problemy z uruchomieniem silnika

zbinek29
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:42
Przebieg: 38000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: zbinek29 »

Drodzy Koledzy "LINIOWCY" (linia frontu walki z trudnościami)

Autko dotychczas zachowywało się bez zarzutu. Aż tu pewnego, pięknego dnia wychodzę z marketu, przekręcam kluczyk i ....... co? . I nic. :smutny Silnik nie kręci, pompy nie słychać i......zapaliła się "kłódka zamknięta na samochodzie". Wielokrotne próby i....... :zlawy to samo. Po odłączeniu akumulatora na pół godziny kłódka się nie zapaliła ale wynik ten sam - nadal stoję. Próba z drugim kluczykiem nic nie zmieniła ....nadal stoję. :devil . Skaner gościnnie podłączony do Linki komunikował się ze wszystkimi układami oprócz silnika. Zaciągnąłem bolid na podwórko i powoli kończą mi się pomysły. Czy ktoś z Was spotkał się z takim"szczęściem" a może Macie jakieś teorie na temat...... POMOCY- HELP
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: mwas »

zbinek29, przede wszystkim, to witaj na forum... Jesteś tu już tyle czasu i jeszcze nie zauważyłeś, że zanim cokolwiek się napisze, to warto jest się chociaż przywitać i zakomunikować światu: hello, jestem tu i posiadam taki dupowóz :)
Odnośnie usterki - smutne, ale może po kolei: sprawdzałeś akumulator ? Po przekręceniu kluczyka rozrusznik w ogóle nie kręci ? Jak dokładnie zachowuje się auto po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu auta ? Jakieś dźwięki ? Jakieś kontrolki przygasają ?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: ślimak »

Sprawdź centralke alarmu. Prawdopodobnie nie puszcza imobilajzera. To pierwsze. Drugie zwijka w kierownicy mogła paść
88=))
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: ślimak »

No i Witamy na forum
88=))
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: Bernardito »

mwas ma chyba rację z tym aku. U mnie było podobnie i to też ciekawe, że pod marketem:) Dał się doładować na kablach i od razu pojechałem do punktu z akumulatorami - wnioski po badaniu takie, że aku padł. Jak miałeś jeszcze oryginalny to zważywszy na małe przebiegi to mógł się posypać. Po wymianie od razu problem rozwiązany. Oczywiście witamy na forum!
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
zbinek29
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:42
Przebieg: 38000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: zbinek29 »

Oczywiście witam i pozdrawiam po długiej nieobecności, wszystkich Klubowiczów i Gości. :-)) Przepraszam za grubiaństwo i brak powitania :-<< .....ale proszę o wyrozumiałość -trauma z powodu niespodziewanego zdarzenia, bezradność i tym podobne smutki.
Co do meritum sprawy:
1. akumulator raczej w porządku bo "na światłach, szybie tylnej i hamulcu" jest 11,6V
2. rozrusznik się nie odzywa i nie słychać jego przekaźnika (ale muszę go sprawdzić na krótko -to dopiero wieczorem)
3. co do zwijki to nie byłoby klaksonu i zapaliła by się kontrolka SRS
4. przed awarią alarm zamknął samochód a wiem , że odcina pompę ( alarm.... to po prostu go wytnę i wstawię nowy dawno to chciałem zrobić)
pozdro
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: mwas »

Czy oby na pewno alarm odcina pompę ? :pomysli Odcina zapłon - to tak, ale czy na pewno pompę ? Poza tym, pomimo odcięcia zapłony przez immo lub alarm rozrusznik powinien kręcić, i to jest zastanawiające. Jeśli jest alarm a aku jest słaby, to podczas próby odpalenia alarm powinien zacząć się odzywać - powinien wyczuć spadek napięcia na akumulatorze i zachować się tak, jakby ktoś chciał nam akumulator odłączyć. Nie mam teraz dostępu do materiałów, ale obstawiam, że za pompę i rozrusznik odpowiadają jakieś bezpieczniki, może bezpieczniki poleciały ? :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
zbinek29
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:42
Przebieg: 38000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: zbinek29 »

Dzięki za sugestie.
Ale żeby wszystko sprawdzić potrzebuję trochę czasu.... a więc czeka mnie pracowity wieczór. :banan ...... no przecież lubię grzebać w bolidach :). Jutro będą wyniki badań "pacjenta " i powinno się wiele wyjaśnić -ku poszerzeniu wiedzy dla ogółu.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: Sebek »

Witaj. Elektryk ze mnie żaden ale objawem może być uszkodzona cewka zapłonowa?
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: mwas »

A co ma cewka zapłonowa do braku ruchu rozrusznika :?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: smak56 »

Mi to wygląda na brak masy. Sprawdzić przewody masowe.
Był taki przypadek; http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... B3d+masowy" onclick="window.open(this.href);return false;
smak56
* * * *
Obrazek
zbinek29
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2013, 15:42
Przebieg: 38000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: zbinek29 »

Do sebek - kolego objawy to my już mamy; musimy znaleźć ich przyczynę. :róż
Wieczór zaczął się od sprawdzenia alarmu- działa poprawnie i odcina pompę paliwa.
Akumulator jest sprawny - światła, szyba tylna i hamulce razem nie obciążają ako.
Po wyjęciu przekaźnika sterującego rozrusznikiem i włożeniu zwory......cisza. Mogą być dwie przyczyny rozrusznik albo instalacja. Wyjęty rozrusznik działa poprawnie. Więc VICTORIA -- to instalacja tylko gdzie? Po krótkim "grzebaniu" okazało się, że jest ułamany przewód skrzynia biegów--karoseria.
Więc SMAK56 miał rację....... :pivo i "było słuchać starszych" (doświadczeniem :brawo ) lub czytać wcześniejsze posty już doświadczonych przez LINKĘ. 88=)) :-<< . Przypomniałem sobie jeszcze, że tydzień wcześniej zapaliła się na liczniku lampka ładowania co mogło być pierwszym sygnałem "lamiącej się masy". :idea
Z perspektywy, rozwiązanego problemu patrząc, jest to proste. Mylący tylko był komunikat z imobilizera i brak komunikatu systemu o rozruszniku. Po analizie z kolegami wiem już , że to normalne bo obwód wyjściowy przekaźnika rozruchu nie jest monitorowany. Natomiast elektronika na silniku ma masę tylko z przewodu masowego. W "normalnych samochodach", którymi kiedyś jeździłem, każdy układ miał swoją masę na karosrii i w momencie zerwania masy silnika nie działał tylko rozrusznik Więc dotarliśmy wspólnie do "końca lekcji" za co Wszystkim zaangażowanym dziękuję :brawo . Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie...... a ja śmigam dalej ku następnym doświadczeniom :jazda
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: marcin24 »

To dobrze że udało się znaleźć pzyczynę
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: smak56 »

Fajnie, że naprawione! :brawo
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Bernardito
klubowicz
klubowicz
Posty: 736
Rejestracja: 13 mar 2011, 16:48
Przebieg: 102000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: problemy z uruchomieniem silnika

Post autor: Bernardito »

Gratulacje! :)
LIVE TO RIDE, RIDE TO LIVE
ODPOWIEDZ