Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: alvaro »

Witam!

Dzisiaj zajrzałem pod linkę, a tu takie kwiatki:

Oczywiście ubytek ParaFlu w zbiorniczku nie jest duży ale dolałem wczoraj... nie wiem czy poszedł wężyk pod objemką czy cos nie trzyma... Wczoraj dokręciłem, objemkę - cieknie już troszkę mniej.

Porady co do ewentualnej wymiany mile widziane... gdzie kupić wężyk (czy te olejowe mogą być), czy płyn cały wylać czy da się gdzieś zaślepić co odkręcić żeby było wygodniej wymieniać, jakieś sugestie co do napełniania ponownie płynu (czy się coś odpowietrza)? itd.

Z góry dzięki :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: Tomek »

He He, identyczną sytuację mam u siebie. Też podcieka na tych trójnikach gdzie w obieg płynu wpięta jest instalacja gazowa. U mnie podcieka, ale tylko jak jest niska temperatura otoczenia. Według mnie problemem są właśnie te wątpliwej jakości plastikowe trójniki, dlatego zakupiłem jakiś czas temu nowe metalowe. Tylko nie chce mi się jakoś samemu zabierać za to, dlatego czekam sobie spokojnie na jakąś najbliższą wizytę u mechanika, to i te trójniki się zmieni razem z nowymi opaskami.
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Metalowe też ciekną, bo odlewy są tandetne. Trzeba pilnikiem wyrównać wszystkie nierówności, wtedy będzie sucho.
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: Tomek »

Kupiłem naprawdę ładne te trójniki, jestem dobrej myśli bo odlew elegancki, i nie ma co tam równać :ok)
Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: alvaro »

Nigdy nie rozbierałem tego trójnika... nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chodzi Wam o to żeby na tych starych plastikowych wyszlifować wszystkie nierówności pilnikiem żeby były gładkie bez żadnych żłobień? Ten trójnik plastikowy ma taką choinkę nasadową na węża żeby ten "nie uciekał"?
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: smak56 »

alvaro pisze: nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chodzi Wam o to żeby na tych starych plastikowych wyszlifować wszystkie nierówności pilnikiem żeby były gładkie bez żadnych żłobień? Ten trójnik plastikowy ma taką choinkę nasadową na węża żeby ten "nie uciekał"?
alvaro; Tomek i Marcin opisali Tobie wszystko jak należy.
Tomek pisze: Według mnie problemem są właśnie te wątpliwej jakości plastikowe trójniki, dlatego zakupiłem jakiś czas temu nowe metalowe.
Kupiłem naprawdę ładne te trójniki, jestem dobrej myśli bo odlew elegancki, i nie ma co tam równać
Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Metalowe też ciekną, bo odlewy są tandetne. Trzeba pilnikiem wyrównać wszystkie nierówności, wtedy będzie sucho.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Na zimnym silniku ciężko jest te trójniki uszczelnić. Węże są twarde, a opaski łatwo przekręcić. Na ciepło można spokojnie dociągnąć 3/4 obr.
Awatar użytkownika
ryszardo_
klubowicz
klubowicz
Posty: 149
Rejestracja: 17 lis 2011, 21:36
Przebieg: 180000
Silnik: 1,4 77KM 8V + LPG
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Augustów
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy
Kontakt:

Re: Cieknie czerwony płyn - ParaFlu

Post autor: ryszardo_ »

Już tu na forum pisałem w innym wątku "Plyn chlodzacy" jak ja poradziłem z tymi wyciekami u siebie i do dziś nie mam problemu z wyciekami w tych miejscach, tu ponawiam ten sposób:
ryszardo_ pisze: Ja miałem też wycieki szczególnie w okresie zimy pojawiały się nieszczelności na łączeniach i zawsze mi kapało a dokręcanie opasek już nie pomagało, ale węży nie wymieniałem, tylko poradziłem sobie w ten sposób, że wykorzystałem taśmę samowulkanizującą do uszczelnienia takich miejsc, gdy płyn w przewodach był jeszcze gorący poowijałem te łączenia taką taśmą i problem z wyciekami przestał istnieć.

-- 29 lis 2015, o 00:27 --
4e105598c120202f0417481d5b511d40.jpg
Zdjęcie przedstawiające jak wygląda uszczelnienie taśmą samowulkanizującą nieszczelności na łączeniach węży.
Jeszcze dopiszę tylko, że najpierw należy te miejsca dokładnie wytrzeć i osuszyć a potem owinąć bardzo ściśle naciągając mocno taśmę samowulkanizującą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