Kosmetyki do naszych samochodów

Kosmetyki do naszych aut, chemia, woski itd.
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Kosmetyki do naszych samochodów

Post autor: jay_21 »

Myślę, że przydałby się taki wątek na forum aby podzielić się opinią nt. szamponów/wosków/pianek do wnętrz. Moderatorów proszę o podwieszenie tego tematu.

Ja do mycia samochodu używam szamponu z woskiem f-my Moje Auto. Szampon jest dość wydajny, dobrze się pieni i ma przyjemny delikatny zapach. Po szamponie zostają delikatne zacieki i trzeba przepłukać czystą wodą.. Na tak oczyszczoną powierzchnie nakładałem wosk Turtle Wax ICE. Wosk jest w płynie i jest przeznaczony raczej dla leniwych, nie pozostawia żadnych smug na czarnych plastikach, szybko się go nakłada i jeszcze szybciej poleruje :) Jak ktoś ma wprawę to całe auto można nawoskować w 15 minut (tradycyjnym woskiem zajmowało mi to dobrą godzinę). ICE ma jedną znaczącą wadę - niska trwałość. Po kilku deszczowych dniach wosku na lakierze już nie ma. Zastanawiam się czy nie zmienić wosku na trwalszy.

Do wnętrza używam matowego PLAKA. Jest chyba najlepszy i do tego niewiele kosztuje :)

A wy czego używacie?
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Post autor: Tomek »

Myłem sobie dzisiaj swoją bestię i użyłem do tego (mój pierwszy raz) szamponu nabłyszczającego SONAX.
Powiem tak: nie kupię już nigdy żadnego innego szamponu.
Sonax jest w tym momencie dla mnie numerem jeden.
Awatar użytkownika
Hummel
klubowicz
klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:25
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Hummel »

Ja od 3 lat używam TurtleWax Platinum PROTECTIVE EXTRA GLOSS. Wcześniej stosowałem go na 10 letnim Punto i po takim zabiegu wyglądał lepiej niż nowe auta :) Jednak zastosowany na nowej Linei to bajeczka :) . Szybko sie poleruje, nie zostawia białych śladów i naprawdę długo trzyma sie na lakierze. Wytrzymuje wiele myć i jazd podczas deszczu.
Można zanim sie zastosuje TurleWaxa, najpierw nawoskować zwykłym woskiem, wypolerować i potem dokończyć mleczkiem. Efekt wart roboty.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darektiger
klubowicz
klubowicz
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2010, 7:22
Przebieg: 50000
Silnik: 1,3 16V 90 KM MJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: darektiger »

Ja np podczas pierwszego generalnego mycia i sprzątania autka po sezonie zimowym używam do lakieru pasty polerującej Tempo firmy K2, jest ona delikatnie ścierna a co za tym idzie po jej użyciu znikają wszystkie ryski i mocniejsze trudno schodzące zabrudzenia . Pełni ona również rolę wosku lakier jest odświeżony, a autko nabiera blasku, jednak nie polecałbym zbyt częstego używania. Ja robię to tylko raz w roku z nastaniem wiosny, no chyba że czasem potrzebne jest miejscowe użycie. Polecam.
darektiger Linea Emotion 1,3 Multijet 16v 90KM
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

darektiger pisze:Ja np podczas pierwszego generalnego mycia i sprzątania autka po sezonie zimowym używam do lakieru pasty polerującej Tempo firmy K2, jest ona delikatnie ścierna a co za tym idzie po jej użyciu znikają wszystkie ryski i mocniejsze trudno schodzące zabrudzenia . Pełni ona również rolę wosku lakier jest odświeżony, a autko nabiera blasku, jednak nie polecałbym zbyt częstego używania. Ja robię to tylko raz w roku z nastaniem wiosny, no chyba że czasem potrzebne jest miejscowe użycie. Polecam.
Ja użyłem tej pasty na FSO(24lata). Efekt jest niesamowity, auto jak nowe, połysk jak tuż po malowaniu. Na Linei jeszcze nie próbowałem, lakier mamy bardzo miękki i takie lekkie polerki należy robić tak jak piszesz max raz na rok, a jeśli nie ma potrzeby to w cale. Sprzedawca w salonie mówił, żeby w pierwszym roku użytkowania nie polerować, bo lakier musi stwardnieć. Im starszy tym twardszy.
Awatar użytkownika
darektiger
klubowicz
klubowicz
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2010, 7:22
Przebieg: 50000
Silnik: 1,3 16V 90 KM MJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: darektiger »

