Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Awatar użytkownika
scriptpl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2024, 1:20
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011

Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: scriptpl »

Witajcie,
Jestem nowym posiadaczem Linei i mam parę pytań związanych z centralnym zamkiem.
Samochód sam w sobie centralny zamek posiada i mogę otwierać i zamykać wszystkie drzwi z kluczyka w drzwiach kierowcy jak i pasażera.
Nie wydaje mi się abym posiadał oryginalny pilot do centralnego zamka gdyż na dwa piloty działa tylko jeden w dodatku mając dwa guziki na obudowie otwiera i zamyka tylko z jednego guzika :-<<
Do tego samochód samoczynnie zamyka się po przekroczeniu 20 km/h i nie widziałem żadnej opcji w menu komputera pokładowego aby dało się tą opcję wyłączyć. Do tego nie ma żadnego przycisku do zamykania i otwierania od wewnątrz, więc jeśli pasażer z przodu chce wysiąść to muszę sam otworzyć swoje drzwi aby w ogóle mógł wysiąść (pasażerowie z tyłu mogą wysiadać dowolnie kiedy chcą) czy tak ma to wyglądać czy jest coś "namodzone"?
Wersja wyposażenia Active a jeśli macie jakieś rozszyfrowarki VIN to podam dla jasności: ZFA32300003139208
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: mwas »

Mamy "rozszyfrowarkę" :ink To jest wersja Active z silnikiem 1.4 8v wyprodukowana dokładnie 17.05.2011 :ink Z wyposażenia nietypowego dla tej wersji, to chyba masz fabryczny podłokietnik :ink Jeśłi chodzi o centralny zamek, to widać, że go masz, natomiast musimy ustalić co tam masz za piloty - możesz cyknąć zdjęcia kluczy i pilotów i umieścić tutaj ? Zobaczymy z czym mamy do czynienia.
To, że samochód samoczynnie zamyka się po przekroczeniu 20 km/h jest całkowicie normalne - Ten Typ Tak Ma :luzak Z reguły można to wyłączyć z poziomu komputera pokładowego, funkcja nazywa się chyba "Autoclose". Auto nie posiada również żadnego przycisku do zamykania/otwierania od wewnątrz - funkcja ta jest realizowana poprzez pociągnięcie do siebie lub popchnięcie od siebie klamki otwierania drzwi. Jeśli auto ma zamknięte zamki, to pociągnięcie do siebie klamki (otwarcie drzwi) drzwi kierowcy lub pasażera z przodu, powoduje otwarcie wszystkich zamków w aucie. Tak samo popchnięcie klamki powinno zamknąć wszystkie drzwi auta. Jeśli auto nie reaguje na pociągnięcie klamki pasażera, to jest coś nie tak. Generalnie w Linei w obu przednich drzwiach zastosowane są tzw. zamki "master", czyli takie, które mogą sterować pozostałymi.
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
scriptpl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2024, 1:20
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011

Re: Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: scriptpl »

mwas pisze: chyba masz fabryczny podłokietnik :ink
Tak, choć jego wygląd i wykonanie wygląda na typowo "uniwersalny" z Allegro :lacha
mwas pisze: Z reguły można to wyłączyć z poziomu komputera pokładowego, funkcja nazywa się chyba "Autoclose".
Właśnie tej funkcji nigdzie nie znalazłem w menu komputera pokładowego stąd moje pytanie czy ono powinno być czy tak już musi być.
mwas pisze: funkcja ta jest realizowana poprzez pociągnięcie do siebie lub popchnięcie od siebie klamki otwierania drzwi.
Tego jak to działa nie sprawdziłem i nie wiem czy klamki ruszają się "przód/tył" :lacha
mwas pisze: możesz cyknąć zdjęcia kluczy i pilotów i umieścić tutaj?
Oba piloty wyglądają identycznie jak klucze.
PRZÓD
TYŁ
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: mwas »

Sprawdzałeś pozycje w menu komputera na postoju czy podczas jazdy ? Bo podczas jazdy (samochód w jest w ruchu) dostępna jest tylko ograniczona ilość funkcji.
Odnośnie pilota ze zdjęcia - nie jest to fabryczny pilot do auta, więc masz dołożony jakiś moduł sterujący centralnym zamkiem, może z autoalarmem ? :pomysli
Ogólnie polecam zapoznanie się z instrukcją auta, wiele rzeczy jest tam wyjaśnione :ink A jeśli takowej nie posiadasz, to żaden problem, bo znajdziesz ją np. TU -> viewtopic.php?t=4576
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
scriptpl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2024, 1:20
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2011

Re: Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: scriptpl »

mwas pisze: Sprawdzałeś pozycje w menu komputera na postoju czy podczas jazdy?
Sprawdzałem na postoju.
mwas pisze: Odnośnie pilota ze zdjęcia - nie jest to fabryczny pilot do auta, więc masz dołożony jakiś moduł sterujący centralnym zamkiem, może z autoalarmem ? :pomysli
Ciężko stwierdzić, na pewno będę musiał się tego wyzbyć bo działa tylko jeden pilot w dodatku nie wiem kiedy jest zamknięty czy otwarty bez sprawdzenia za klamki panic
mwas pisze: Ogólnie polecam zapoznanie się z instrukcją auta, wiele rzeczy jest tam wyjaśnione :ink A jeśli takowej nie posiadasz, to żaden problem, bo znajdziesz ją np. TU -> viewtopic.php?t=4576
"Nie masz uprawnień, aby przeglądać to forum." :ryczy
Książek od tego samochodu mam parę więc musiałbym przestudiować każdy rozdział co i jak, choć nie wiem czy wyszczególnione są opcje wyposażenia.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Centralny zamek i automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy

Post autor: mwas »

W instrukcji są zaznaczone fragmenty, które powinny być dostępne w Twojej wersji wyposażenia :ink I z instrukcji obsługi pojazdu wychodzi, że Twoja wersja (Active) posiada "uproszczony" wyświetlacz, który nie ma opcji wyłączenia funkcji "Autoclose" (automatycznego zamykania drzwi po przekroczeniu 20 km/h). Aby to wyłączyć, trzeba się niestety podpiąć autem przez odpowiedni "interfejs" (ELM 327) do komputera (PC) i z pozycji programu do obsługi (Multiecuscan) wyłączyć tą funkcję - jest to do zrobienia :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
ODPOWIEDZ