Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Gra muzyka
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

Witam wszystkich

mam szybkie pytanie: Czy taki mały odbiorniczek podłączony pod wejście USB w mojej Linei sprawi że będę mógł słuchać muzyki z telefonu przez BT tak jakby miał podpiętego Pendrive'a z nagraną na niego muzyką? Jeśli nie ten, to może istnieje coś innego co wpięte pod USB da mi taką możliwość?

https://allegro.pl/oferta/nano-odbiorni ... 8578133361
https://alltronix.pl/przenosny-odbiorni ... ego-aux-in

Pytanie nr 2 żeby nie robić nowego tematu:
W mojej Lince nie da się przełączyć na AUX poprzez naciśnięcie przycisku CD. Czy to znaczy, że w ogóle nie ma opcji odpalenia AUXa nawet z wpiętą żółtą lub niebieską wtyczką w tył radia, czy potrzebna jest jakaś aktywacja owego AUX'a komputerem?
Zakupiłem na allegro odbiornik BT pod AUX ale mimo wielu prób, wertowaniu forum i kombinowania na wiele sposobów nie udało mi się nic zdziałać - 120zł w plecy :(
https://allegro.pl/oferta/adapter-aux-l ... 7675941797
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3810
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 626 razy
Otrzymał podziękowań: 469 razy
Kontakt:

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: ślimak »

Do któregoś rocznika było AUX - potem niestety wycieli :(
Więc niestety...

Jedynie co to zostaje transmiter FM... bo nic innego nie przychodzi mi do głowy
88=))
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: mwas »

Z tym transmiterem to spokojnie, są inne opcje, ale po kolei:
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 14:10 Czy taki mały odbiorniczek podłączony pod wejście USB w mojej Linei sprawi że będę mógł słuchać muzyki z telefonu przez BT tak jakby miał podpiętego Pendrive'a z nagraną na niego muzyką? Jeśli nie ten, to może istnieje coś innego co wpięte pod USB da mi taką możliwość?
Nie bardzo wiem co chcesz uzyskać lub źle zrozumiałeś działanie tego ustrojstwa z linków, które podałeś :ink Na tych aukcjach są urządzenia, które w zasadzie z USB mają mało do czynienia a dokładniej to niemalże nic :lacha Z portu USB to one pobierają jedynie zasilanie natomiast cały sygnał audio do odbiornika (czyli w Twoim przypadku radia w samochodzie) i tak przesyłany jest stereofonicznym kablem, który musiałbyś wpiąć fizycznie do radia w samochodzie w miejsce wejścia AUX. No i z tego co piszesz dalej, takiej funkcji Twoje radio nie posiada, więc obawiam się, że z tego rozwiązania nie skorzystasz :oj Zastanawia mnie tylko jedno: piszesz o urządzeniu wpinanym do portu USB, więc przypuszczam, że taki port posiadasz w aucie :pomysli Jeśli tak, i jeśli jest to port fabryczny, to zapewne posiadasz Blue&Me ? Jeśli tak, to po kiego kombinujesz z jakimikolwiek urządzeniami zewnętrznymi do odtwarzania muzyki ? :ink
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 14:10 Pytanie nr 2 żeby nie robić nowego tematu:
W mojej Lince nie da się przełączyć na AUX poprzez naciśnięcie przycisku CD. Czy to znaczy, że w ogóle nie ma opcji odpalenia AUXa nawet z wpiętą żółtą lub niebieską wtyczką w tył radia, czy potrzebna jest jakaś aktywacja owego AUX'a komputerem?
Zakupiłem na allegro odbiornik BT pod AUX ale mimo wielu prób, wertowaniu forum i kombinowania na wiele sposobów nie udało mi się nic zdziałać - 120zł w plecy :(
https://allegro.pl/oferta/adapter-aux-l ... 7675941797
Jeśli nie wyświetla Ci się opcja AUX w radiu, to obawiam się, że nie da rady jej aktywować :oj Natomiast, tak jak wspomniałem wyżej, zastanawia mnie, czy nie masz przypadkiem Blue&Me, bo jeśli tak, to brak AUX w radiu może być wytłumaczalny (nie wiem czy wtedy w radiu z automatu nie jest deaktywowana ta opcja na rzecz MEDIA PLAYER). Napisz dokładnie co masz w wyposażeniu auta, wtedy będzie wiadomo co poradzić :ink Bo jeśli nie masz Blue&Me i nie masz opcji AUX w radiu, to pozostają tylko urządzenia, które działają jako emulatory zmieniarki CD lub wspomniany we wcześniejszym poście transmiter FM :ink
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

