Jak włożyć półosie do skrzynki?

Hodas
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2021, 19:36
Przebieg: 390000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Jak włożyć półosie do skrzynki?

Post autor: Hodas »

Witam, z teściem wymieniamy właśnie skrzynię w Linea 1.4 77 km 2007r. Zdjęliśmy starą skrzynię, założyliśmy już drugą i mamy problem. Nie możemy półosi włożyć, a dokładniej te, nie wiem jak to nazwać, powiedzmy tuleje z frezami w skrzyni, w tych otworach na półosie. Nie da się ich prosto ustawić tzn jak się np. z jednej strony włoży półoś to z drugiej już się nie da w te frezy włożyć drugiej półosi bo się tak to ustawia, że jest to niemożliwe.

Nawet jak się same palce włoży z jednej i z drugiej strony to nie da się tego równo ustawić. Mamy dwie skrzynie obok siebie i w tej starej np. palcami da się równo to ustawić. A w tej drugiej kupionej już nie.

Czy my o czymś nie wiemy? Czy może ta kupiona skrzynia była rozbierana i jest coś tam źle złożone? A może te frezy się jakoś specjalnie ustawia? Sam już nie wiem.😐

Pomocy!?
Awatar użytkownika
sta1416
klubowicz
klubowicz
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2021, 7:50
Przebieg: 191
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jak włożyć półosie do skrzynki?

Post autor: sta1416 »

Kupiliście skrzynię z innej Linei? Bo u mnie w Doblo jest ten sam silnik ale inna skrzynia jak w osobowych. Silnik ze skrzynią się zepnie ale półosie są inne i ich ogólne rozmieszczenie.
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jak włożyć półosie do skrzynki?

Post autor: alvaro »

Z tego co pamiętam to wchodziły bez przeszkód, ze znajomym mechanikiem. Żeśmy wkładali, tylko jakieś tam biegi kazał wrzucić, nie pamiętam już ale chyba 4 przy wkładaniu.
ODPOWIEDZ