Moja Linka 1,4 77KM

Nasze Linki
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: adamson »

Najważniejsze, że nikomu nic poważniejszego się nie stało. Szkoda auta, ale takie rzeczy się zdarzają, oby jak najrzadziej, a najlepiej wcale :!
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: emmer »

ojć. dobrzez że się tylko tak skończyło

luk, sorki że jeszcze dopytuje ale ciekawi mnie fakt czy któraś z poduch wywaliła?
lineanna
klubowicz
klubowicz
Posty: 159
Rejestracja: 16 lip 2011, 22:27
Przebieg: 20000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Częstochowa - Jura
Podziękował: 1 raz

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: lineanna »

Liny szkoda, ale żony ból i strach ogromy, pozdrowienia dla Małżonki
dynamic 1.4 red Flamenco.....
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: luk006 »

Cześć Wam.
Przepraszam, że długo nie odpowiadałem ale nie wiedzieć czemu nie mogę korzystać ze strony i forum z mojego prywatnego kompa. Generalnie strona jakoś dziwnie się wyświetla i żaden z linków nie działa, mimo że klikam na niego.
Wielkie dzięki za słowa otuchy dla żony. Lekarz ją tak zbadał na pogotowiu, że nie zauważył jeszcze jednego złamanego żebra i występek lędźwiowych (tak to się chyba nazywa) więc kobita jest trochę obolała.
Emmer w odpowiedzi na Twoje pytanie: poduchy nie wystrzeliły ale jak wiesz mieliśmy tylko czołowe. Nie ukrywam, że szkoda wielka, iż nie było bocznych poduszek lub kurtyn, bo nie wykluczone, że wówczas skończyłoby się jedynie na strachu, a nie jeszcze na złamaniach.
Co do samego auta, to tak jak niektórzy przypuszczali: szkoda całkowita. Nie mam jeszcze dokładnej wyceny ale w zgłoszeniu internetowym jest już status szkody zaznaczony jako całkowita. Sam samochód po bardziej wnikliwym obejrzeniu nie wyglądał najlepiej:
1. Drzwi kierowcy + błotnik - złom;
2. Ścianka grodziowa (nie wiem jak to się nazywa) pomiędzy błotnikiem a częścią pasażerską też mocno dostała;
3. Zawiecha lewa strona - masakra - pourywane + podziurawione od uderzenia elementy mocowań i elementy blacharki wewnątrz nadkola;
4. Zawieszenie silnika - urwane;
5. Obudowa skrzyni biegów - pęknięta.
6. Felga przód lewy pęknięta ale co dziwne nie zeszo z kapcia nawet powietrze;
7. To co widać na zdjęciu czyli tył lewy błotnik + lampa pęknięte + obita tylna fela.

Facet z ASO twierdzi, że samochód jak najbardziej można naprawić i będzie można nim bezpiecznie jeździć ale to już chyba kwestia każdego z nas czy chciałby takim autkiem śmigać.

Generalnie rozglądam się za nowym autkiem. Nowym w sensie 2, 3 letnim. Bardzo żałuję, bo w tamtym tygodniu została sprzedana fajna Linka w Sosnowcu z multijetem pod maską.

Powiem Wam jeszcze jedno. Zalogowałem się na jedno z forum skody, gdyż równiez rozważam zakup takowej marki i jakoś tam dziwnie - bałagan na forum, ludzi jak w Rzymie, bo to jednak dużo popularniejsza marka i nie wszyscy wobec siębie uprzejmi. Jednym słowem nie ma to jak rodzinna atmosfera u nas na forum :).

P.S
Może ktoś mi podpowie co powinienem zmienić w ustawieniach swojego kompa, bym mógł normalnikorzystać ze strony i forum? Oczywiście wszystkie inne strony oprócz naszej śmigają tak jak należy. Może to synchronizacja strony LKP i samochodu :zmieszany Linka rozbita to i strona nie będzie działała :luzak . Gdyby ktoś wiedział w jaki sposób mógłbym się z tym uporać prosiłbym o maila z podpowiedzią pod adres: luk006@poczta.onet.pl" onclick="window.open(this.href);return false; za którego bardzo dziękuję. Przypuszczam, że to kwestia ustawień kompa, jednak tylko przypuszczam, ponieważ w tym względzie jestem laikiem. Dzisiaj udało mi się dopaść starego laptopa z internetem radiowym i jakoś mogę się z Wami skomunikować :).
Pozdrawiam.
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: mwas »

