Foteliki samochodowe

CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: CrazyKetchup »

Czy używał ktoś w naszych Lineach pasu środkowe do montażu fotelika ?
Młody stał się bardziej świadomy/ciekawy co się dzieje na drodze, przy standardowym montażu za pasażerem albo kierowcą niebezpiecznie zaczyna mi się wychylać żeby zobaczyć co się dzieje przed autem. Wczoraj przygotowując auto do zimy (sprzątanie, smarowanie uszczelek, zamków i takie tam ) zamontowałem fotelik używając środkowego pasa :
ObrazekObrazekObrazek

Tak się zastanawiam czy tak można zamontować - w instrukcji są 2 zakazy jeśli chodzi o montaż :
ObrazekObrazek

Tak się zastanawiam że wychylanie się młodego z fotelika może być bardziej niebezpieczne niż taki montaż - jak myślicie wg. mnie warunki z instrukcji taki montaż spełnia ?
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: ślimak »

Z tego co czytałem, to środkowe miejsce nie jest przystosowane do montażu (instrukcja).Osobiście montowałem 1 raz. Fotelik kiwał się na boki. Poduszka siedziska jest tam bardziej wypukła niż boczne. Moja córa jeździ po prawej stronie z tyłu. Jak jedziemy w dwójkę to mam ją całą na oku. Patrzy na świat przez okno z drzwi (mam zablokowane od środka) - bardziej mi ta lokalizacja fotelika odpowiada

Ps. Wyciągnij środkowy zagłówek, wtedy fotelik bardziej położy się na oparcie :)
88=))
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: cichy »

ślimak pisze:Moja córa jeździ po prawej stronie z tyłu. Jak jedziemy w dwójkę to mam ją całą na oku. Patrzy na świat przez okno z drzwi (mam zablokowane od środka) - bardziej mi ta lokalizacja fotelika odpowiada


Jest też inne rozwiązanie w postaci dodatkowego lusterka na przyssawkę do przedniej szyby, mam dwójkę dzieci, starsza córka ma fotelik za fotelem pasażera natomiast drugie dziecko za moim fotelem i takie lusterko pozwala mi na kontrolowanie młodego.
Sympatyk forum :-)
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: emmer »

cichy odpuśc ten temat. lepiej zamontuj juniorowi jakis ekranik na zagłówek, albo daj mu telefon żeby sobie pograł. według mnie środek kanapy to nie jest zbyt bezpieczne miejsce.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: CrazyKetchup »

Środek kanapy wg. statystyk które kiedyś znalazłem jest najbezpieczniejszym miejscem a przy tym dziecko może lepiej obserwować co się dzieje - niestety w Linei raczej się nie da. Po dniu testów młody był bardzo zadowolony ale ja mniej, tak jak pisał wcześniej ślimak fotelik bardzo mocno się bujał na boki pomimo isofix'a więc poszedł za pasażera jak był wcześniej.
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: luk006 »

Cześć Wam.
Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika dla mojej pociechy. Chcę fotelik z przedziału 9-36 kg. Oczywiście szukałem fotelika pod kątem testów ADAC http://fotelik.info/pl/testy/grupa:9-36 ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;, jednak muszę przyznać, że ceny od 600 zł. w górę nieco odstraszają. Oczywiście jeśli nie będzie wyjścia - na bezpieczeństwie dziecka nie zamierzam oszczędzać, jednak może macie jakieś doświadczenia z innymi, nieco tańszymi fotelikami? Dodam jeszcze, że fajnie by było, by fotelik miał możliwość regulacji oparcia. NA allegro wpadło mi w oko coś takiego: http://allegro.pl/fotelik-easygo-maxima ... 65762.html" onclick="window.open(this.href);return false; ale nigdzie nie moge znaleźć informacji na temat jakiś testów tego fotelika. Dla ścisłości jeszcze chciałbym dopytać, czy na pewno wszystkie Linki mają isofixy? Może możecie mi coś polecić?
Pozdr.
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: emmer »

luk006, jak cofniesz się stronę wcześniej to masz foteliki które zakupiłem dzieciakom. "rosną" razem z nimi, mają te wszytskie certyfikaty, itp. nie oszukujmy się do tańich nie należą, ale mogą służyć do momentu aż dziecko będzie na tyle duże że będzie mogło jeżdzić bez nich. zakupiłem je jak zobaczyłem gdzieś na necie co się dzieje z dziećmi w fotelikach marnej jakości i na tak zwanych podstawkach. maskara.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: CrazyKetchup »

luk006 pisze: Dla ścisłości jeszcze chciałbym dopytać, czy na pewno wszystkie Linki mają isofixy? Może możecie mi coś polecić?
Pozdr.
Obejrzyj tylne siedzenia, w samochodzie z isofix'em są odpowiednie wszywki/metki. A co do fotelika przeczytaj temat od początku trochę informacji zebraliśmy o fotelikach w nim może na coś Ci się przydadzą :) .
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: Tomek »

luk006 na pewno masz w Linie isofix :ok)
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: luk006 »

