Antena płetwa rekina, ktoś próbował?

Awatar użytkownika
duzyjacek
klubowicz
klubowicz
Posty: 97
Rejestracja: 12 kwie 2014, 8:31
Przebieg: 120
Silnik: 1.3 mj
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 30 razy

Antena płetwa rekina, ktoś próbował?

Post autor: duzyjacek »

Zastanawiam się jakby wyglądało to na Lince, jest to oczywiście zamiennik anteny :) Kojarzy mi się z nowszymi BMW, chociaż widziałem też na nowiutkim Citroenie i też wyglądało ciekawie. Pewnie nie wszystkim się to podoba. :) Na allegro tego pełno wystarczy wpisać "antena płetwa".

Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/antena-samochodowa-do ... 97943.html

Ciekaw jestem, czy nie ma problemu z odbieraniem radia :oo
Ostatnio zmieniony 31 sie 2015, 6:45 przez duzyjacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6929
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 940 razy
Kontakt:

Re: Antena płetwa rekina, ktoś próbował?

Post autor: mwas »

Słyszałem niezbyt przychylne opinie na temat jakości odbioru na tych antenkach, ale to tylko zasłyszane, osobiście nie miałem z nimi do czynienia omysli

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
marco53
klubowicz
klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2013, 16:09
Przebieg: 160000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Kowal (kujawsko-pomorskie)
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Antena płetwa rekina, ktoś próbował?

Post autor: marco53 »

Kupiłem "Płetwę" co prawda nie dla siebie tylko żonie do Yarisa.
Trochę inny model niż ten do którego link podaje "dużyjacek" .
Moja antena posiada jeden przewód który przykręca się za pomocą śruby w miejsce anteny bagnetowej. Wewnątrz anteny znajduje się płytka drukowana na której umieszczone są elementy mające prawdopodobnie wzmocnić sygnał, do niej wlutowany jest wspomniany wcześniej przewód.
Ocena moja jest następująca - antena działa i radio gra, niestety siła sygnału jest słabsza i podczas jazdy czasami zdarza się utrata stacji - nawet AF nie pomaga.
W mieście gdzie nadajniki są blisko i siła sygnału duża - jest OK, natomiast poza miastem już nie tak kolorowo.
Nie próbowałem dodatkowego wzmacniacza antenowego przy wejściu do odbiornika bo z wcześniejszych doświadczeń wiem że jak dostarczę mu szumy to wzmocni szumy.

Yaris jeździ z płetwą i nie haczy mi o gałęzie wiśni na podjeździe, a o to chodziło - słabszy odbiór audycji radiowych zrekompensowany wyeliminowaniem możliwości urwania anteny. :)
ODPOWIEDZ