Czujniki cofania

Awatar użytkownika
alvaro
klubowicz
klubowicz
Posty: 624
Rejestracja: 15 wrz 2010, 22:30
Przebieg: 205000
Silnik: 1.4 8v + LPG BRC
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Brzeszcze/Babice
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: alvaro »

Znaczy tak, tata mi to wszystko przemierzył miernikiem i mowi ze jest ok. Pytanie jest tylko czy przy podałaczeniu czujnika powinien być dzwięk (pojedynczy lub podtrójny), wg instrukcji tak, a dzwięku nie ma.
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: emmer »

u mnie akurat przy właczniu biegu wstecznego jest dźwięk
Awatar użytkownika
afro
klubowicz
klubowicz
Posty: 142
Rejestracja: 09 kwie 2012, 12:47
Przebieg: 219999
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Mszczonów
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: afro »

alvaro pisze:Znaczy tak, tata mi to wszystko przemierzył miernikiem i mowi ze jest ok. Pytanie jest tylko czy przy podałaczeniu czujnika powinien być dzwięk (pojedynczy lub podtrójny), wg instrukcji tak, a dzwięku nie ma.
Skroro dzwięku nie ma a wg. instrukcji powinien być i wszystko zostało prawidłowo sprawdzone i podłaczone to może samo urządzenie jest zepsute . Czy masz na to jakąs gwarancję ? jezeli tak to reklamuj . To ze nowe wcale nie musi oznaczać ze jest sprawne . Zdarza się że cos umyka ostatecznej kontroli i wtedy klient bezwiednie jest królikiem doswiadczalnym i sprawdza produkt .
afro
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: CrazyKetchup »

Z trochę innej beczki - co sądzicie o kamerach cofania ?
Niby są droższe ale nie trzeba kaleczyć zderzaka, bawić się w lakierowanie czujników (no chyba że ktoś ma czarny albo srebrny kolor). Z tego co widzę to za około 200-250 zł można już skompletować zestaw np. kamera w ramce http://allegro.pl/kamera-cofania-wbudow ... 98432.html" onclick="window.open(this.href);return false; plus monitor za 100 zł albo taki bezprzewodowy zestaw : http://allegro.pl/kamera-cofania-monito ... 39398.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Tutaj z TVN Turbo mini test takiej ramki z kamerą " onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Też myślałem o kamerze w ramce, wszystko cacy, tylko jak to sobie daje radę w nocy. Jest oświetlacz IR, ale dobrze byłoby zobaczyć to na żywo.
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: cichy »

Miałem ochotę na ten zestaw ale ta cena http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-2 ... -2836.html" onclick="window.open(this.href);return false; Wracając do czujników cofania, mam już podłączone. Podłączali mi je w ASO zawsze to papier jest jak by coś się działo z instalacją, koszt 100 zł. Ciekawą rzecz mi powiedział elektryk, że nie musiałem działać pierścieni czujniki pod tym kątem mimo ze są proste działały by bez zarzutu i tak zakładał w niejednym aucie.
Sympatyk forum :-)
CrazyKetchup
klubowicz
klubowicz
Posty: 629
Rejestracja: 24 mar 2012, 22:12
Przebieg: 0
Silnik: kijanka :)
Rocznik: 2018
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: CrazyKetchup »

cichy pisze:Miałem ochotę na ten zestaw ale ta cena http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-2 ... -2836.html" onclick="window.open(this.href);return false; Wracając do czujników cofania, mam już podłączone. Podłączali mi je w ASO zawsze to papier jest jak by coś się działo z instalacją, koszt 100 zł. Ciekawą rzecz mi powiedział elektryk, że nie musiałem działać pierścieni czujniki pod tym kątem mimo ze są proste działały by bez zarzutu i tak zakładał w niejednym aucie.
Tak na marginesie nic Ci nie daje ten papier jeśli chodzi o FAP - oni umywają ręce jakakolwiek ingerencja w jakiś układ powoduje utratę gwarancji FAP na niego - ewentualnym gwarantem staje się montujące ASO. Czyli jak masz jeszcze gwarancje i spali Ci się wiązka elektryki to FAP powie była modyfikacja trzeba było nie ruszać, proszę zgłosić się do ASO które to montowało - a już widzę jak ASO bierze na siebie np. koszty głównej wymiany wiązki :) .