Dziękuję za odpowiedź :) Na telefonie w pracy nie dopatrzyłem, że w obu tych badziewiach jest kabel AUX, czyli nic z tego :( Swoją drogą aż dziw mnie bierze, że nikt do tej pory nie zrobił odbiornika BT pod USB. Taki trochę pendrive który zamiast wbudowanej pamięci odbiera sygnał i podaje go dalej do urządzenia. Może sam opatentuję i zarobie miliony :3

Linea którą posiadam jest z 2008 roku, diesel 1.3 M-jet. Posiada Blue&Me, ma wejście na pendrive'a w schowku (co za geniusz to zaprojektował?!). Nie jestem pewny jaka to wersja, wydaje mi się że będzie to EMOTION z racji posiadania cienkich "chromowanych" listw na drzwiach i zderzakach. Radio Blaupunkt, na fotach schemat, numery radia a także kostka miniIso z linka z pierwszego postu. Wyjaśni mi ktoś po co jest ten różowy kabelek ? Według schematu radia wchodzi on w pin między AF-L a DATA-IN.

Jest jakaś szansa na przesyłanie muzyki z telefonu do głośników w mojej Linijce? :(

Schemat: https://zapodaj.net/8cbb2b0710b3e.jpg.html
Złącza (do góry nogami): https://zapodaj.net/6e42b4c96cf82.jpg.html
Numery radia: https://zapodaj.net/76abc79922cf8.jpg.html


PS. Sto lat Panie Prezesie ;)
Awatar użytkownika
michalexc
klubowicz
klubowicz
Posty: 345
Rejestracja: 24 sie 2015, 22:15
Przebieg: 137000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: michalexc »

Po przerobieniu tematu z 3 różnymi transmiterami kupiłem Xaomi 3S.Jestem zadowolony. Dźwięk jak na transmiter czysty i mocny. Ustawiłem częstotliwość tak aby transmiter nie lapał stacji radiowej i śmiga. Ustawia się za pomocą apki na androida. Śmiało mogę polecić jako uzupełnienie Blue and me. Dodatkowy plus to ładowarka USB także nie tracimy gniazda zapalniczki.
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

Nie jestem przekonany do transmiterów FM, łatwo o zakłócenia itd. Wolałbym jakąś inną opcję :) nie da się jakoś tego AUXa w moim radio aktywować komputerem czy coś? Po coś te piny z tyłu są, może to tylko oprogramowanie?
Phenix
klubowicz
klubowicz
Posty: 344
Rejestracja: 04 cze 2016, 8:30
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: Phenix »

Kolego jak chodzi ci o jakość to czemu idziesz w mp3 lub inną kompresię ? Jak słyszysz różnicę między transmiterem i dla Ciebie to jest nie akceptowalne to aux też nie będzie. Wiem bo u siebie mam aux i jakość nie jest rewelacyjna. A gdzie tu jakość przy plikach MP3 czy z Youtube?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6949
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 98000
Silnik: 1.4 MultiAir 170 KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 949 razy
Kontakt:

