Czy pech opuści klubowiczów?!?

Informacje ogólne
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: Rafcio »

Dzięki koledzy, za browary również ale dzisiaj ich nie wypiję bo jestem w pracy :ink :pivo :pivo
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: Szulcik74 »

No to jeszcze w kwestii przypomnienia wgnieciony próg przez pewnych speców w warsztacie do którego więcej już nie będę jeżdzić. No i we wtorek linejka idzie na operację do lakiernika z ASO Automobiletorino w Łodzi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szpiegusek1
klubowicz
klubowicz
Posty: 183
Rejestracja: 23 mar 2014, 19:39
Przebieg: 152000
Silnik: 1.4 8V +LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: Szpiegusek1 »

Niestety mnie też dopadł pech.
Na mokrej drodze inny kierowca wjechał mi w d...
Całe szczęście że nikomu nic się nie stało, tylko trochę rys na tylnym zderzaku.
W całym zdarzeniu najgorsze było to że kierujący (sprawca) nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania samochodem.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: mwas »

No to ubezpieczalnia pociągnie go za kieszeń przy likwidacji szkody :oj
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
will
Moderator
Moderator
Posty: 3418
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:04
Przebieg: 120000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Markotów Duży
Podziękował: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: will »

Szpiegusek1 pisze:Niestety mnie też dopadł pech.
Na mokrej drodze inny kierowca wjechał mi w d...
Całe szczęście że nikomu nic się nie stało, tylko trochę rys na tylnym zderzaku.
W całym zdarzeniu najgorsze było to że kierujący (sprawca) nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania samochodem.
Najważniejsze żeby auto było ubezpieczone.
LINEA 1.4 8V DYNAMIC
Astra K 1.4
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: leszek1234 »

no nie wiem, czy to nie jest okoliczność wyłączająca odpowiedzialność TU. Rok temu miałem coś takiego z pijanym kierowcą - do tej pory szkoda jest w UFG na koncie AC żony, bo regres nie doszedł do skutku - nauczka na przyszłość: nie zauważać nietrzeźwości kierowcy, ewentualnie udokumentować to na telefonie żeby trzymać gościa w szachu.
Szpiegusek1
klubowicz
klubowicz
Posty: 183
Rejestracja: 23 mar 2014, 19:39
Przebieg: 152000
Silnik: 1.4 8V +LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: Szpiegusek1 »

W moim przypadku to auto sprawcy miało OC więc sprawę zgłosiłem do jego ubezpieczyciela.
Na dzień dobry to sprawca otrzymał od policji 2 mandaty.
1. Za jazdę bez uprawnień (z tego co przeczytałem na internecie to mandat 500 PLN)
2. Za spowodowanie kolizji (nie znam kwoty)

Prawdopodobnie TU będzie żądać od sprawcy refundacji kosztów, czyli sprawca poniesie dodatkowe koszty naprawy
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: Tomek »

Trzymam kciuki żeby wszystko dobrze Ci się ułożyło z wyegzekwowaniem pieniędzy z ubezpieczenia.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: mwas »

Z wyegzekwowaniem pieniędzy nie powinno być problemu, no chyba że ubezpieczalnia to jakaś firma krzak :oj Dobrze, że interweniowała policja, bo różnie mogłoby być w tym przypadku. Odnośnie kwoty, to za jazdę bez uprawnień 500 PLN, za spowodowanie kolizji drugie tyle, łączny mandacik więc pewnie wyszedł 1000 PLN, czyli maks, jaki może wystawić policjant, powyżej tej kwoty kierują sprawę do sądu, a wtedy to może potrwać dłużej. Ubezpieczalnia powinna wypłacić odszkodowanie bez szemrania a do posiadacza polisy (chyba już nawet niekoniecznie prowadzącego pojazd) zgłosić się z żądaniem zwrotu wypłaconego odszkodowania. Koszty dla sprawcy, tak szybko licząc, to na starcie 1000 PLN plus koszt naprawy auta (jeśli będzie to ASO z rozliczeniem bezgotówkowym, to strzelam na jakieś 2500 PLN, ale to oczywiście zależy od zakresu uszkodzeń, bo jak mocno przyładował to i 7000 PLN może nawet wyjść) plus, jeśli poszkodowany będzie się starał o dodatkowe roszczenia, typu uszczerbek na zdrowiu, koszty auta zastępczego bo to nie zawsze jest wliczone bezpośrednio, zależy od warsztatu, który naprawia, no to facio będzie ugotowany, bo cała "impreza" może go wynieść wartość całkiem fajnego, używanego wozidła :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: duskap »

