Obwiśnięte - źle ustawione drzwi

domeldoom
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 paź 2011, 11:22
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Polanka Wielka

Obwiśnięte - źle ustawione drzwi

Post autor: domeldoom »

Cześć
Obwiśnięte - źle ustawione drzwi - nierówne szczeliny pomiędzy drzwiami a nadwoziem, drzwi rysujące nadwozie (w okolicach przedniej krawędzi). miał ktoś tak?
Mnie to już spotyka drugi raz - pierwszy raz miałem tak z Punto 2 Sound - K.wa czy oni się nie nauczą robić rzeczy porządnie czy uważają, że tak ma być bo to tanie auto? :red :zły
pzdr
tomek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

chyba nikt
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: daro189 »

pierwsze słysze, ale sprawdź mocowanie drzwi, śruby przy zawiasach, czy drzwi mają luz w płaszczyźnie pionowej. jeśli tak to poluzuj śruby, podnieś troszke drzwi i skręć porządnie
Online
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5150
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 399 razy
Otrzymał podziękowań: 652 razy

Post autor: smak56 »

daro189, ale "wisielcze" poczucie humoru! (avatar) :)
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6953
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 405 razy
Otrzymał podziękowań: 950 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Koledzy... ale z tego co się orientuję, to domeldoom ma świeżo odebrane auto z salonu ! Więc chłopie - wizyta w ASO i mega reklamacja, bo widzę, że nie tylko w tym temacie masz problem :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
Sebastian
klubowicz
klubowicz
Posty: 623
Rejestracja: 07 gru 2010, 15:58
Przebieg: 35000
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Siemianowice
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Sebastian »

Ja miałem problem z zamkiem drzwi tylnych ale sam go rozwiązałem .O takim problemie pierwszy raz słyszę.Chłopie wal z tym od razu do ASO niech to robią
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: daro189 »

smak56 pisze:daro189, ale "wisielcze" poczucie humoru! (avatar) :)
niestety tymczasowe, ale czarny humor też czasem śmieszy :)
jeśli dopiero co odbierałeś auto, to nawet się tym nie przejmuj, to już zmartwienie salonu co z tym zrobią ;)
Awatar użytkownika
FILBERT
klubowicz
klubowicz
Posty: 289
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:11
Przebieg: 50000
Silnik: 1,4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Poznań
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: FILBERT »

Jeśli kolega odebrał nowe auto z salonu to dziwne że nie zrobił porządnych oględzin przed odbiorem.
Podstawa to dokładnie sprawdzić auto w obecności sprzedawcy. Porównanie tego co odbiera ze specyfikacją w zamówieniu (patrz radio z MP3).
Jeśli kolega podpisał w ciemno to może się teraz tylko bujać na gwarancji. Miejmy nadzieje że nie trafiła się kolejna wydmuszka z demo i poza drobiazgami nie będzie sprawiał kłopotu.
Ja moje autko pół godziny odbierałem mimo że salon był profesjonalny i było przygotowane idealnie.
Sam sprzedawca sugerował mi szczegółowe oględziny by potem nie było kłopotu.
Wcześniej. Fiat 126p, 125p, VW polo 1,4, VW pasat B5 2,3l 4x4, Toyota Rav 4 2.0, Czasem Punto II, teraz linka 1.4 8v od 2007
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Post autor: will »

Jeśli chodzi o obtarcie to guma do wycięcia ta w nadkolach.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Przykro to słyszeć... świeże auto, a tu taki zonk.
Niestety serwis trzeba będzie odwiedzić.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

a ja na twoim miejscu - borąc pod uwage swoje doświadczenia - zainwestowałbym w rzeczoznawcę żeby obejrzał samochód. to nie jest normalne.
domeldoom
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 paź 2011, 11:22
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Polanka Wielka

Post autor: domeldoom »

FILBERT pisze:Jeśli kolega odebrał nowe auto z salonu to dziwne że nie zrobił porządnych oględzin przed odbiorem.
Podstawa to dokładnie sprawdzić auto w obecności sprzedawcy. Porównanie tego co odbiera ze specyfikacją w zamówieniu (patrz radio z MP3).
Jeśli kolega podpisał w ciemno to może się teraz tylko bujać na gwarancji. Miejmy nadzieje że nie trafiła się kolejna wydmuszka z demo i poza drobiazgami nie będzie sprawiał kłopotu.
Ja moje autko pół godziny odbierałem mimo że salon był profesjonalny i było przygotowane idealnie.
Sam sprzedawca sugerował mi szczegółowe oględziny by potem nie było kłopotu.
No widzisz - niestety to moje pierwsze auto z salonu i tutaj chyba zapłaciłem "frycowe". Byłem przekonany, że kupując nówkę z salonu będę potraktowany uczciwie itp. Rozumiem, że kupując auto używane muszę go oglądnąć, ale nowe? Wracając do MP3 - w życiu bym nie przypuszczał, ze trzeba wziąć płytę i sprawdzać - gość mówił mi 2 razy, że jest MP3 ja dodatkowo 2 razy dopytywałem i za każdym razem kończyło się na odpowiedzi - : "Tak jest CD MP3". Mam to nawet w mailu i zaraz to drukuję.
Awatar użytkownika
mireks
klubowicz
klubowicz
Posty: 969
Rejestracja: 15 lut 2010, 10:04
Przebieg: 159000
Silnik: 2.0 Multijet
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: mireks »

domeldoom pisze: No widzisz - niestety to moje pierwsze auto z salonu i tutaj chyba zapłaciłem "frycowe". Byłem przekonany, że kupując nówkę z salonu będę potraktowany uczciwie itp. Rozumiem, że kupując auto używane muszę go oglądnąć, ale nowe?
Pojedź do Serwisu i zleć usunięcie usterki. To może być jakaś pierdoła na 5 minut pracy mechanika. Pierwsze koty za płoty :luzak
domeldoom
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 30 paź 2011, 11:22
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Polanka Wielka

Post autor: domeldoom »

mireks pisze:
Pojedź do Serwisu i zleć usunięcie usterki. To może być jakaś pierdoła na 5 minut pracy mechanika. Pierwsze koty za płoty :luzak
Obyś miał rację :-)
Ale obawiam się, że ustawienie drzwi + poprawki lakiernicze to nie 5 minut. Musze jechać 45 km do ASO zostawić samochód i czekać na naprawę albo znowu wracać 45 km do domu po to by za kilka dni znowu jechać itd. Pracuję od 7 do 16 w dni powszednie - by jechać z autem muszę albo brać kogoś by mnie wziął z powrotem ( odległości + czas x 2) albo załatwiać auto zastępcze. Jak nie dostanę auta zastępczego to zaś muszę kombinować jak dojechać do pracy. I to dlaczego - pomijam na razie fakt, ze sam nie sprawdziłem auta - ale dlatego, że we Fiacie pracuję partacze i lenie, zarówno na produkcji jak i cała kontrola jakości - czyli wszyscy. A sprzedawca, który nie wie, jakie wyposażenie ma samochód?
Do kosztów samego samochodu w pewnym sensie muszę doliczyć własne koszty partackiej firmy. No chyba, że się mylę.
Co raz bardziej żal mi sprzedanego Punto i co raz bardziej zastanawiam się czy nie lepiej było kupić Passata z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

za takie coś to powinieneś dostać zastępczaka od ręki. zadzwoń sobie do FAP - nie zaszkodzi a powinno sporo pomóc
ODPOWIEDZ