Ogłoszenia z Linkami

Informacje ogólne
Ploosk
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2021, 17:13
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Ploosk »

Cześć ,
Pierwszy po oględzinach. Korozja wchodzi w kilku miejscach. Przy klapce wlewu, nadkole przednie środek , tylnie przy progu i próg . Czy to normalne? Niby blschy ocynk.
Awatar użytkownika
helletic
Moderator
Moderator
Posty: 2707
Rejestracja: 10 mar 2012, 0:21
Przebieg: 221000
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Szamotuły
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: helletic »

Powiem tak - ja sprzedałem Linkę z dziurami w progach (obu), lakier przy wlewie miał jakieś pęcherze, więc podejrzewam, że tam była korozja. Gdzieś tam jeszcze przy wnękach drzwi, na drzwiach własnie taki efekt, jakby lakier był folią i się odkleił. Rocznik Linei miałem 2007.
Ogólnie tak - ja albo trafiłem na egzemplarz, gdzie ocynk był położony na sztukę, albo ten typ tak ma.
Linea Dynamic 1.4 8V connection end...
Renault Scenic II 1.6 16V in progress :luzak
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6950
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: mwas »

Niestety obawiam się, że te starsze roczniki tak mają :oj Moja, rocznik 2007, zaczyna wyłazić w kilku miejscach - progi z przodu, tylny błotnik z prawej strony, przedni błotnik z lewej strony... Progi może nie aż tak, jak miał helletic, ale ewidentnie coś jest na rzeczy :oj Trzeba również brać pod uwagę, że te auta nabierają "poważnego" wieku :ink Mojej we wrześniu stuknie 14 lat :oj
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Ploosk
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2021, 17:13
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: Ploosk »

Dzięki za informacje
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5148
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: smak56 »

mwas pisze: 29 mar 2021, 21:38 Niestety obawiam się, że te starsze roczniki tak mają :oj Moja, rocznik 2007, zaczyna wyłazić w kilku miejscach......
Pozwolę się nie zgodzić z tak wyrażoną opinią.
Moja Linea jest też z 2007 roku i nie ma żadnego ogniska korozji. Nie chcę nikogo obrazić, ale żeby tak było, trzeba (niestety) poświęcić sporo czasu i pracy. Zaraz po kupieniu założyłem fartuchy przeciwbłotne (nie ma piaskowania i obijania progów), prawe tylne nadkole (nie ma piachu i brudu za klapką wlewu), folie na tylne drzwi, próg i błotnik (nie ma piaskowania). Do progów i drzwi (raz na kilka lat środek do profili zamkniętych i konserwacji podwozia na zewnątrz), zamek pokrywy silnika (towot). Po każdym tankowaniu i myciu wycieranie ręcznikiem gniazda korka wlewu. Przy wymianie kół malowanie wahaczy. Może mój egzemplarz jest wyjątkowy? Linea stoi na dworze (krakus powie, że na polu :ink ).
smak56
* * * *
Obrazek
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Ogłoszenia z Linkami

Post autor: duskap »

smak56 pisze: 29 mar 2021, 22:45
mwas pisze: 29 mar 2021, 21:38 Niestety obawiam się, że te starsze roczniki tak mają :oj Moja, rocznik 2007, zaczyna wyłazić w kilku miejscach......
Pozwolę się nie zgodzić z tak wyrażoną opinią.
Moja Linea jest też z 2007 roku i nie ma żadnego ogniska korozji. Nie chcę nikogo obrazić, ale żeby tak było, trzeba (niestety) poświęcić sporo czasu i pracy. Zaraz po kupieniu założyłem fartuchy przeciwbłotne (nie ma piaskowania i obijania progów), prawe tylne nadkole (nie ma piachu i brudu za klapką wlewu), folie na tylne drzwi, próg i błotnik (nie ma piaskowania). Do progów i drzwi (raz na kilka lat środek do profili zamkniętych i konserwacji podwozia na zewnątrz), zamek pokrywy silnika (towot). Po każdym tankowaniu i myciu wycieranie ręcznikiem gniazda korka wlewu. Przy wymianie kół malowanie wahaczy. Może mój egzemplarz jest wyjątkowy? Linea stoi na dworze (krakus powie, że na polu :ink ).
Nie Twój egzemplarz nie jest wyjątkowy. Po prostu mega dbasz oprócz normalnego używania. Większość osób normalnie użytkuje auta a wtedy ten wiek już tak ma. Ja również nie mam absolutnie nigdzie rdzy w obu autach ale od początku dbam. Wszystkie odpryski usuwane na bieżąca i dokładne mycie zwłaszcza po zimie. Szwagier to samo w jednej jak i w drugiej. Natomiast kupiłem w grudniu GP od gościa co w ogóle nie dbał i pełno nalotów rdzy, pousuwałem i jest spoko a mój kuzyn mający identycznego GP z dużo większym nalotem ale dbany nie ma grama rdzy.
ODPOWIEDZ