Moja Linka 1,4 77KM

Nasze Linki
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: luk006 »

A więc epopei o gradobiciu i malowaniu błotnika ciąg dalszy...
Dzisiaj byłem w ASO, by zrobil kosztorys związany z wakacyjnym gradobiciem.
Oczywiście zagadnąłem co z błotnikiem, poniewaz jego częśc jest ewidentnie malowana. Panowie popatrzyli, pomierzyli czujnikiem lakieru i potwierdzili. Do końca przyszłego tygodnia mają dać znać w jaki sposób mi zadość uczynią.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

luk006, jak tam się sytuacja rozwija???
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: luk006 »

Witam.
Przepraszam, że tak dawno mnie nie było ale obowiązki służbowe, wyjazdy zagraniczne, kampania wyborcza mniejszości niemieckiej, tourne po ziemi kujawskiej z rodziną Radia Maryja itp. :) .
Panowie jestem w totalnym szoku :zdiwiony . O ile byłem pewien, że auto będzie całe malowane i miałem łzy w oczach jak zobaczyłem Lnke po gradobiciu, to doprawdy nie moge uwierzyć, że coś takiego można zrobić bez ingerencji lakiernika. :brawo Myslałem, że psu w d... mogę sobie wsadzić to, że człowiek dba o furę, dmucha, chucha, pieści, daje całusy w zderzaki i reflektory :). Wprost nie mogłem uwierzyć odbierając wczoraj auto od magika, który mi je naprawiał. Koleś jest naprawdę czarodziejem. Nie chciał mi zdradzić jak on to robi, zasłaniając się tajemnicą zawodową. Twierdził, że tu się podklepie, tam sie wyciągnie i jakoś musi wszystko zagrać. Cóż... Copperfield, Nostradamus, Kaczyński również nie zdradzają swoich sekretów. Trzeba się mocno wpatrywać w samochód, by zobaczyć, że pozostały dwie mikroskopijne wgniotki na profilach zamkniętych (rama dachu oraz krawędź pokrywy bagażnika). Oczywiście moja żona stwierdziła, że "jak się coś robi, to powinno się robić porządnie", ale Ona wie wszystko najlepiej, dlatego też wyrzuciłem dwunastotomową encyklopedie PWN :smak .
Panowie przepraszam z góry za kryptoreklamę, jednak jeśli komuś przydarzyłoby się coś podobnego, zostawiam numer do owego Czarnoksiężnika, który sprawił, że moja Linka znów jest piękna: 601-611-770. Gość bierze 100 zł. od wgniotki, jednak przy hurtowej ilości cena ustalana jest indywidualnie. Mnie skasował 1800 PLN, jednak nie żałuję żadnej zostawionej u niego złotówki. Aha, koleś mówił, że potrafi niestety sprawiać, że tylko samochody stają się piękne, przy kobietach niestety pozostaje tylko alkohol :smutny . Z góry przepraszam Płeć Piękną za ten durny i szowinistyczny żart.
Pozostaje mi tylko wyjaśnić z ASO kwestie mojego malowanego błotnika. Mieli do mnie dzwonić już ze 3 tygodnie temu, jednak raz koleś zasłaniał się urlopem, raz nie odbierał. Dzwonię do nich w poniedziałek i zdam relację.
Aaaa i jeszcze słów kilka na temat innego odcienia zderzaków. Przypatrywałem się dzisiaj w pięknym słońcu, na myjni jak one wyglądają i faktycznie!!! Pod słońce różnica jest kolosalna - całkiem inny odcień!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

luk006, bardzo fajnie że tak elegancko zakończyła się sprawa z gradem :)
Cena za usługę niemała, mam nadzieję że wszystko załatwiłeś z AutoCasco
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: luk006 »

