[ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Tomek »

mwas pisze: Obawiam się o ten kabelek, który wychodzi bokiem, bo z jednej strony jest przekaźnik, który jest wyższy i ten kabelek po prostu w tą stronę nie wejdzie a z drugiej jest koniec skrzynki z bezpiecznikami no i właśnie pytanie, czy da się go tam upchnąć :ink Zamówię, poczekam na dostawę i sprawdzę na żywo :luzak
Do mnie już przyszły.
Ta grubsza tulejka wychodząca z tego bajpasu bezpiecznika to plastikowy odlew. I wychodzi na to że, żeby to zmieścić potrzeba ok. 12 mm wolnego miejsca na bok. Chociaż z drugiej strony to jakby tą tulejkę ostrym nożykiem obciąć... to wtedy czerwony kabelek zawijał by się zaraz za bezpiecznikiem, i może by się udało.
W każdym razie fajne te bajpasy i solidnie wyglądają.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

Ponieważ moje rozwiązanie pobrania plusa (+) po stacyjce nie bardzo mi pasowało :oj, postanowiłem zastosować solidniejsze rozwiązanie, ale już bez rozbebeszania skrzynki i z pominięciem szybkozłączek. Zamówiłem powyższe cuda, dzisiaj doszły :luzak Zamówiłem dwa :ink Wygląda to tak, jak pokazał Tomek :)
791f93088905f1e2e73f5a4adc47c177.jpg
Z drugiej strony kabelka mamy szybkozłącze zaciskowe. Polega to na tym, że wkładamy do środka odizolowany kabelek i mocno zaciskamy kombinerkami.
f45e132acb70dd99ee16795e403ed90d.jpg
W trakcie konsultacji z Tomkiem poddaliśmy pod wątpliwość trwałość tego rozwiązania, stwierdziliśmy, że może lepiej będzie to "urżnąć", ściągnąć izolację z kabelka i po ludzku przylutować :pomysli Jednakże, stwierdziłem, że spróbuję najpierw tak, jak zostało to stworzone :lacha A w razie niepowodzenia przecież zawsze można ciachnąć i polutować :luzak
920c5befa0543c064e7e50201a5c6d39.jpg
Przy czym zaciskałem nie goły, miedziany przewód a pokryty cyną. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania :) Po ściśnięciu kombinerkami otrzymałem na prawdę bardzo solidne i trwałe połączenie :luzak
8c013828db7bd42ea3e5f1ec1c848865.jpg
Włożenie do skrzynki z bezpiecznikami, szybki test - działa :banan
6abd906e4ec5e048ecd9afba4484b738.jpg
I teraz pojawił się problem, o który obawiałem się kilka postów wcześniej :oj O ile sam kabelek byłem w stanie ładnie ułożyć i wyglądało, że wszystko się ładnie zmieści w pokrywce, o tyle samo założenie pokrywki okazało się bardzo karkołomne :oj A to z uwagi na haczyk od pałąka trzymającego maskę, który niestety bardzo wadzi w tym miejscu :oj Musiałem go niestety zdemontować, żeby móc zamknąć skrzynkę. Po zdjęciu haczyka udało się bez większej gimnastyki :ink Założenie haczyka z założoną pokrywką jest ciut trudniejsze, bo miejsca sporo mniej, ale... udało się :banan
Informacyjnie - żeby ściągnąć haczyk, trzeba go przekręcić o 90 stopni. Gołymi palcami może być problem, ja posiłkowałem się kombinerkami :ink Założenie również - palcami nie dało rady, trzeba było użyć "mocy" :lacha
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: Tomek »

Pięknie :) :pivo
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: leszek1234 »

mwas pisze: 26 lut 2017, 18:55 Dam znać, jak będą mgły :ink

Wysłane z Galaxiaka
Pewnie już jakieś były - i jak się sprawdzają? ;)
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

leszek1234, uwierz mi - do tej pory ani jednej takiej, w której trzeba byłoby używać tych świateł :) Ale nie dziwi mnie to, bo od nowości, czyli od ponad 9 lat, przednie światła przeciwmgielne były mi tak na prawdę potrzebne ze dwa razy a ze dodatkowe może sześć użyłem ich "tak w razie czego, żeby być bardziej widocznym" w zamgleniu, w którym ich użycie dla mnie i tak nic nie zmieniało :ink
Natomiast to co udało mi się do tej pory zauważyć - doświetlanie zakrętów, kiedy jest ciemno. Nie wiem jak to jest, ale jadąc w Czechach, po zmroku, jakoś bardziej doświetlały pobocza niż w PL - tak jakby mieli tam lepiej wyprofilowane drogi i użyte lepsze materiały odbijające światło z asfaltem włącznie - to takie moje wrażenie :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
krupniok
klubowicz
klubowicz
Posty: 186
Rejestracja: 26 cze 2017, 23:35
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 T-Jet + LPG
Rocznik: 2008
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: krupniok »

