Strona 1 z 3

Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:35
autor: wojt1125
Witam wszystkich użytkowników forum!

Lineę kupiłem kilka miesięcy temu. Chciałem mieć w miarę nowy samochód jeszcze na gwarancji, z niskim przebiegiem (40tys.), który przez kilka lat nie powinien sprawiać problemów. Po tych paru miesiącach użytkowania już wiem, że mogłem wybrać inne auto ;) Niby nic poważnego się nie zepsuło, ale opony zdzierają się nierównomiernie, skrzynia terkocze, zawieszenie trzeszczy, wentylator piszczy, zamek drzwi stuka... i widzę że wszystko to są typowe usterki dla tego modelu.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:46
autor: mwas
Oj, chyba coś jednak pechowo trafiłeś... :ink Witamy wśród pozytywnie zakręconych :pivo

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:47
autor: adamson
Cześć.
Już nie narzekaj ;-).

Pozdrawiam. Adam.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:47
autor: helletic
Cześć.
Skoro auto na gwarancji, to czym się przejmujesz?

Soraaa, teraz doczytałem rocznik (po gwarancji wspomnienie). Ustaw geometrię, w skrzyni sprawdź poziom oleju, oraz jego jakość), jak jest git, to olej sprawę (prawdo podobnie łożysko w skrzyni - jeździć). Trzeszczenie w zawieszeniu (o tej porze roku) kojarzy mi się wyłącznie z łożyskami MacPhersona (wymienić przed geometrią). Wentylator...olej lub wykręć i spróbuj przesmarować (choć nie wiem jak i co, bo tam miejsca na smar jakby...nie ma :smak . A zamek drzwi stuka...czyli kojarzy mi się to z tylną kanapą, coś było, że stukają zamki tylnego oparcia, a nie zamki w drzwiach (cokolwiek by to nie było sprawdź oparcia tylnej kanapy).
Pozdro ziomal.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:51
autor: smak56
Witam i ja :jazda
Tak jak pisze mwas, mogłeś wybrać lepiej. Ale dojdziesz z nim do ładu i będziesz zadowolony! :banan

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:51
autor: Tomek
Witamy :)

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 11:59
autor: emmer
hejka.

było zacząć od forum:) ale tak jak napisał helletic - msz gwarancję to korzystaj. w sumie to pierdoły, ale denerwujące i czasami lubią się powtarzać

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 12:18
autor: wojt1125
Gwarancja skończyła się miesiąc po zakupie auta. Owszem, naprawili część zgłoszonych usterek, ale stuki w skrzyni olali (diagnoza: 'zawory do regulacji, nie podlega gwarancji'), zdarte opony też ('uszkodzona opona, nie podlega gwarancji'). Swoją drogą ASO to kolejny argument przeciwko decyzji o zakupie Fiata...

Walczę teraz na własną rękę. Zbieżność mam już ustawioną, zobaczymy czy pomoże. Trzpień zamka drzwi owinąłem taśmą izolacyjną - pomogło :ink Skrzypienie zawieszenia (przy mrozach, na progach zwalniających) i hałaśliwy wentylator to pierdoły, z którymi nie zamierzam na razie nic robić.

Najbardziej mnie martwi ta skrzynia biegów, zobaczymy co koledze Tomkowi wyjdzie po wizycie u mechanika.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 12:22
autor: emmer
jak ci minie złość to przestudiuj forum. na wszystkie bolączki znajdziesz rozwiązanie.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 12:25
autor: mwas
wojt1125 pisze:ale stuki w skrzyni olali (diagnoza: 'zawory do regulacji, nie podlega gwarancji')
Na Twoim miejscu w takim układzie pojechałbym do tego ASO na regulację tych zaworów. Owszem, czynność płatna, ale bez tragedii. Jeśli po regulacji zaworów efekt zniknie - OK, mieli rację. Natomiast jeśli nie zniknie, to... MĘCZYĆ ASO !! I wydaje mi się, że jest to do zweryfikowania od razu pod serwisem, zaraz po wykonanej regulacji. Więc: odbierasz auto po regulacji, sprawdzasz, jest po staremu - nie odjeżdżasz z miejsca tylko wracasz do serwisu i meldujesz im posłusznie, że po regulacji zaworów usterka, która była zgłaszana jeszcze na gwarancji i miała zniknąć po regulacji jest nadal i zgłaszasz im ją ponownie jako że problem nie został rozwiązany a był zgłaszane jeszcze w okresie gwarancyjnym z sugestią, że winowajcą jest skrzynia a nie, tak jak sugerowali, niewyregulowane zawory, które właśnie zostały wyregulowane - NIECH NAPRAWIAJĄ :!

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 12:29
autor: smak56
wojt1125 pisze: Trzpień zamka drzwi owinąłem taśmą izolacyjną - pomogło :ink
Jeżeli nie ma luzu na zawiasach, wyreguluj zamek.
wojt1125 pisze:Skrzypienie zawieszenia (przy mrozach, na progach zwalniających)
TTTM /ten typ tak ma/. Założyłem nowe wahacze i przy +3˚C też trzeszczą /powyżej już nie/.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 12:45
autor: emmer
tak Maciek, tylko jak nie ma na to "papiera", a okaże się że to rzeczywiście skrzynia, to byłoby najuczciwsze ASO Fiata, jeżeli by naprawili bezpłatnie :)

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 13:20
autor: ślimak
Siema

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 13:28
autor: Kuzyn_z_Sosnowca
Witam i współczuję.

Re: Cześć!

: 09 kwie 2015, 13:29
autor: Rafcio
Cześć :)