leszek1234 pisze:no nie wiem, czy to nie jest okoliczność wyłączająca odpowiedzialność TU. Rok temu miałem coś takiego z pijanym kierowcą - do tej pory szkoda jest w UFG na koncie AC żony, bo regres nie doszedł do skutku - nauczka na przyszłość: nie zauważać nietrzeźwości kierowcy, ewentualnie udokumentować to na telefonie żeby trzymać gościa w szachu.
Jest tak wyłącznie gdy masz AC. Jak nie masz AC to zawsze wtedy wypłaci jego OC i będzie ściągać od niego. To samo jak ktoś nie ma OC to wypłaci UFG ale tylko jeśli nie masz AC, jak masz AC to zapomnij o wypłacie z UFG.
Taką przynajmniej mam wiedzę.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: mwas »

No chyba nie do końca, co z tego, że ktoś posiada AC, skoro potem będzie musiał pokryć wzrost składki z tytułu likwidacji szkody :? Jeśli szkoda została spowodowana przez kogoś innego, to ubezpieczalnia tej osoby pokrywa szkody a to czy potem będzie rościć od tego kogoś pokrycie wypłaconego odszkodowania ponieważ ktoś nie posiadał uprawnień czy był pod wpływem, to już kwestia tej ubezpieczalni :! A jak któraś będzie się uchylać od wypłaty, to krótka piłka - sprawa do sądu i pozamiatane. UFG wchodzi w momencie, kiedy przyładuje w nas ktoś, kto nie był ubezpieczony. Wtedy UFG powinno nam wypłacić odszkodowanie a pokrycia wypłaconego odszkodowania domagać się już od sprawcy. Owszem, czasem jest tak, że np z miejsca likwidujemy szkodę z naszego AC, ale jeśli szkoda nie jest z naszej winy, to ubezpieczalnie regresem wyrównują to między sobą i finalnie to i tak sprawca pokrywa szkodę a my zostajemy z "czystym kontem", więc nie mamy zwyżki na ubezpieczeniu z tytułu likwidacji szkody :ink Tak przynajmniej ja rozumiem działanie tego całego "systemu" :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: duskap »

Też tak rozumiem to jak napisałeś ale już się spotkałem, że gdy sprawca był pijany a poszkodowany naprawił ze swojego AC to potem był problem z regresem. Ale tak jak mówię nie doświadczyłem tego osobiście a tylko słyszałem. Może forumowicz co tego doświadczył opisze dokładniej to będzie wiadome.

Natomiast na 100% jest tak, że gdy sprawca nie ma OC a poszkodowany ma AC, wtedy UFG nie wypłaci nawet złotówki.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: leszek1234 »

Ale ja nie naprawiałem ze swojego AC tylko z OC sprawcy (to samo TU) - przynajmniej tak myślałem do czasu wyliczania ulg przy badaniu ubezpieczenia na kolejny rok - konfrontacja z bazą danych UFG i dząg? Muszę to w wolnej chwili jakoś wyprostować.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: emmer »

e. spoko. gość nie miał jak nawiać. linea sie maluje w ASO. a ja jeżdże nowym focusem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Czy pech opuści klubowiczów?!?

Post autor: smak56 »

Rozumiem, że drzwi do wymiany.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