mwas pisze: 25 lut 2017, 13:04 - zasilanie postojówek - biały kabel z modułu sterującego do kabelka w kolorze żółto-czarnym lewej lampy
U mnie żółto-czerwony.
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: karollino »

krupniok pisze: 12 paź 2017, 21:17
mwas pisze: 25 lut 2017, 13:04 - zasilanie postojówek - biały kabel z modułu sterującego do kabelka w kolorze żółto-czarnym lewej lampy
U mnie żółto-czerwony.
Podbijam, mwas u mnie też jest to żółto - czerwony. Do lampy dochodzi też żółto - szary ale takiego jak piszesz (żółto-czarny) w ogóle nie ma. Może to była literówka? :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: mwas »

karollino pisze: 06 wrz 2018, 10:30 Podbijam, mwas u mnie też jest to żółto - czerwony. Do lampy dochodzi też żółto - szary ale takiego jak piszesz (żółto-czarny) w ogóle nie ma. Może to była literówka? :)
Zastrzelcie mnie, ale nie pamiętam :oj Spróbuje to sprawdzić w eLearni'e, jeśli będzie to Was dalej nurtowało :ink Albo można podejść do tematu tak: albo żółto-czarny albo żółto-czerwony :lacha
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
karollino
klubowicz
klubowicz
Posty: 781
Rejestracja: 21 sty 2011, 11:10
Przebieg: 182000
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 96 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: karollino »

mwas pisze: 06 wrz 2018, 12:33 Zastrzelcie mnie, ale nie pamiętam :oj Spróbuje to sprawdzić w eLearni'e, jeśli będzie to Was dalej nurtowało :ink Albo można podejść do tematu tak: albo żółto-czarny albo żółto-czerwony :lacha
Spoko, w wolnej chwili przy piwku dla potomnych żeby wiedzieli który ciąć :)
Fiat Linea Dynamic:
+ DRL
+ subwoofer i maty w drzwiach
+ lusterko wsteczne autochrom z kamerą cofania
+ elektryczna regulacja lędźwi
+ regulacja wysokości fotela pasażera
+ podłokietnik z nawiewem
+ klimatronik
+ tempomat
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: CrazyKetchup »

W sumie to po co światła się zapalają bez silnika? Ledy są oszczędniejsze niż zwykle ale przy zapaleniu też dają dodatkowe obciążenie. W Linea zasilanie zapalniczki było jak pamiętam na przekręconym kluczyku więc jak ktoś ma CB albo kamerkę to będzie mu się i tak świeciły nawet jak silnik wyłączy. Ale tam każdy robi jak mu wygodnie :) .

Wysłane z HTC U11

Awatar użytkownika
RoboBat
klubowicz
klubowicz
Posty: 151
Rejestracja: 06 cze 2018, 19:45
Przebieg: 130000
Silnik: 1.4 T-jet vl38 163KM
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Ostrowiec św/ W-wa
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: [ M ] Montaż świateł dziennych DRL Osram Ledriving FOG

Post autor: RoboBat »

krupniok pisze: 12 paź 2017, 21:17
mwas pisze: 25 lut 2017, 13:04 - zasilanie postojówek - biały kabel z modułu sterującego do kabelka w kolorze żółto-czarnym lewej lampy
U mnie żółto-czerwony.
U mnie też.
mwas pisze: 25 lut 2017, 13:04 Postanowiłem wszystkie połączenia wykonać pod maską, musiałem więc znaleźć interesujący mnie "plus po stacyjce" gdzieś w komorze silnika :oj Z pomocą przyszedł niezawodny eLearn, z którego wynikało, że potrzebny mi kabelek znajdę przy centralce bezpieczników wewnątrz komory silnika. Realizuje to przewód szaro/czarny wchodzący do brązowej wtyczki pod centralką.
Tutaj natomiast wszystko zgodnie z opisem. Po wpięciu się w szaro/czarny kabelek światełka ładnie gasną na czas rozruchu silnika.
ODPOWIEDZ