Pierwsza rysa

Nasze Linki
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Post autor: mwas »

mpsfc pisze:Na alledrogo są fajne naklejki "Karny ku.....s" dla analfabetów parkingowych. Podobno zaje...cie ciężko schodzą
Tak, widziałem raz na żywo jak na parkingu pod marketem ktoś zarobił taką naklejkę :lacha Aż sam się zastanawiam, czy by się w takie nie uzbroić, bo to co czasem widzę na parkingach, to woła o pomstę...
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: SZAMAN »

witam.mi w sobote w obcym mieście na parkingu przy bloku , ktoś parkując lub wyjeżdżając rysnął w trzech miejscach zderzak przód i zostawił na nim biały lakier.Zobaczyłem to dopiero jak wróciłem na działke w niedziele i myłem autko.Nic nie będę chyba z tym robił do wiosny ,nic sie nie stanie z rdza ,bo to tworzywo ,Ale mnie szarpieeee na rantach z przodu pod światłem widać zdarty lakier do podkładu grubości rysy jak zapałka,ale kilka.
juz tam nie pojadę
Pozdrawiam.
PS Zostało mi troszkę lakieru wodnego od linki jak cos tam kiedyś w poprzedniej robili i nie wiem czy tych śladów nie zamalować ,a na to lakier bezbarwny oryginalny. Trochę zgęstniał i nie wiem czy go można rozcieńczyć i czym
szaman
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza rysa

Post autor: mwas »

SZAMAN, smutne to ale niestety bardzo prawdziwe... mamy takich patałachów na drogach, nic tylko takiego dorwać i...
Porysowany zderzak oczywiście jeść nie woła, pytanie tylko jak to wygląda - kwestia estetyki. Lakierowanie na własną rękę nie wiem, czy zda egzamin, zależy od zasięgu zniszczeń. Możesz jakąś fotkę wrzucić ?
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Pierwsza rysa

Post autor: Tara78 »

ale mnie to wkurza, jak ktoś bezczelnie uszkodzi komuś auto i nie poczuwa się do odpowiedzialności za własną nieumiejętność parkowania, jazdy czy po prostu chwilę nieuwagi... coraz częściej słyszę o takich sytuacjach i oczywiście brak winowajców.
Współczuję!!! Może zabezpiecz tylko miejsce gdzie masz zdarte a pod spodem blachę...
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
simply1981

Re: Pierwsza rysa

Post autor: simply1981 »

Moja pierwsza rysa pojawiła sie 3 dni po odbiorze autka :( Cofałem i zaliczyłem dzwonek z latarnią betonową. Mam od tej pory małe dziurki w zderzaku ale zakleiłem naklejką ABARTHA ;) Tam gdzie na zdjęciach mam lepe jest właśnie ryska :)
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: karollino »

PIerwsza rysa...

Na błotniku tylnym prawym. Nie wiem od czego, bardzo delikatna. Widać ją tylko wtedy jak auto jest delikatnie brudne. Jak jest czyste - znika, a jak bardzo brudne - chowa się pod warstwą kurzu.

Potem była 3 cm rysa pod tylnymi prawymi drzwiami (na grubosć klaru) - przewożony ciężki ładunek przy złożonych siedzeniach. Powstawła podczas jego wyciagania.

Ostatnio zauważyłem 0,5 cm lekkie przytarcie (rowerzysta?), widać na czystym.

Na koniec - obok klapki haka holowniczego (tył) - na klarze powstał "pajączek". Nie pamiętam bym w cos przydzwonił, zderzak nie jest odksztąłcony i w ogóle nie ma śladów ingerencji zewnętrznej. Możliwe, zeby tak sam z siebie pękł? Zdjęcia nie mam, ale jest on widoczny i ... wkurzający.
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: robert75 »

Moze to nie pierwsza rysa ale jakis dobry czlowiek zrobił mi pięknego wgniotka. Jak myslicie czy da się to jakoś samemu wepchnąć?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Grubyzzz
klubowicz
klubowicz
Posty: 67
Rejestracja: 29 cze 2018, 15:23
Przebieg: 80000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: Grubyzzz »

Ja też mam kilka rysek ale już takie kupiłem, zabrzmi to może śmiesznie ale ja kupiłem kredkę na rysy turtle wax była w komplecie z woskiem koloryzujacym i powiem wam że efekt jest zadowalający co prawda rysy to nie likwiduje ale ładnie ją tuszuje i gwarantuje że jak ktoś nie wie o rysie to jej nie zauwazy. Co 4-5 mycie trzeba na nowo nałożyć bo ten wosk się wypłukuje ale za te pieniądze polecam
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: Sebek »

Lepiej poszukać magika od usuwania wgnieceń.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: CrazyKetchup »

U mnie ta kredka ciemna bordo zupełnie się nie sprawdziła -moze na zarysowanie bezbarwnego coś tam maskuje ale na uszkodzonej bazie nic nie dała.

