Wycieraczki

pogromcaslaskiej
klubowicz
klubowicz
Posty: 527
Rejestracja: 20 sie 2013, 22:35
Przebieg: 72000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Tarnowskie góry
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: pogromcaslaskiej »

też mam te wycieraczki bardzo dobry produkt, tak jak pisał Marcin24 jeden adapter pasuje,a drogo wcale nie oznacza dobrze to już nie reguła,kamaoka robi wiele części na pierwszy montaż,miałem kiedyś amortyzatory tej firmy i były ok
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: leszek1234 »

mój bogaty znajomy nawet przy kupnie pierdół mawia: stać mnie, ale potrafię ocenić ile to jest warte i nie pozwolę się okradać . Za 100zł można kupić nowy telefon komórkowy, co w wycieraczkach może tyle kosztować;) ich reklama? bo chyba nie kawałek plastiku z gumką
_wa_
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2009, 13:24
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki

Post autor: _wa_ »

Też jestem tego zdania. Do tej pory kupowałem Valeo głównie dlatego, że miałem problem ze znalezieniem czegoś pasującego.
Dlatego postanowiłem podjąć to ryzyko :ink
Jak się okazało - dzięki Kolegom z forum - nie był to zły pomysł, bo wczoraj - za sprawą informacji, że u Was jednak to działa podjąłem drugą próbę. Okazało się, że faktycznie, adapter, który na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie inaczej niż ten z Valeo jednak pasuje. Ergonomia tego mocowania pozostawia moim zdaniem wiele do życzenia, ale tak czy inaczej działa - 50 zł zostało w kieszeni, a wycieraczki wydają się być na prawdę dobrej jakości. Poprzednie Valeo już od nowości nie przylegały dobrze na końcach.

Dzięki za wsparcie. Fajnie, że mamy to forum i możemy się wymieniać informacjami o naszych - bądź co bądź - nie zbyt popularnych autkach.
:ok)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: martens24 »

Super, że się udało, forum jest w takich sytuacjach niezastąpione :) Niech wycieraczki pracują jak najdłużej! Jeżeli jest alternatywa trzeba korzystać a nie tylko płacić za np. Bosha. Czyli jednak "tani" producent nie wprowadził w błąd kupującego :zlośnik
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

martens24 pisze:. Czyli jednak "tani" producent nie wprowadził w błąd kupującego :zlośnik
Jak już to kupujący sam się wprowadził . :banan

Dość często przeglądam forum i jedno co zauważyłem to fakt kupowania tanich i nie najlepszej jakości zamienników za elementy,
które potem w czasie eksploatacji szczególnie ,,bolą" .To głównie opony ,akumulatory,wycieraczki,żarówki - każdy oczywiście kupuje
co uważa za dobry wybór .Fajnie ,że jest własnie takie forum , z którego prawie wszystko dzięki temu co piszemy
można się dowiedzieć , a przede wszystkim liczyć na pomoc , która w wielu przypadkach jest nieoceniona.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: leszek1234 »

Fiacik - a po co tam słowo "tanich"?. Czy drożej zawsze znaczy pewność najlepszego? Otóż bardzo się mylisz. Nierzadko tańszy (ale znów nie najtańszy) produkt w badaniach laboratoryjnych ma lepsze właściwości, trwałość, parametry itd niż produkt drogi, najczęściej jadący tylko na marce lub własnie przekonaniu klientów, że jak dużo zapłacą to będą mieli prima sort. Trzeba czytać wyniki badań, testów, etykiety ze składem, porównywać parametry - słowem nie dać się manipulować producentom i sprzedawcom.
Wśród trenerów sprzedaży krąży anegdota o doradcy, który zalecił firmie przepakować i abstrakcyjnie podnieść cenę art. poprzecenianych , bo zalegających na półce. Drogie doskonale się sprzedały;)
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

Leszek1234 a kupiłeś kiedyś tanio np.opony Goodyeara czy Michelina , akumulator Boscha itp. ? Nie będę wymieniał więcej żeby mnie nie posądzono o kryptoreklamę.Widzę ,że często bywasz na forum więc myślę ,że i czytasz to co piszę - proponuję powróć chociażby do niedawnego mojego postu w temacie opon tanich i drogich opisywanych w fachowym piśmie jakim jest MOTOR czy też kwestii paliwa jakim jak diesel.Ja nikogo nie namawiam do kupowania drogich i nie koniecznie jak trafnie to napisałeś najlepszych produktów , tym bardziej , że czasem można trafić na podróbkę , która jest tylko z nazwy produktem markowym .Ja mówiąc wprost wolę kupić produkt markowy , sprawdzony ,który nawet jak nie będzie najwyższej jakości to przynajmniej jak przedmiotowe wycieraczki bez bólu wytrzyma przynajmniej 1 rok , a rocznie jeżdżę minimum 20.000km i większość z tych elementów eksploatacyjnych przetestowałem na własnej skórze - na własnych prywatnych 20 samochodach i kilku służbowych . Nie są to więc puste słowa bez pokrycia , a jedynie wnioski płynące z bogatego doświadczenia czy też czytania fachowych artykułów motoryzacyjnych / motoryzacja to moje hobby/ , ale jak to zawsze - jeden przyzna rację , a drugi poczyta z ironią , ot demokracja .
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Skoro unikacie rzeczy tanich, bo niby wszystkie są badziewne, to dlaczego jeździcie Fiatem?
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: marcin24 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Skoro unikacie rzeczy tanich, bo niby wszystkie są badziewne, to dlaczego jeździcie Fiatem?
:brawo
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: leszek1234 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze: dlaczego jeździcie Fiatem?
bo czerpię wielką przyjemność z nieprzepłacania :ink
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5139
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 648 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: smak56 »