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: mwas »

cobi92 pisze: 23 paź 2019, 22:44 Dziękuję za odpowiedź :) Na telefonie w pracy nie dopatrzyłem, że w obu tych badziewiach jest kabel AUX, czyli nic z tego :(
Spokojnie, jeszcze nic straconego, pytanie, czy to będzie najlepsza opcja :ink
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 22:44 Swoją drogą aż dziw mnie bierze, że nikt do tej pory nie zrobił odbiornika BT pod USB. Taki trochę pendrive który zamiast wbudowanej pamięci odbiera sygnał i podaje go dalej do urządzenia. Może sam opatentuję i zarobie miliony :3
To nie jest takie proste i oczywiste, jakby się wydawało :ink Muzyka z pendrive odtwarzana jest w postaci plików muzycznych, najpopularniejszy format MP3. Więc takie urządzenie musiałoby w locie kodować sygnał wchodzący audio i od razu zapisywać go do pliku, a do tego plik ten od razu udostępniać na przestrzeni dyskowej. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale zapewne trzeba się zmierzyć z kilkoma problemami, jak choćby przyrost rozmiaru pliku na pamięci w miarę odtwarzania, bo nie wiem, czy można by tutaj zastosować odtwarzanie w pętli bo urządzenie odtwarzające mogłoby się pogubić :ink Ale to takie moje luźne spostrzeżenia w tym temacie :ink
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 22:44 Linea którą posiadam jest z 2008 roku, diesel 1.3 M-jet. Posiada Blue&Me, ma wejście na pendrive'a w schowku (co za geniusz to zaprojektował?!). Nie jestem pewny jaka to wersja, wydaje mi się że będzie to EMOTION z racji posiadania cienkich "chromowanych" listw na drzwiach i zderzakach. Radio Blaupunkt, na fotach schemat, numery radia a także kostka miniIso z linka z pierwszego postu. Wyjaśni mi ktoś po co jest ten różowy kabelek ? Według schematu radia wchodzi on w pin między AF-L a DATA-IN.
Twoja Linea to na pewno EMOTION :luzak A biorąc pod uwagę rocznik, jeśli radio nie było zmieniane, to opcja AUX chyba też powinna być w nim zawarta, chociaż... wolałbym, żeby wypowiedział się tutaj ktoś, kto posiada podobny zestaw :ink Zapewne zdanie smak56 byłoby tutaj bardzo pomocne :ink
Jeśli chodzi o ten różowy kabelek, to nie będę w stanie teraz tego sprawdzić, nie mam teraz dostępu do eLearn'a, ale wiem, że ta cała kostka (niebieska) przy "zwykłym" podłączeniu jest do obsługi zmieniarki CD. Następna, zielona, to moduł zestawu głośnomówiącego. Teoretycznie, ostatnia, żółta, powinna odpowiadać za AUX IN. Tylko że Blue&Me wykorzystuje te wszystkie połączenia i nie pamiętam teraz którą wtyczkę wykorzystuje do jakiego celu. Niestety nie posiadam również Blue&Me u siebie, więc nie mam jak sprawdzić poszczególnych rzeczy :oj
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 22:44 Jest jakaś szansa na przesyłanie muzyki z telefonu do głośników w mojej Linijce? :(
