[ M ] Demontaż listwy/osłony słupka przedniego

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

[ M ] Demontaż listwy/osłony słupka przedniego

Post autor: mwas »

Tak jak w temacie, krótka instrukcja jak zdemontować osłony przednich słupków.
helletic przecierał szlak, więc pionierem nie jestem :lacha ale dzięki za wszelkie wskazówki, były bardzo przydatne :pivo
Sprawa w zasadzie jest banalna, wystarczą nam gołe palce :ink Delikatnie podważamy od góry i ciągniemy z wyczuciem, krótkimi ruchami. Jak całość odskoczy, to wachadłowymi ruchami wyciągamy osłonę z okolicy trójkątnej szyby i manewrując wyciągamy. Poniższy filmik obrazuje o co chodzi:

[youtube][/youtube]

Tak wygląda sam słupek:

Obrazek

O ile w demontażu wielkiej filozofii nie ma, o tyle zamontowanie tej osłony nie jest już takie oczywiste :ink Problemem jest przede wszystkim odpowiednie spasowanie i trzeba się trochę namęczyć, żeby wszystko było jak należy. Standardowo wychodzi coś takiego:

Obrazek

Mi osobiście udało się założyć całość z powrotem kiedy wyciągnąłem widoczną na poniższym zdjęciu gąbkę i włożyłem ją w odpowiednie miejsce w ściągniętą osłonę (na zdjęciach niżej) i taką całość wpasowywałem w miejsce. Generalnie rada jest taka: kombinować, ale z wyczuciem coby niczego nie połamać :lacha
Obrazek

Tak wygląda osłona w całej okazałości:
Obrazek

Po ściągnięciu jej z auta może się okazać, że ten pasek widoczny na zdjęciu odlazł (widać to na filmie). Wystarczy go przykleić np butaprenem i odstawić na trochę, żeby wysechł. Przy następnym wyciąganiu pewnie i tak odejdzie, ale do założenia z powrotem powinno wystarczyć :)

A tak wygląda osłona od drugiej strony, gdzie są zaczepy:
Obrazek

Miłego dłubania :pivo
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: [ M ] Demontaż listwy/osłony słupka przedniego

Post autor: smak56 »

Aby właściwie zmontować osłony słupków, należy spełnić kilka warunków. Podstawowy to wykonywać to na dworze, przy słonecznej pogodzie. Ustawić auto przodem do słońca. Popsikać wszystkie części, które się ze sobą stykają czymś śliskim. Ja użyłem silikonu w sprayu ale myślę, że może to być popularny WD40, czy inny plack. Dużo, niech sobie nawet troche pocieknie. Później wszystko wytrzeć. Jeżeli nie wchodzi, to nic na siłę. Zwrócić uwagę na takie gumowo jakieś tam klocki dystansowe. Jeżeli przy wyjmowaniu naderwały się - przykleić. Jeżeli wkładamy głośniki, to dobrze jest przewód od nich przykleić np. klejem na gorąco. Kabel nie będzie "dyndał" i nie wlezie pod te nieszczęsne dystanse. A no i jeszcze jedno ........ uzbroić się w tonę cierpliwości. Zanim doszedłem do tego co napisałem, to pierwszą osłonę wkładałem i wyjmowałem z pięć razy a i tak dobrze nie weszła, po czym dałem sobie spokój (było nierówno). Myślałem jak Tomek, że się ułoży - nie ułoży się! Jak wykombinowałem sposób, to przy drugiej, złożenie zajęło mi może z trzy minuty i aż wierzyć mi się nie chciało, że słońce i silikon mogą sprawić cuda. Ponownie złożyłem tą pierwszą i jest jak fabryka. Szkoda tylko leciutko obtartej deski. Powodzenia.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