Droga hamowania

Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Droga hamowania

Post autor: emmer »

czy ktoś się orientował, a może sprawdzał ile wynosi droga hamowania naszego bolidu z prędkości 100 km/h?

wczoraj oglądałem program i było porównanie Lexusa (jakaś hybryda), BMW serii 1 i Kia Picanto. droga hamowania to odpowiednio 42, 44 i 49 metrów. powiem szczerze, że myśałem że będzie lepiej. a może to budżet polskich programów spowodował to że takie wyniki. są samochody które zatrzymują się po 36 metrach a tu taki zonk.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Wiele zależy od opon, nawierzchni, pogody, ciśnienia....... i wiele, wiele innych.
Dużo zmiennych, żeby w domowych warunkach przeprowadzić wiarygodny pomiar.

Najważniejsze że hamulce są, i w którymś momencie zatrzymają nasz bolid :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Wg. "auto motor i sport" T-jet 40m na zimno, 42 na ciepło.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

czyli przyzwoity wynik :)
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

Witam.
Ta nieszczęsna droga hamowania.W poniedziałek wracając z pracy do domu miałem ..pecha.Pięć samochodów jechało za soba w przyzwoitej odległości na normalne warunki.ok 17 lekko złapała mała ślizgawka drogę.Trzy z pierwszych aut skręciły na skrzyżowaniu ,czwarte natomiast przede mną gwałtownie się zatrzymało bo młodzian kierowca zobaczył na chodniku ,że kobitka chce przejść i depnął po hamulcach.ja jej nie widziałem ,bo on zasłaniał chodnik ,tym bardziej ,ze jakiś pacan wymyślił przejście dla pieszych 0,5 metra na skrzyżowaniu od brzegu jezdni.Skręcając pod katem 90 stopni nie ma sie praktycznie żadnej prędkości( 10-20) max.depnąłem na hamulce ,ale autko szło niestety bez mojej woli gdzie chciało ,aż zatrzymało sie na tamtym.Klapa na rogu przygięta,w grillu zaczepy urwały się ,zaczep od reflektora i lekkie pęknięcie na zderzaku.całe nieszczęście.Dobrze ,że mam AC.Ale kłopotu sie narobiło.Poszkodowany niewielkie szkody-lekkie wgniecenie tylnej klapy i rysy na zderzaku.Teraz dopiero zdałem sobie sprawe jak delikatne i cienkie podzespoły sa u nas montowane.W poprzedniej Lince z 07 były masywniejsze.No cóz oszczędność materiału ...i przestroga dla innych..........uwaga zaczyna robić się szklankowato.
Pozdrawiam
PS Ekspertyza juz była dzisiaj i czekam jak pościągają części na naprawę.
szaman
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Przykra przygoda...
No ale jakbym był na miejscu "młodziana", a Ty byś we mnie wjechał to byłbym silnie poirytowany... bo niestety takie rzeczy powinniśmy przewidywać.
Dobrze że straty niewielkie, Linę naprawią i będzie jak nowa.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Post autor: emmer »

SZAMAN, przykro rzeczywiście

myślisz że zmienieli cos z elementów odnośnie 2007 roku? nie sądzę
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

Witam.
Tomku on był chyba nawet lekko zadowolony.jego autko to Mitsubishi Colt chyba czteroletni i myślę ,ze miał juz jakieś skazy na klapie i zderzaku i to mu pasowało ,ze będzie miał odnowione,a szkoda jego była naprawdę błaha.Nawet został jeszcze ze mna i próbował pomagać mi bym mógł jechać. Dużym plusem tu było to ,ze moja żona jest agentem ubezpieczeniowym i miałem przy sobie druki zdarzeniowe.Radzę wszystkim to wozić ,bo nie wiadomo co sie może zdarzyć ,a u mnie było to po raz pierwszy od 10 lat nie wliczając mojego lądowania na drzewie . Myślę ,ze inaczej wjeżdża sie w zakręt jadać za jednym pojazdem ,a inaczej w korowodzie 5-6 pojazdów.
No nic autko pomalutku sie juz robi.Dobrze ,że nie było przy tym prędkości ,bo nic ważnego ani sie nie odkształciło ,ani nie pękło.
dzieki za współczucia.Emmer mysle ,ze zmiany jakieś sa .Na pewno w grillu ,bo tamten poprzedni tez przerabiałem i zaczepy były masywniejsze.Inne plastyki tez jakby gorsze,może z przemiałów( cos wiem o tym bo pracowałem w Fonice i tez miałem do czynienia z wtryskarkami).
Pozdrawiam.
szaman
duskap
klubowicz
klubowicz
Posty: 1818
Rejestracja: 16 sty 2010, 21:46
Przebieg: 113000
Silnik: 1,4 T-Jet+LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Bydgoszcz
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: duskap »

SZAMAN, nic się w grilu nie zmieniło. To nadal ten sam kicz co w 2007 roku :)
Awatar użytkownika
SZAMAN
klubowicz
klubowicz
Posty: 409
Rejestracja: 19 kwie 2011, 13:51
Przebieg: 102000
Silnik: 1,4 T-Jet 16v
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: SZAMAN »

witam.
Może masz i racje tak mi jakoś się wydaje coś cieńsze,ale może tylko.
Nie wszystko do mojego jeszcze ściągnęli na wymianę,bo święta.Umówiłem się w ASO ,ze 3 stycznia Linke wstawię ,ale obiecali ,że na te dwa dni zanim zrobią dadzą mi w zastępstwie Stilo,którym jeszcze nie jeździłem.spróbuję.
pozdrawiam.

[ Dodano: |4 Sty 2012|, o 15:22 ]
Witam.
No i wstawiłem narzeczona do ASO .Dali w zastępstwie Stilo z przebiegiem 175kk.Trudno trochę się przyzwyczaić ,bo nieźle warczy.To nie to co nasze pszczółki.Na szczęście jutro moja luba będzie zrobiona i odbiór po południu.
Pozdrawiam

[ Dodano: |9 Sty 2012|, o 14:04 ]
Witam.
Odebrałem juz Linke wypucowana na zewnątrz i w środku,pachnaca ,świecąca .Mozna polecić Bilex w Łodzi.
uszkodzone części wymienione na nówkii tylko ...w droge.
Pozdrawiam.
szaman
ODPOWIEDZ