Tak wszystko z AC poszło. Nawet trochę zostało ale to akurat zrekompensuje wyższą składkę w przyszłym roku. Jeśli się nie mylę to zabiorą mi 10% zniżek.
Pamiętam jeszcze, że agent namawiał mnie, bym wykupił sobie opcję ochrony zniżek. Twierdziłem, iż mnie jest to niepotrzebne, a tu masz...
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Fajnie, że autko odżyło. Dobry mechanik to skarb.
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

luk006 pisze:Mieli do mnie dzwonić już ze 3 tygodnie temu, jednak raz koleś zasłaniał się urlopem, raz nie odbierał.
Spoko ja już czekam przeszło miesiąc na temat rdzy na klapie bagażnika na razie z ASO nikt do mnie nie dzwoni ale dam im jeszcze tydzień a potem zacznę działać
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

rafcio082 pisze:Spoko ja już czekam przeszło miesiąc na temat rdzy na klapie bagażnika na razie z ASO nikt do mnie nie dzwoni
Nie ma co czekać, trzeba dzwonić i poganiać później będą się tłumaczyć że mają sezon stłuczko-wy (późna jesień, zima itp.) a z taką błahostką można zaczekać.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

pawe1_c pisze:
rafcio082 pisze:Spoko ja już czekam przeszło miesiąc na temat rdzy na klapie bagażnika na razie z ASO nikt do mnie nie dzwoni
Nie ma co czekać, trzeba dzwonić i poganiać później będą się tłumaczyć że mają sezon stłuczko-wy (późna jesień, zima itp.) a z taką błahostką można zaczekać.
W poniedziałek jadę do serwisu na wymianę czujnika w siedzeniu pasażera bo po wymianie gąbki w siedzisku zaczął głupieć to uderzę z tą rdzą
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

rafcio082 pisze:uderzę z tą rdzą
tak zrób, niestety mnie wyrolowano z osadem w komorze na koło zapasowe tak mnie zwodzili od grudnia że mi gwarancja w lutym minęła na powłokę lakierniczą a dodam że gwarancja na powłokę lakierniczą jest 3 lata.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

Niestety serwisy robią wszystko żeby wymigać się od naprawy gwarancyjnej, przykładem jest mój tłumik na który obowiązuje gwarancja 2 letnia, a mocno posuniętą rdzę wykryto tydzień po 2 letniej a w trakcie trzeciej i tylko po mojej awanturze (bo tydzień temu robili przegląd i tego nie zauważyli ) został wymieniony na gwarancji
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Post autor: cichy »

rafcio082 pisze:wykryto tydzień po 2 letniej
serwisy mają takie widełki że do miesiąca po upływie gwarancji mogą Ci jeszcze naprawić, inaczej mówiąc gest handlowy.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Post autor: Rafcio »

pawe1_c pisze:
rafcio082 pisze:wykryto tydzień po 2 letniej
serwisy mają takie widełki że do miesiąca po upływie gwarancji mogą Ci jeszcze naprawić, inaczej mówiąc gest handlowy.
Może i tak ale od razu chętni nie byli
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
tomek1
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2011, 12:56
Przebieg: 22
Silnik: 1,6 multijet
Rocznik: 2010
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: tomek1 »

Posiadam wersję 1,6 multijet i zaczynam zgadzać się z przedmówcami. iż jest to awaryjny pojazd. Najechałem na nim 30 000 km, a już przy 17 500 km wymieniałem piastę i łożysko w tylnym kole, teraz w ramach Kampanii fiat wymienił przewód smarujący od turbiny i dodatkowo w ramach gwarancji łącznik stabilizatora i zaczep pasa bezpieczeństwa.
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: daro189 »

o wspomnianym już innym odcieniu zderzaka mogę tylko powiedzieć, że on zawsze będzie się różnić, ponieważ jest on normalnie czarny, a lakier tak idealnie nie pokryje plastiku i blachy. poza tym zderzak i karoseria są malowane w dwóch różnych miejscach w fabryce. z tym trzeba sie pogodzić
ODPOWIEDZ