Uwaga na wiązki elektryczne w drzwiach

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Uwaga na wiązki elektryczne w drzwiach

Post autor: mwas »

A więc co mnie spotkało ostatnio... Wsiadam rano do auta, jak gdyby nigdy nic zamykam drzwi i słyszę... cyknięcie siłowników centralnego camka :oj Tym większe było moje zdziwienie jak okazało się, że dźwięk ten wsytąpił podczas ZAMYKANIA a nie ZATRZASKIWANIA drzwi ! Czytaj: od maksymalnie otwartch drzwi ciągnąc je do siebie po przeskoczeniu drugiego ząbka ogranicznika była reakcja centralnego camka. Myślę sobie: coś mu się pokręciło. Odpaliłem auto i pojechałem. Podczas jazdy wszsytko OK, po przyjechaniu na miejsce wysiadam z auta żeby sobie przygotować miejsce do zaprakowania - wszystko OK. Wsiadam z powrotem do auta, zamykam drzwi i znowu to samo ! Mówię sobie: kurde, to nie przypadek, tak być nie powinno. Zaparkowałem auto, zgasiłem silnik i sprawdzam. Praktycznie za każdym razem, kiedy drzwi mijały magiczny moment drugiego ząbka ogranicznika, siłowniki dawały o sobie znać. Nie zastanawiając się zbyt długo chwyciłem telefon i umówiłem się na wizytę w ASO. Na miejscu, pokazałem mechaniurowi-elektrykowi o co chodzi a on najpierw przetarł oczy po czym, po chwili zastanowenia stwierdził, że wie co jest, do wymiany będzie wiązka elektryczna drzwi kierowcy ! Rozebrał to gumowe łączenie kabli pomiędzy drzwiami a autem a tam... MASAKRA !! Jakiś kabel wogóle zerwany, inne ponacinana i poprzecierana izolacja, po prostu jakiś kosmos ! Gość z ASO stwierdził, że niestety te wiązki są zbudowane z takich materiałó, że niestety tak się czasem dzieje i już :zły Teraz czekam aż ubezpieczalnia łaskawie wyrazi zgodę na naprawę, gdyż mam przedłużaną gwarancję auta, która jest niczym innym jak ubezpieczeniem na wypadek awarii pojazdu :zmieszany
Także sprawdzajcie jak tam u was i uważajcie na tą przypadłość. U mnie akurat wystąpiło w drzwiach kierowcy (częściej otwierane i zamykane) ale sądzę, że problem może dotyczyć również innych drzwi.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

no nie. kolejna "nowość" :zły
Awatar użytkownika
M
klubowicz
klubowicz
Posty: 1016
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:51
Przebieg: 40500
Silnik: 1,3 MultiJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Post autor: M »

mwas pisze:Gość z ASO stwierdził, że niestety te wiązki są zbudowane z takich materiałów, że niestety tak się czasem dzieje i już
nie no jakaś kpina... to jest jakość? badziew!!! wstyd!!! mwas trzeba było wyśmiać gościa że się przyznaje do takich rzeczy kuriozum jakieś...
Awatar użytkownika
sebastianc78
klubowicz
klubowicz
Posty: 500
Rejestracja: 04 sty 2010, 11:52
Przebieg: 47800
Silnik: 1.4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sebastianc78 »

No i jak tu się nie zniechęcić do auta :red :red :red :red :red :red :red
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Pracuję przy elektronice i naprawdę ciężko znaleźć kable które by przy takim niewielkim ugięciu się łamały. Obstawiam uszkodzenie albo złe poprowadzenie wiązki podczas montażu.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Pierwszy raz słyszę o takiej przypadłości, i myślę że jest to jakiś odosobniony przypadek.
Coś musiało nie pójść przy montażu autka.
Często jeżdżę 12nasto letnią Bravką która ma identyczne rozwiązania w wiązkach i nic takiego się nie dzieje. A auto jest intensywnie eksploatowane i prawie 100% po mieście.

mwas tak z ciekawości sprawdź jak te wiązki wyglądają w innych drzwiach Twojego bolidu.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Przy okazji sprawdzę pozostałe wiązki, albo poproszę o to speca z ASO, jak będą mi wymieniać wiązkę (jestem umówiony na wtorek, wymiana w ramach gwarancji). Mam nadzieję, że jest to odosobniony przypadek, bo nie chciał bym się z tym znowu spotkać za jakiś czas, jak już będzie po gwarancji.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Coval pisze:Pracuję przy elektronice i naprawdę ciężko znaleźć kable które by przy takim niewielkim ugięciu się łamały. Obstawiam uszkodzenie albo złe poprowadzenie wiązki podczas montażu.
Ja też tak myślę bo u mnie drzwi intensywnie używane i jak dotąd nic niepokojącego z elektroniką i kablami się nie dzieje.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
KILLHIM
klubowicz
klubowicz
Posty: 1013
Rejestracja: 03 mar 2010, 7:55
Przebieg: 85
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: KILLHIM »

M (admin) pisze:
mwas pisze:Gość z ASO stwierdził, że niestety te wiązki są zbudowane z takich materiałów, że niestety tak się czasem dzieje i już
nie no jakaś kpina... to jest jakość? badziew!!! wstyd!!! mwas trzeba było wyśmiać gościa że się przyznaje do takich rzeczy kuriozum jakieś...
tak się czasem dzieje ??? i już?

a jak zrobi się zwarcie i lina mi się zfajczy to w ubezpieczalni też powiedzą że czasem tak się dzieje??? bo materiały były słabej jakości ? PORAŻKA NA MAKSA!!!
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

a jak zrobi się zwarcie i lina mi się zfajczy to w ubezpieczalni też powiedzą że czasem tak się dzieje??? bo materiały były słabej jakości ? PORAŻKA NA MAKSA!!!
Bardzo słuszna uwaga z Twojej strony
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Są jeszcze bezpieczniki, nie panikujcie.
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

Coval pisze:Są jeszcze bezpieczniki, nie panikujcie.
No właśnie. Chociaż z bezpiecznikami różnie bywa... Np Peugeot 307 się paliły i bezpieczniki nie ochraniały aut a ubezpieczyciele nie wypłacali odszkodowań bo ogień nie przyszedł "z zewnątrz".
Awatar użytkownika
kk25
klubowicz
klubowicz
Posty: 378
Rejestracja: 08 gru 2009, 21:42
Przebieg: 150650
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: krakowskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: kk25 »

Ja dzisiaj sprawdziłem wiązki we wszystkich drzwiach i jest OK. Przewody miękkie, izolacja w porządku :) . Mam nadzieję, że przypadek mwasa był odosobniony i więcej ani jemu, ani nam się nie przydarzy.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

Sprawdziłem dzisiaj jak się mają wiązki i u mnie też ok :)

KILLHIM, nie narzekaj :devil :zlośnik
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

Jestem po wymianie wiązki, przy okazji sprawdziliśmy resztę. Wyglądają OK, więc traktuję to jako "incydentalne wydarzenie" i mam nadzieję, że się więcej ani mnie, ani nikomu innemu nie przydaży.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