Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

Witam, czy ktoś z Was może stosował taki zestaw?
Jeśli tak to z jakim skutkiem?

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
sta1416
klubowicz
klubowicz
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2021, 7:50
Przebieg: 191
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: sta1416 »

Na logikę, dobijając klimę musisz wiedzieć ile czynnika musisz wprowadzić, po drugie pytanie czy ten wynalazek to sam czynnik czy czynnik z olejem do sprężarki. Za duże ciśnienie jest nawet gorsze niż ciut za niskie, klima nabita w 95% objętości będzie działać dobrze, a nabita w 105% rozsadzi pierwszy najsłabszy punkt instalacji.

Przy nabijaniu klimy najpierw maszyna mierzy objętość czynnika który jest w instalacji, a dopiero później się liczy ile trzeba dobić.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: mwas »

Moim skromnym zdaniem, trzymać się od tego z daleka... Klimatyzacja jest układem wysokociśnieniowym i procedura serwisu klimy nie ogranicza się jedynie do dopełnienia braków w postaci czynnika i oleju a na sprawdzeniu szczelności instalacji, ściągnięciu i sprawdzeniu ilości pobranego czynnika i oleju oraz, jeśli wszystko z układem jest OK, na nabiciu wszystkiego w odpowiednich ilościach. jeśli nie wiesz, ile czynnika i oleju było w instalacji, to również nie wiesz, ile trzeba go dobić, dlatego cała procedura polega na całkowitym jego ściągnięciu, sprawdzeniu ilości, a następnie nabiciu od nowa poprawną jego ilością. Naładowanie układu zbyt dużą ilością czynnika lub oleju może skutkować awarią układu (bardzo kosztowną) dlatego uważam, że po prostu nie warto tak kombinować :ink
Widziałem filmiki na YT, gdzie ktoś "dobijał" układ klimy gazem z zapalniczki czy LPG... dla mnie to totalna głupota...
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

Chyba nie jest to aż takie złe skoro Grzesiek Duda to promuje. Jest też dużo zadowolonych klientów na allegro.
Olej razem z gazem + manometr do badania poziomu gazu.

pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: pogromcaslaskiej »

kumpel z garażu to kupił z trzy miesiące temu i bardzo zadowolony,myślę że to dosyć fajna sprawa, mwas ma dużo racji,każdy robi jak uważa
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: skory85 »

A jak często nabijasz klimatyzację? Masz stary czynnik w układzie on nie jest tak drogi jak ten nowy. Dodatkowo w serwisie klimy sprawdza jak chcesz czy jest nieszczelnosc. U mnie wypiął się wąż i przetarł się o koło pasowe rozrządu. Kupiłem używany wąż za ułamek tego co co w ASO A okazało się, że jeszcze chłodnica klimy była dziurawa jak sito. Bez testu lądował bym jedynie niepotrzebnie kasę w ciągle napełnianie układu.
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

skory85 pisze: 09 lip 2023, 20:51 A jak często nabijasz klimatyzację? Masz stary czynnik w układzie on nie jest tak drogi jak ten nowy. Dodatkowo w serwisie klimy sprawdza jak chcesz czy jest nieszczelnosc. U mnie wypiął się wąż i przetarł się o koło pasowe rozrządu. Kupiłem używany wąż za ułamek tego co co w ASO A okazało się, że jeszcze chłodnica klimy była dziurawa jak sito. Bez testu lądował bym jedynie niepotrzebnie kasę w ciągle napełnianie układu.
Powiem Ci szczerze że mam auto kupione z salonu w 2009 roku i jeszcze z klimatyzacją nic nie robiłem nigdy.
W tym roku już słabo chłodzi więc pomyślałem o tym.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: skory85 »

alvaro pisze: 12 lip 2023, 15:26
skory85 pisze: 09 lip 2023, 20:51 A jak często nabijasz klimatyzację? Masz stary czynnik w układzie on nie jest tak drogi jak ten nowy. Dodatkowo w serwisie klimy sprawdza jak chcesz czy jest nieszczelnosc. U mnie wypiął się wąż i przetarł się o koło pasowe rozrządu. Kupiłem używany wąż za ułamek tego co co w ASO A okazało się, że jeszcze chłodnica klimy była dziurawa jak sito. Bez testu lądował bym jedynie niepotrzebnie kasę w ciągle napełnianie układu.
Powiem Ci szczerze że mam auto kupione z salonu w 2009 roku i jeszcze z klimatyzacją nic nie robiłem nigdy.
W tym roku już słabo chłodzi więc pomyślałem o tym.
No to najwyższy czas na serwis. Ja robię u siebie co roku albo i kilka razy w roku ozonowanie auta. O wiele lepszy klimat i świeżość jest w aucie poza tym to dla zdrowia 😉
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

Ozonator też mam. Także jestem zadowolony + używam środka alkoholowego do odgrzybiania z wężykiem wurtha albo inny tańszy.

Chyba się skuszę na ten zestaw tylko nie wiem czy z uszczelniaczem czy bez 😁
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

A powiedzcie jaki gaz mamy w Lineach i jak coś gdzie są te zaworki do których można podpiąć tą puszkę?
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1354
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 478 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: skory85 »

alvaro pisze: 18 lip 2023, 21:42 A powiedzcie jaki gaz mamy w Lineach i jak coś gdzie są te zaworki do których można podpiąć tą puszkę?
Ten tani jest r134a po lewej od chłodnicy powinny być zaworki pewnie brudne są i nie widać korków.drugi z tego co pamiętam koło rozrządu
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: alvaro »

skory85 pisze: 19 lip 2023, 15:08
alvaro pisze: 18 lip 2023, 21:42 A powiedzcie jaki gaz mamy w Lineach i jak coś gdzie są te zaworki do których można podpiąć tą puszkę?
Ten tani jest r134a po lewej od chłodnicy powinny być zaworki pewnie brudne są i nie widać korków.drugi z tego co pamiętam koło rozrządu
O to chodzi?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5145
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 650 razy

Re: Zestaw do nabijania klimatyzacji z allegro

Post autor: smak56 »

Ten wyżej to jest zawór (szukaj drugiego). Ten pod nim to czujnik ciśnienia klimatyzacji. W 1.3 mjt zawory są obok siebie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