Szkoda auta jak cholera... no ale trudno. Nie martw się tą Linką z Sosnowca - na pewno dorwiesz jeszcze inną okazję :ink A co do kompa, to spróbuj zacząć od wyczyszczenia plików tymczasowych, cookie itp. w przeglądarce internetowej.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
enter
klubowicz
klubowicz
Posty: 658
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:28
Przebieg: 0
Silnik: 1,4
Rocznik: 2011
Lokalizacja: Łapy
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: enter »

Ech ta polska służba zdrowia.. moja babcia ma chwilowe problemy ze zdrowiem i niestety, pozytywnych słów o służbie zdrowia nie powiem...
jestem zalogowany na forum Opla i powiem szczerze, że nie ma jak to LKP :)
dla mnie to auto jest świetną okazją:
http://otomoto.pl/fiat-linea-emotion-t- ... 00454.html" onclick="window.open(this.href);return false;
a jeśli nie, to może rozważ możliwość bycia pierwszym forumowiczem mającym Lineę po FL silnik diesel 1,3 za 50 tys (należy wspomnieć, że to cena katalogowa, także da się dużo taniej) :)
życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla żony
Pozdrawiam Enter
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: Tara78 »

To nie fajne wieści... Trzymam kciuki za pozytywny obrót zdarzeń i szybki powrót do zdrowia dla żony.
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: karollino »

luk006 ogromne słowa otuchy dla Żony. Służby zdrowia nie skomentuję...

Najważneijsze, że nic poważnego nikomu się nie stało.
Samochodu też szkoda, ale spełnił swą rolę - ochronił człowieka.
Auto - cóż, kupisz następne nawet za 50 tysi, zdrowia już tak łatwo nie.

Jesteś z Wałbrzycha, może zaiteresuje Cię Lina podemonstracyjna w ADF Atuo (Wrocław)? 1.6 Multijet z B&M stoi tam już chyba rok za 50tyś.
Co jakiś czas ogłoszenie jest odnawiane z tą samą ceną, ale na pewno za tyle nie pójdzie (kończy mu się już gwarancja).
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: emmer »

głowa do góry. nie ma tego złego.....

ps. spróbuj innej przegladarki
Awatar użytkownika
buhert
klubowicz
klubowicz
Posty: 942
Rejestracja: 20 gru 2009, 23:13
Lokalizacja: Polska
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: buhert »

Kup T-JETa.
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: luk006 »

Raz jeszcze dzieki za słowa otuchy dla żony. Jest jeszcze dość poważnie obolała. Lekarz zalecił jej się nie forsować ale przy dwójce małych dzieci to prawie nie możliwe. Całe szczęście, że pomagają nam rodzice i teściowie w opiece nad maluchami, bo ja na dobrą sprawę jestem w domu gościem tj. rankiem i wieczorem.
Karollino - co do Linki z ADF Auto to przyznam, że cena za samochód jest dość wygórowana, a poza tym jestem trochę uprzedzony do demówek z salonów dlatego nie brałem jej pod uwagę. Wczoraj przeczytałem na ten temat dość ciekawy artykuł na onecie:
http://m.onet.pl/gadzety/moto,tzf7n" onclick="window.open(this.href);return false;
Ponieważ przed kilkoma laty również pracowałem w salonie samochodowym, z przykrością przyznaję, że jest w nim wiele prawdy :zmieszany
Natomiast co do ciekawych Linek znalazłem interesujące mnie oferty, które zamieszczam tutaj: http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... &start=465" onclick="window.open(this.href);return false;
Może ktoś widział którąś z nich i może coś na ich temat powiedzieć?
Pozdrawiam :)

-- 25 kwi 2013, o 23:08 --

No i przygoda z moją Linką dobiegła końca :oj .

W dniu wczorajszym została sprzedana do warsztatu, który podjął się jej naprawy. Ponieważ sam borykam się z kupnem jakiegoś samochodu używanego, a osoba która odkupiła ode mnie samochód potwierdziła, że poinformują potencjalnego klienta o przygodzie jaka spotkała mój, były już w tej chwili wóz, stąd też mam spokojne sumienie i wklejam jego VIN: ZFA32300003116763.
Wklejam go z następujących powodów - gdyby jednak nie wszystkie informacje zostały przekazane potencjalnemu nowemu właścicielowi mojej Lineczki, być może ten wpis pozwoli komuś uniknąć władowania się na minę i zgodnie z ideą tego forum być może uda mi się komuś, kto przeczyta ten wpis pomóc. Z całą pewnością nie jest moją intencją utrudnienie sprzedaży obecnemu, ani przyszłemu właścicielowi, jednak uważam, iż nowy właściciel winien być poinformowany o przeszłości samochodu i sam powinien zdecydować czy chce się poruszać takim samochodem. Raz jeszcze podkreślę - zarówno doradca serwisowy z Fiata jak i likwidator stwierdzili, że samochód można naprawić tak, by poruszanie się nim było w pełni bezpieczne, jednak na nowych częściach jest to ekonomicznie nieuzasadnione, stąd moje rozstanie z Linką.