Widzę, że jakość i cena wycieraczek wywołały głębszą dyskusję. W dyskusji tej jak widzę, każdy uczestnik ma swoją rację.
Od zawsze staram się do życia (i zakupów) podchodzić w sposób bardzo racjonalny. Są rzeczy, które trzeba kupić bardzo dobre, aby służyły długo lub nie spowodowały strat większych niż zysk uzyskany z oszczędności np. filtr paliwa (mj), opony, "hamulce", olej. Niestety, wiąże się to z wyższą ceną.
Ale są również rzeczy, na które już niekoniecznie trzeba wydawać mnóstwo kasy. Do takich zaliczam m.innymi: wycieraczki, metalową osłonę, żarówki super???.... kosmetyki do pielęgnacji lakieru itd.
Ja stosuję od jakiegoś czasu wymianę samych gum (nie pamiętam kto pokazał jak to zrobić - przepraszam). Kosztuje mnie to 8 zł i trochę pracy. Ostatnie wymieniałem chyba w listopadzie i oprócz jednego wieczora (marznąca mżawka) dają radę. Przeliczając koszty, mogę wymieniać je co miesiąc! Tylko po co?
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Skoro unikacie rzeczy tanich, bo niby wszystkie są badziewne, to dlaczego jeździcie Fiatem?
Nie myślałem , że posuniesz się aż tak daleko i swoją LINKĘ nazwiesz badziewiem :zlośnik
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2145
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 305 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: leszek1234 »

Kuzyn_z_Sosnowca pisze:Skoro unikacie rzeczy tanich, bo niby wszystkie są badziewne, to dlaczego jeździcie Fiatem?
A gdzie tu kuzyn nazwał Linę badziewiem???
dokonując rozbioru logicznego tego zdania to chyba sens jest inny, mianowicie:
- Fiat jest tani, czyli powinien być badziewiem. Czy z dobrej woli wydalibyście kasę na badziewie? Nie? To znaczy, że nie jesteście przekonani o tym, że tanie musi być badziewne. Kuzyn posłużył się Fiatem jako przykładem rzeczy taniej i dobrej (nie wiem czy mnie nie poniosło :ink
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

http://allegro.pl/serwisowe-wycieraczki ... 73366.html
Powyżej link do tanich wycieraczek , na które natrafiłem przy poszukiwaniu wycieraczek na podłogę i do szyb do seicento żony.
Ponieważ cena za przesyłkę kurierską od całości zakupionego towaru była jedna to je zakupiłem.Po szczegółowych oględzinach i porównaniu z oryginałami z linki / które sobie celowo po zamontowaniu Boscha zostawiłem/ mogę powiedzieć kilka słów . Gumy wydaja się dobrej jakości,zatrzaski są identyczne z oryginalnymi , wysokość w miejscu tychże zatrzasków taka sama , więc nie będzie potrzeby regulacji dysz spryskiwaczy jak to ma miejsce w przypadku Boscha.Nieco inny jest kształt aerodynamicznej listwy dociskowej , ale to wydaje mi się mało istotne. O eksploatacji nic nie mogę powiedzieć bo na razie nie ma potrzeby wymiany.
Przy okazji oględzin oryginałów z linki - dopatrzyłem na gumie bardzo drobny i delikatny napis valeo , wiec zakładam ,że w
całości były wyprodukowane w tej firmie pod zamówienie Fiata.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Sebek »

A ja we wtorek zamówiłem takie wycieraczki, ciekawe czy wytrzymają dłużej niż ZANPODy całe 5 miesięcy.

http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-f ... 93938.html

-- 29 stycznia 2016, o 10:44 --

Wycieraczki dotarły, zaczepy wyglądają trochę inaczej w porównaniu do oryginałów SWF z pierwszego montaży w Turcji. Są wyższe, ale pasują idealnie z jedną różnicą, ramiona wycieraczek nieco bardziej odstają od szyby. Producent dołożył do opakowania jeden zaczep i dobrze bo w czasie montażu ułamało się jedno (skrzydełko) z zaczepu, chociaż nawet z jednym wycieraczka trzyma się pewnie i nie drży w czasie pracy na szybie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
ODPOWIEDZ