CrazyKetchup pisze:Czy używał ktoś w naszych Lineach pasu środkowe do montażu fotelika ?
Młody stał się bardziej świadomy/ciekawy co się dzieje na drodze, przy standardowym montażu za pasażerem albo kierowcą niebezpiecznie zaczyna mi się wychylać żeby zobaczyć co się dzieje przed autem. Wczoraj przygotowując auto do zimy (sprzątanie, smarowanie uszczelek, zamków i takie tam ) zamontowałem fotelik używając środkowego pasa :
ObrazekObrazekObrazek

Tak się zastanawiam czy tak można zamontować - w instrukcji są 2 zakazy jeśli chodzi o montaż :
ObrazekObrazek

Tak się zastanawiam że wychylanie się młodego z fotelika może być bardziej niebezpieczne niż taki montaż - jak myślicie wg. mnie warunki z instrukcji taki montaż spełnia ?
Mam pytanie, ponieważ również skłaniam się do zakupu fotela 15-36 kg i być może równiez model Sunshine Kids. Kolego Crazykatchup w jaki sposób odchyla sie oparcie w tym fotelu? Czy przy normalnym wpieciu go w Isofixy jest szansa, by odchylic oparcie? Na pewnym filmie wyraźnie widać, że należy mieć rozkładany fotel, by korzystać z odchylanego oparcia: " onclick="window.open(this.href);return false;. Bardzo mi na tej funkcji zależy, ponieważ możliwośc rozłożenia fotelika w dalszej trasie jest nieoceniona.
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: CrazyKetchup »

Tak jak na filmie odchyla się - generalnie nowy fotelik masz w dwóch częściach - siedzisko i oparcie które montuje się w nie i dokręca. Odchylenie następuje skokowo ale tak jak na filmie fotel musisz mieć możliwość odchylania bo montaż w uchwytach isofix powoduje ścisłe przyleganie dolnej części fotelika do kanapy. Tylnej kanapie w Linei nie za bardzo masz jak odchylić . Młodemu głowa przestała lecieć do przodu jak spał po tym jak zdemontowałem jak ktoś tu wcześniej radził zagłówek wtedy fotel delikatnie do tyłu ustawił się.
Jak dam radę to jutro wrzucę jak teraz młody ma ustawiony fotelik.

ps. Na moim ostatnim zdjęciu fotelika w Linei widać w lewym dolnym rogu przy pasie bezp. taką metkę/wszywkę na oparciu z napisem isofix - dzięki temu najszybciej będziesz wiedział czy jest. Poza tym jak podniesiesz siedzisko to będziesz widział uchwyty - można też bez podnoszenia po prostu "na macajewa" sprawdzić w miejscu łączenia się oparcia z siedziskiem czy masz uchwyty.
Awatar użytkownika
luk006
klubowicz
klubowicz
Posty: 131
Rejestracja: 13 cze 2011, 22:55
Przebieg: 18972
Silnik: 1,4 77KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: luk006 »

No i zdecydowałem się na zakup dokładnie takiego samego fotelika. Dzięki Ketchup za porady - piwko dla Ciebie :) . Musiałem tylko przeoczyć moment skręcania, co za hchwilę naprawię, ale tak to jest jak się składa sprzęt pod marketem.
Natomiast w kwesti uchylania oparcia - ponieważ paski od Isofixa są ruchome zastanawiam się czy nie umieścić jakiegoś elementu (np. mocno zrolowany ręcznik itp.) pomiędzy siedziskiem fotelika, a oparciem kanapy. To spowodowałoby, że możnaby nieco uchylić oparcie fotelika.
Generalnie jeśli chodzi o foteliki,
dużo łatwiej znaleźć bezpieczny fotelik za "przyzwoitą" cenę w kategorii 15-36 kg, niż w kategorii 9-36 kg. Ja kierowałem się przy wyborze testami, które znalazłem na tej stronie: http://fotelik.info/pl/testy/wszystkie/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Może komuś również się przyda.
Pozdr.
kiedyś Linea 1,4 77 KM ale żona zrobiła tuning optyczny przy wymuszeniu pierwszeństwa. Obecnie rumuńsko-francuski cud technologiczny w osobie Drakuli Lodgy.
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Foteliki samochodowe

Post autor: CrazyKetchup »

Po zdemontowaniu zagłówka foteli bardziej się kładzie - tak to wygląda u mnie :

Obrazek
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Nasze nagrania

Post autor: CrazyKetchup »

Tara78 ten fotelik po środku to jak zamontowaliście na isofix ?
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Nasze nagrania

Post autor: Tara78 »

Nie on tak chwilowo bo wieźliśmy po bokach dorosłe osoby… ale chyba jest tam możliwość zamontowania fotelika z isofix :pomysli
Kiedyś Zu tak jechała, ale nie jestem przekonana czy tak może być przypięty fotelik pomimo posiadania normalnego pasa???? Jak nie korzysta z fotelika to go przestawiam na środek bo tak wygodniej wsiadać na boki auta.
A jak Wy myślicie może tam być fotelik na stałe?

-- 22 maja 2014, o 10:30 --

Problem rozwiązany…. podobno można tak przewozić dziecko o ile samochód i fotelik ma funkcję isofix lub jest to miejsce wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa….

Poniżej artykuł:
http://www.edziecko.pl/rodzice/1,123954 ... ecko_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
ODPOWIEDZ