Jakaś szansa jest zawsze :ink Odpowiedz mi tylko na pytanie dlaczego chcesz odtwarzać muzykę z telefonu ? Bo jeśli chcesz odtwarzać muzykę, którą masz na stałe w telefonie, to kompletnie bez sensu kombinujesz :ink Bo wystarczy tą muzykę wrzucić na pendrive i wcisnąć do portu USB a Blue&Me już sobie z tym poradzi :luzak Ale jeśli chcesz odtwarzać jakiś streaming z internetu, jak Spotify, Youtube czy inny iTunes, to sprawa jest wtedy jasna :ink Ale może niech koledzy zaprawieni w bojach z Blue&Me potwierdzą, że funkcji odtwarzania muzyki po BT Blue&Me nie obsługuje :ink
W tym wszystkim zastanawiało mnie, czy przypadkiem moduł Blue&Me nie posiada wejścia AUX w postaci gniazda mini-jack :ink No i okazuje się, że niestety takowego nie posiada, ale dowiedziałem się również kolejnej rzeczy, otóż:
Twoje radio posiada wejście AUX :luzak inaczej nie działałby Blue&Me :ink Działa to tak, że w momencie kiedy podłączony jest moduł Blue&Me i jest on poprawnie skonfigurowany w samochodzie, w radiu wejście AUX zmienia się na MEDIA PLAYER :luzak Jeśli więc bardzo Ci zależy na odtwarzaniu czegoś po AUX, można zastanowić się nad takimi rozwiązaniami:
1) Jeśli nie używasz Blue&Me to odpiąć go całkowicie od instalacji, wypiąć wtyczkę od radia, do radia wpiąć żółtą przejściówkę do AUX, następnie podpiąć komputer z kablem i przeprowadzić procedurę osiowania PROXI W ten sposób powiemy Bodycomputerowi samochodu, że nie posiadamy już modułu Blue&Me i wtedy nie będzie wywalała żadnych błędów, migał licznikiem przebiegu oraz na radio wróci wejście AUX :luzak
lub
2) Można wpiąć się z kablem AUX bezpośrednio razem z modułem Blue&Me :luzak A procedura wygląda mniej więcej tak, jak na tym filmiku:
Wtedy, aby słuchać czegoś z urządzenia podpiętego pod kabelek AUX trzeba w radiu wybrać MEDIA PLAYER i z modułu Blue&Me usunąć pendrive'a - zrobić tak, aby moduł nie odtwarzał żadnych dźwięków :luzak I to chyba jest najlepsze rozwiązanie tak, żeby nie tracić funkcjonalności Blue&Me i dodatkowo mieć możliwość odtwarzania z AUX :luzak
Ale jest jeszcze jedna opcja, ale tutaj muszę potwierdzić, czy da radę to podpiąć razem z modułem Blue&Me:
3) Chodzi o emulator zmieniarki CD :luzak Wpina się to w miejsce, gdzie masz niebieską wtyczkę, ale właśnie muszę sprawdzić, czy przypadkiem moduł Blue&Me w Linei nie wykorzystuje jakichś połączeń z tej wtyczki :pomysli Takie urządzenia albo mają wbudowany BT i potrafią odbierać audio bezprzewodowo, albo mają wejścia AUX :luzak Minusem tego rozwiązania mogą być niestety koszty, gdyż nie są to najtańsze urządzenia :oj Moduły z BT kosztują pewnie coś ok 250 PLN wzwyż :oj Natomiast sam nie posiadam Blue&Me i używam takiego urządzenia i nie wyobrażam sobie teraz jazdy bez tego ustrojstwa :ink
cobi92 pisze: 24 paź 2019, 8:41 Nie jestem przekonany do transmiterów FM, łatwo o zakłócenia itd. Wolałbym jakąś inną opcję :) nie da się jakoś tego AUXa w moim radio aktywować komputerem czy coś? Po coś te piny z tyłu są, może to tylko oprogramowanie?
Witaj w klubie :luzak Również jestem zdania, że transmiter FM to... samo zło :lacha No może nie aż tak, ale... no po prostu... no NIE :lacha A resztę opisałem powyżej :ink
cobi92 pisze: 23 paź 2019, 22:44 PS. Sto lat Panie Prezesie ;)
Dziękuję ! :luzak :pivo
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir 170 KM
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

