sprężyny gazowe klapy bagażnika

Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

sprężyny gazowe klapy bagażnika

Post autor: leszek1234 »

Kilka dni temu zakupiłem na allegro nowe sprężyny gazowe do bagażnika - Maxgear 12-1901 - za jedyna 25zł / szt. Tak naprawdę nie potrzebowałem ich jakoś bardzo ale zamawiałem inną część i dobrałem do darmowej przesyłki tak na próbę;) Siła wyrzutu to 380N (teoretycznie taka jak fabrycznych). Przed wymianą musiałem klapę podnosić ręcznie ale bez jakiegokolwiek wysiłku , zamykało się też lekko , ale bez samoistnego opadania. Po prostu sprężyny równoważyły idealnie ciężar klapy . Teraz, po wymianie tylko jednej sprężyny efekt jest taki, że po zwolnieniu zamka klapa odskakuje na ok.2cm, po zainicjowaniu ręką podnoszenia po ok. 20cm klapa gwałtownie się podnosi i wyhamowuje przed zakończeniem ruchu - i to jest OK. Ale zamknięcie bagażnika jedną ręką jest bardzo utrudnione, nie ma opcji zatrzaśnięcia bagażnika bez użycia drugiej ręki, chyba , że od razu łapie się ją od góry (a nie za uchwyt od wewnątrz). Gdybym założył drugą nową sprężynę to chyba nie dałoby się tego używać. Nie pamiętam jak to było w nowym, trzeba było zamykać dwoma rękami?
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1846
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: sprężyny gazowe klapy bagażnika

Post autor: zibi186 »

Leszku , swoje kupiłem kiedy miał już cztery latka , ale pamiętam , że po otworzeniu też odskakiwał i wystarczyło lekko pomóc aby klapa sama otworzyła się do końca . Przyjrzyj się , czy moment końcowy otwierania nie jest zbyt duży . Ponadto niektóre zamienniki mają w plastiku uchwytu kuli zbyt duży otwór , który potem skutkuje luzem w ostatniej fazie otwierania właśnie . Jeśli nie uderza Ci w zderzaki zawiasu , to moim zdaniem jest ok 👍🏻 Pozdrawiam 😊
ODPOWIEDZ