Dokładnie, pasta ta może czynić z lakierem cuda, ale przy nie ostrożnym używaniu może poczynić również szkody. Po trzech sezonach zimowych, lakier już nie jest taki świeży jak po wyjeździe z salonu. Dlatego delikatne przetarcie naprawdę powoduje że lakier jest gładki i bez delikatnych zarysowań oczywiście z głębokimi np takimi do podkładu sobie nie poradzi.
darektiger Linea Emotion 1,3 Multijet 16v 90KM
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Do usuwania słoneczek po wycieraniu auta, czy drobnych rysek po myjni automatycznej nadaje się idealnie. No i ważne, że jest przeznaczona do polerowania ręcznego, nie trzeba mieć polerki, czy liczyć na łaskę fachowców.
Awatar użytkownika
darektiger
klubowicz
klubowicz
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2010, 7:22
Przebieg: 50000
Silnik: 1,3 16V 90 KM MJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: darektiger »

Co do wosku w płynie to jestem zdecydowanie przeciwny temu wynalazkowi, jedyny atut to łatwość nakładania. Wolę się pomęczyć z godzinkę jakimś tradycyjnym woskiem, ale za to efekt o wiele lepszy, poza tym to co już wcześniej było napisane tworzy bardzo nie trwałą warstwę na lakierze i szybko znika podczas naszej pięknej deszczowej wiosny.
darektiger Linea Emotion 1,3 Multijet 16v 90KM
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

darektiger pisze:Co do wosku w płynie to jestem zdecydowanie przeciwny temu wynalazkowi, jedyny atut to łatwość nakładania.
Tu się muszę nie zgodzić. Twardy wosk w płynie (a w zasadzie w mleczku) Sonax trzyma się naprawdę długo. Woskowałem z miesiąc temu, dzisiaj pojechałem na myjnie samoobsługową i cały brud schodził bardzo dobrze. A wiadomo jaką pogodę ostatnio mieliśmy. Sam jestem w szoku, że ten wosk tak długo trzyma.
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Awatar użytkownika
darektiger
klubowicz
klubowicz
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2010, 7:22
Przebieg: 50000
Silnik: 1,3 16V 90 KM MJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: darektiger »

Wiec trzeba tu rozdzielić wosk w płynie na taki który ja miałem okazję zastosować w spryskiwaczu czego nie polecam i na taki o konsystencji gęstego mleczka. Co do tego drugiego to się zgadzam jak najbardziej widocznie są tam użyte inne komponenty.
darektiger Linea Emotion 1,3 Multijet 16v 90KM
Awatar użytkownika
jay_21
klubowicz
klubowicz
Posty: 1981
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:11
Przebieg: 67000
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Knurów
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: jay_21 »

darektiger, ten wosk w spryskiwaczu to tylko taki półśrodek, po którym auto ma się błyszczeć do pierwszego deszczu/mycia. Takich wosków w ogóle nie używam, bo to nie ma sensu. One sprawdzają się tak samo jak wosk w szamponie do mycia :)
Linea 1.4 T-Jet Red Flamenco Dynamic
Buba
klubowicz
klubowicz
Posty: 243
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:56
Przebieg: 34000
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Buba »

Czym czyscicie felgi bo mnie to troche denerwuje nie moge ich domyc nastepnym razem wezme felgi z mniejsza iloscia ramion,nie mam jakiegos dobrego srodka ,zwlaszcza na zime,macie jakis preparacik??
Awatar użytkownika
stachu
klubowicz
klubowicz
Posty: 113
Rejestracja: 21 maja 2010, 20:47
Przebieg: 74000
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Mysłowice / Śląsk
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Post autor: stachu »

Przyznaje, mycie alufelg z linijki to sama przyjemnosc :-(
osobiscie stosuje plyn do alufelg (sonax lub autoland) i ...
niestety dosc kosztowne rozwiazanie czyli karcher,
przyjemnosc z mycia auta ? bezcenne ;-)
.: THX
.: Pozdr
.: St@chu
.: 126p / CC / PII / Linea
Awatar użytkownika
darektiger
klubowicz
klubowicz
Posty: 109
Rejestracja: 21 maja 2010, 7:22
Przebieg: 50000
Silnik: 1,3 16V 90 KM MJet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: darektiger »

jay_21 dlatego powiedziałem że tego rodzaju wosku nie polecam. Raz zastosowałem i więcej nie zamierzam.
darektiger Linea Emotion 1,3 Multijet 16v 90KM
wojciechowski
klubowicz
klubowicz
Posty: 361
Rejestracja: 01 sty 2010, 19:57
Przebieg: 15
Silnik: 1.6 MultiJet 105
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Białystok
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: wojciechowski »

Od teraz będę kupował SONAXa do mycia auta. Wszystko reszta is szit :zlośnik
ODPOWIEDZ