Phenix pisze: 24 paź 2019, 9:51 Kolego jak chodzi ci o jakość to czemu idziesz w mp3 lub inną kompresię ? Jak słyszysz różnicę między transmiterem i dla Ciebie to jest nie akceptowalne to aux też nie będzie. Wiem bo u siebie mam aux i jakość nie jest rewelacyjna. A gdzie tu jakość przy plikach MP3 czy z Youtube?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Nie powiedziałem że chodzi o jakość dźwięku a sygnału :) nie jestem audiofilem, nie muszę mieć niesamowitego brzmienia. Chodziło mi o stabilność połączenia i to że z moich doświadczeń z transmiterami wynika, że łatwo jakieś szumy, trzaski, czasem zbierałem nawet sygnał mijanych aut - może również mieli transmitery ustawione na podobne częstotliwości :P
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

mwas pisze: 24 paź 2019, 10:52
Nie umiem zacytować paru fragmentów w 1 poście więc odpiszę w podpunktach panic

1. Wysłaliśmy rakietę na księżyc to i muzyczkę z YT do USB pewnie byśmy dali radę :D
2. Też mi się właśnie zdawało że ta niebieska kostka jest jak od zmieniarki, niestety samo podpięcie nie dało nic:(
3. Chciałbym strumieniować muzykę z youtubka czy spotify - pobieranie i nagrywanie na pendrive'a jest męczące. Poza tym planuję sobie wstawić 10" tablet w roli ekranu na którym będę miał nawigację i zarządzał muzyką więc połączenie po BT byłoby dla mnie najwygodniejsze.
3. Niestety Blue&Me nie ogarnia przesyłania muzyki i odtwarzania jej w głośnikach,a szkoda bo skoro dźwięki rozmowy przekazuje to i muzykę dałoby radę. Kolega mający fabryczne radyjko kenwood w swoim aucie (nie Linei) mówił mi, że u niego wystarczyło pobrać apkę na telefon i wszystko działa właśnie w taki sposób. Czy jest na sali jakiś programista ?! :D
4.1 Patent z wywalaniem Blue&Me odpada - wystarczy mi 1 mandat rozmowę przez telefon w czasie jazdy :P poza tym wygodnie wybiera mi się numer telefonu za pomocą kierownicy. No i całe to grzebanie w bodycompie itd to nie dla mnie - za skompliwkowane :)
4.2 Wpadłem właśnie na taki pomysł jak ten który został wykorzystany w Punciaku którego podesłałeś czyli, żeby podpiąć się z sygnałem pod istniejące i działające źródło dźwięku. Zastanawiałem się jedynie czy coś nie będzie robić sprzężeń i czy takie rozwiązanie nie jest za proste by działało, ale jak widać nie. Dodatkowy plus to możliwość sterowania poziomem głośności z kierownicy, całą resztę sterowania ogarnę sobie na dotykowym tablecie :) Nie trzeba nawet lutować - są specjalne podwójne plastikowe zaciski które po zaciśnięciu na przewodzie nacinają izolację i dotykają drutu. Testowałem to rozwiązanie i fajnie się sprawdza a przy okazji jest całkiem estetyczne chociaż tego i tak nie będzie widać bo będzie schowae za radiem. Nie będe za to musiał rozwijać przedłużacza do lutownicy z 3 piętra by połączyć 3 kabelki :D
4.3 Jeśli tani patent z dolutowaniem się do kabelków od USB da radę to nie ma sensu pakować się w zmieniarkę.
5. Jakoś tak te transmitery nie znalazły u mnie uznania i chyba już tak zostanie :P
cobi92
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 23 sty 2014, 19:16
Przebieg: 220000
Silnik: 1.3 mulijet
Rocznik: 2007
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Odbiornik Bluetooth pod USB lub AUX

Post autor: cobi92 »

mwas pisze: 24 paź 2019, 10:52 2) Można wpiąć się z kablem AUX bezpośrednio razem z modułem Blue&Me :luzak A procedura wygląda mniej więcej tak, jak na tym filmiku:
Wtedy, aby słuchać czegoś z urządzenia podpiętego pod kabelek AUX trzeba w radiu wybrać MEDIA PLAYER i z modułu Blue&Me usunąć pendrive'a - zrobić tak, aby moduł nie odtwarzał żadnych dźwięków :luzak I to chyba jest najlepsze rozwiązanie tak, żeby nie tracić funkcjonalności Blue&Me i dodatkowo mieć możliwość odtwarzania z AUX :luzak
DZIAŁA!! Operacja prosta jak wymiana żarówki, wystarczyło wepchnąć odizolowane przewody od przewodu Jack w żółtą kostkę ktora odpowiada za USB i śmiga:) Dla Prezesa piwo w dowód wdzięczności, dla reszty podziękowania za chęci :p zrobie sobie wszystko na gotowo i wrzuce maly poradnik dla potomnych :p
ODPOWIEDZ