edit: widzę że już masz po gwarancji to zupełnie tego nie rozumiem po co ASO w to mieszać, a tak na marginesie to 100 zł za całą usługę montażu czy tylko podłączenie do elektryki samochodu ?
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: cichy »

Do elektryki wolę się nie mieszać, zfajczyć auto można bąć coś namieszać i mieć później problem z instalacją. Może przesadzam ale wolę dmuchać na zimne, chociaż mam za sobą podłącznie oświetlenia w podsufitce bądź z podłączenie się z dodatkowym gniazdem pod zapalnoczkę.
Sympatyk forum :-)
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: daro189 »

cichy w innym wątku podał linka do strony ze światłami ( :pivo ) i tam przy okazji zauważyłem taką ramke
http://www.auto-dodatki.com/product.php?id_product=208

jaka jest wasza opinia o takim rozwiązaniu? czy wnęka na miejsce tablicy nie będzie czasem kolidować z czujnikami?
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: cichy »

Nie powinna, Darek prześledź temat z czujnikami gdzieś widziałem zdjęcie czujników przymocowanych do ramki, tutaj u nas na forum i kolega nie skarżył się na to rozwiązanie.
Sympatyk forum :-)
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: daro189 »

pamiętam to rozwiązanie, dwa czujniki w górnych rogach ramki, ale tam wg mojej oceny działają tylko w płaszczyźnie poziomej, może delikatnie w pionie, a tu jednak jest regulacja góra/dół. i jakby nie patrzeć jest to bardziej estetyczne rozwiązanie, aczkolwiek i rozwiązanie na dwa czujniki jest dość dyskretne :)
Awatar użytkownika
cichy
klubowicz
klubowicz
Posty: 3701
Rejestracja: 12 sie 2010, 23:49
Przebieg: 217000
Silnik: 2.0 110KM HDi
Lokalizacja: LBN
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy
Kontakt:

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: cichy »

znalazłem, kolega damianos ma w ramce ale widzę on sam dwa zamontował, tutaj zdjęcia znajdziesz http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... 1&start=90" onclick="window.open(this.href);return false;

-- 17 lut 2013, o 14:42 --

powiem Ci że to rozmieszczenie fabryczne w których mam swoje jest rewelacyjne bo wyłapuję boczki i przeszkody po prawej i lewej stronie auta a to rozmieszczenie damianosa wyłapuje przeszkodę tylko centralnie za autem. Darek jeżeli chodzi o ramkę to bym się tylko skusił na kamerkę cofania a na czujniki to tylko klasyczne rozwiązanie ale to jest tylko moje zdanie. Jest jeszcze jeden argument który przemawia za klasycznymi czujnikami, ramkę można zakorbić i w tedy po kasie.
Sympatyk forum :-)
daro189
klubowicz
klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 15 sie 2010, 22:12
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Re: Montaż czujników cofania

Post autor: daro189 »

u mnie problem jest taki, że tatuś nie jest przekonany do modyfikacji auta, choć ostatnio najechał na mały palik od siatki i troszke przyrysował zderzak i jest teraz za montażem w serwisie. ale nadal namawiam go na własnoręczny montaż, na wiosne możnaby już działać :) a argument z kradzieżą jest prawidłowy, dzięki za oświecenie ;)
Awatar użytkownika
adamola
klubowicz
klubowicz
Posty: 293
Rejestracja: 01 sty 2013, 19:34
Przebieg: 132000
Silnik: 1.4 8V+LPG
Rocznik: 2012
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Czujniki cofania

Post autor: adamola »

Witam,kupując naszą Linke zamontowali mi w serwisie czujniki cofania http://www.parktronik.pl/oferta-2b.html" onclick="window.open(this.href);return false; Okres gwarancyjny minął i czujniki zamilkły.Wbijając bieg wsteczny wydobywa się krótki dzwięk,i poza tym cisza. Nic nie piszczy,na wyświetlaczu nic nie pokazuje.Świadczy to,że padła centralka?Można podpiąć inną centralkę z innych czujników,czy musi być taka sama?
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Czujniki cofania

Post autor: Sebek »

Teoretycznie powinna pasować uniwersalna centralka, ja mam VALEO, a wszystkie wejścia są takie same jak w tej! Nie jest drogo więc można spróbować, ale najpierw poradź się auto elektryka. :ok)
http://allegro.pl/sterownik-modul-centr ... 21221.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
ODPOWIEDZ