozłączenie kostki tylko z kanału. Przewody są dość długie i od góry (po wcześniejszym rozpięciu) można przy nich manipulować. Tyle mojej wiedzy na temat impulsatora.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: Prędkościomierz

Post autor: daro70 »

W moim aucie pierwszy właściciel wymieniał zestaw wskażników , ale to było jeszcze na gwarancji - z tego co mi mówił też były jakieś zgrzyty z prędkościomierzem po prostu zaprzestał współpracy, ale mam na wszystko faktury tylko obecnie na liczniku 20 tyś mniej km :brawo
Obrazek
ODPOWIEDZ