lusterko wewnętrzne - sposób wykonania

daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

lusterko wewnętrzne - sposób wykonania

Post autor: daro189 »

wiem że temat był poruszany, ale pomyślałem że przyda się osobny temat na forum.
dzisiaj miałem przygodę z tym lusterkiem. Chcąc je wyregulować nagle odpadło od szyby :zdiwiony
mechanik polecił dwa sposoby - albo kupić klej do szyb, co wyjdzie drogo, albo na taśmę dwustronną - troszke taniej.
szukając w sobotę serwisu z szybami trafiłem na dwa miejsca, gdzie w jednym koszt przyklejenia tego małego trapezu to 25 zł, w drugim dyszka.
mała uwaga - z tego co pan Mietek powiadał, niektórzy dla oszczędności kleją ten element za pomocą kropelki, taśm i innych specyfików. to z kolei może prowadzić do pękania szyb od różnicy w nagrzewaniu się elementów jak również przy chęci regulacji szyba może pęknąć. należy wykorzytywać jedynie klej do szyb, który pozostaje elastyczny i gwarantuje to jakość połączenia jak również trwałość szyby.
Jeśli ktoś chce uniknąć tej przyjemności, polecam nasmarować tą kulkę metalową, dzięki której odbywa się regulacja w lusterku olejem roślinnym, odkręcając śrubkę lub zdejmując lusterko z tego trapezu, co jest ryzykowne.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: lusterko wewnętrzne - sposób wykonania

Post autor: daro70 »

Może to wyda się śmieszne ale kiedyś w starym fordzie eskorcie sąsiada była podobna sytuacja i pamiętam jak dziś że w ruch poszła poxilina i pamiętam że już chyba z tym patentem został sprzedany także coś w tym jest :P
Obrazek
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: lusterko wewnętrzne - sposób wykonania

Post autor: smak56 »

Zgadzam się ze wszystkim co napisał daro189 i podpowiem jeszcze, że można użyć kleju, którym przyklejałem ja :foto . Do tego przychodzi cieniutka siateczka, którą wkłada się między uchwyt a szybę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
halkowsky
klubowicz
klubowicz
Posty: 74
Rejestracja: 22 sie 2012, 18:27
Przebieg: 8500
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Pajęczno
Podziękował: 11 razy

Re: lusterko wewnętrzne - sposób wykonania

Post autor: halkowsky »

Boll to dobry klej, na allegro można go kupić od 15 do 20 złotych.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