Wysłane z HTC U11

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: Tomek »

W sprawie tego wgniotka . . trzeba do człowieka od usuwania wgnieceń. U siebie na wsi wiedział bym gdzie pojechać, a cena za taką usługę to góra 5 dych i parę minut roboty bo dostęp tam od spodu jest rewelacyjny.
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: Sebek »

widok klapy od środka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
robert75
klubowicz
klubowicz
Posty: 216
Rejestracja: 23 wrz 2015, 9:37
Przebieg: 178000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2008
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: robert75 »

Chyba wlasnie znalazłem speca od takich wgnieceń. Podjade do niego i spytam. Oczywiście napisze co i jak..
Awatar użytkownika
erbis
klubowicz
klubowicz
Posty: 95
Rejestracja: 19 gru 2011, 18:46
Przebieg: 25000
Silnik: 1,4
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: erbis »

Witam:)
Pierwsze, solidne porysowanie i otarcie tylnego zderzaka z lewej strony pod lampą zaliczyłem kilka miesięcy po kupnie auta w salonie (nówka).Stracone nerwy, ale facet, sprawca tego solidnego otarcia, zatrzymał się za mną, zjechaliśmy na pobocze (Rzeszów), miał przy sobie protokół szkody (druk z PZU). Wypełniliśmy razem, po powrocie do domu wizyta w Oddziale PZU a zamknięcie sprawy nastąpiło, gdy rzeczoznawca kilka dni później ocenił szkodę na 900 zł (przelano na konto).
Lakierowanie całego zderzaka w profesjonalnym warsztacie kosztowało mnie 500 zł.
Stracony czas, nerwy, odwiedziny u ubezpieczyciela (dwukrotne), to są niematerialne koszty takiego zdarzenia.
Od tego czasu przez siedem lat miałem spokój z obcierkami.
Kilka tygodni temu zostawiłem auto na parkingu osiedlowym w innej części miasta. Wracam po godzinie i co widzę? Znowu tylny zderzak porysowany i otarty.
Tym razem już się nie denerwowałem. Na spokojnie obejrzałem uszkodzenie, stwierdziłem, że można lakier spolerować. Pojechałem do warsztatu poznanego już przy pierwszym incydencie. Ponowne polerowanie przywróciło zderzak do poprzedniego stanu.
Dzwonię pod podany numer telefonu. Miła kobieta tłumaczy, że obtarła mi auto przy wyjeżdżaniu z parkingu. Podałem kwotę, którą zapłaciłem w warsztacie. Pieniądze otrzymałem na drugi dzień.
Można i tak kulturalnie załatwić sprawę. Ale to był chyba chlubny wyjątek.
Kilka dni później dzwoni sąsiadka z informacją, że mały chłopiec porysował mi tylny zderzak przewracając się na rowerku i uciekł.
Wybiegłem aby zobaczyć uszkodzenie. Już na spokojnie stwierdziłem po obejrzeniu, że sam wypoleruję uszkodzenie. Pasta „Farecla” plus bawełniana wilgotna szmatka, trochę wysiłku i nie ma śladu po uszkodzeniu.
Dodam, że po następnym ewentualnym uszkodzeniu tylnego zderzaka trzeba będzie go w całości ponownie polakierować .Koszt, jak podałem wyżej, 500 zł.
W miejscach polerowania warstwa farby jest na tyle cienka, że nie da się uniknąć „przetarcia” do podkładu.
Teraz już inaczej podchodzę do tego typu uszkodzeń… spokojnie i z dystansem, gdyż emocje nie pomagają w załatwieniu sprawy.
Po prostu szkoda naszego zdrowia.
Pozdrawiam
Wcześniej: Fiat 126p, Syrena Bosto, Fiat 132 p, Polonez 1,5, Opel Rekord 2,3 D, Fiat 125p, BMW E 30,
pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Pierwsza rysa

Post autor: pogromcaslaskiej »

Jakaś klątwa na tym zderzaku ciąży 😊
ODPOWIEDZ