Jeśli przyszły właściciel trafiłby na ten wątek niech wie, że o samochodzik dbałem najlepiej jak mogłem. Był to mój pierwszy w życiu nowy samochód i to taki do którego człowiek zapałał miłością od pierwszego wejrzenia, stąd też nie pozwalałem robić mu krzywdy ;-). W tej chwili wiążą mnie z nim jedynie wspomnienia ale samochód dostarczył mi tylko i wyłącznie tych pozytywnych. Wyjazd do Chorwacji, odwiezienie żony na porodówkę, jazda z dzieciakami i całe mnóstwo innych :) . Często w sobotę w chwili wolnej człowiek szedł pieścić swoje Cudeńko, pucując i dmuchając na nie, po czym czerpał ogromną przyjemność zarówno z jazdy, jak i z samego patrzenia na lśniący i pachnący samochód o pięknej sylwetce...

Ehhhh...
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: Tomek »

Szkoda że tak się skończyło.. ale może mimo wszystko uda Ci się upatrzyć jeszcze jakąś ładną Linę.
Życzę powodzenia, i dużo szczęścia przy zakupie kolejnego auta.
Awatar użytkownika
daro70
klubowicz
klubowicz
Posty: 1204
Rejestracja: 14 sie 2010, 14:17
Przebieg: 99850
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: daro70 »

luk006 pomimo wszystko gratuluje poczucia humoru .......z tym porysowaniem fajnie pojechałeś masz piwo na pocieszenie , a pro po albo będzie nowa lina albo na nówkach częściach :pivo
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Jakie sprzęty bierzesz pod uwagę?
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Moja Linka 1,4 77KM

Post autor: luk006 »

Dzięki Daro za :pivo :)

Generalnie nie mam upatrzonego konkretnego modelu i marki. Chcę żeby to było coś w miarę ekonomicznego w utrzymaniu i prostego, gdyż samochodem będzie poruszała się moja żona z maluchami.

Nie miałbym nic przeciwko Lineczce z MJetem albo TJetem pod maską, biorę pod uwagę Octavię I z silnikiem 1,6 benzynka 102KM ewentualnie 1,9 TDI PD 101KM, Astra Sedan 1,6 benzynka 115 KM lub 1,7 cdti 100KM ewentualnie jakaś Fabia Kombiak lub Roomster z silniczkiem benzynowym 1,4 86KM. Baaaaardzo podoba mi się Bravo ale tam z tyłu jest miejsca tyle co w Seicento i bagażnik, choć w teori ma 400 litrów to jakiś taki mały. Nie porównuję go oczywiście do Linki, bo to wogóle inna liga. Chciałbym żeby to był samochód 2009-2010 z historią serwisową i to od właściciela lub ewentualnie z salonu, który przyjął go w rozliczeniu od właściciela. Nie z komisu, od handlarza, nie z megasamu, firmy leasingowej czy jakiś innych wynalazków. Te wszystkie rozwiązania podpowiada rozum. Natomiast serce by chciało C4 Grand Picasso, Grand Scenika, ewentualnie Zafirkę albo Peugeota 308 SW :).

Aaaa i jeszcze jedno. Nie wiem czy moje wymagania nie są zbyt rygorystyczne względem przeglądanych ogłoszeń? Ponieważ jednak nie jestem minimalistą, to wymarzyło mi się, by mój nowy samochód miał przód, tył i inne elementy karoserii :) . Rozwialają mnie oferty w serwisach ogłoszeniowych, gdzie samochód jest pięknie skadrowany na każdym zdjęciu, po czym na dwóch ostatnich okazuje się, że aktualnie właśnie brakuje przodu, bo auto jest po lekiej czołówce z lokomotywą... :zlośnik Ale jak mawiają handlarze: przepastuje się pastą Tempo i na giełdę :zlośnik
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
ODPOWIEDZ