Wycieraczki

Awatar użytkownika
Kuzyn_z_Sosnowca
klubowicz
klubowicz
Posty: 6771
Rejestracja: 09 gru 2009, 7:34
Przebieg: 145000
Silnik: T-Jet z gazem
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Kuzyn_z_Sosnowca »

Nie wiem co to za wycieraczki, były w pudełku OriginaliRcambi, czy jakoś tak. Każda sztuka była sprzedawana osobno, więc mogły nawet nie być wprost do Linei tylko np. Punto lub jakiejś 500tki. Jeśli sprzedawca tylko patrzy w ePer, to faktycznie może nic nie znaleźć.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

ASO Bielsko-Biała - oryginały fiatowskie dedykowane do LINEI to cena wyjściowa 190zł , ale trzeba się targować. Można wtedy urwać do 15%
z tej ceny , ale to już cena BOSCHA o czym pisałem kilka postów wcześniej . Są równie dobre i w każdej szanującej się hurtowni motoryzacyjnej
powinny być.
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: smak56 »

Ja tak z ciekawości zapytam. Jak zachowują się wycieraczki, o których piszecie, w sytuacji jaką miałem wczoraj. Padający śnieg z deszczem, na jezdni błoto pośniegowe i -3˚C za oknem. Powiem, że moje wycieraczki za 8 zł nie dawały rady! Zamarzały i trzeba było je co jakiś czas oczyszczać z lodu.
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafcio
Moderator
Moderator
Posty: 3747
Rejestracja: 08 gru 2009, 12:07
Przebieg: 106000
Silnik: 1.4 Turbo 120KM
Rocznik: 2013
Lokalizacja: Cieszyn
Podziękował: 365 razy
Otrzymał podziękowań: 200 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Rafcio »

Kilka miesięcy temu Maciek (@mwas) doradził mi kupno dedykowanych do linei wycieraczek Bosch z konkretnego sklepu na allegro.
Po kilku miesiącach mogę potwierdzić słowa Maćka. Wiem że mam ich krótko bo zaledwie kilka miesięcy ale na siarczystym mrozie i podczas opadów śniegu, śniegu z deszczem oraz błota pośniegowego wyrzucanego spod kół samochodów jadących przedemną zachowują się znakomicie, a wiem co mówię bo miałem już Valeo, Visee i Zanpody - bez porównania. Dałem za nie 90 zł z przesyłką więc myślę że cena w miarę przystępna, a myśle że posłużą jeszcze wiele miesięcy. Dodam tylko że są ciche i stawiam je na równi z oryginałami
OPEL ZAFIRA TOURER
1.4 Turbo 120KM Benzyna :jazda
Online
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6940
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: mwas »

Potwierdzam słowa Rafcio:pivo W ekstremalnych warunkach wiadomo - po jakimś czasie i tak może się zrobić bryła na wycieraczce do tego stopnia, że zawadza w poprawnym odprowadzaniu brei z szyby, ale szybkie oczyszczenie i pełna funkcjonalność powraca. Mało tego - przy rozważnym i odpowiednim użytkowaniu, po oczyszczeniu wycieraczki, działa ona nadal tak samo jak przedtem, bez pozostawiania nowych smug i innych tego typu "rewelacji" :ink Na chwilę obecną mam wrażenie, że posłużą jeszcze ładnych kilkanaście miesięcy, ale jak będzie w rzeczywistości... życie pokaże :ink Wiem jedno: swoją rolę spełniają rewelacyjnie i z czystym sumieniem polecam je każdemu :luzak BOSCH Aero Twin AM 466S nr 3397007466 :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
krakus02
klubowicz
klubowicz
Posty: 1745
Rejestracja: 10 mar 2010, 20:32
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V TJet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Kraków / Łódź / Lubliniec
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: krakus02 »

Ja również przychylam się do opinii mwas-a. Jeździłem od zawsze na valeo, sam je polecałem, ale od jakoś 2 lat strasznie spadła jakość. Zmieniłem na boscha i uważam że są super. Po 2 latach wymienię na nowe sztuki, ale raczej dla przyzwoitości niż z potrzeby :)
„Śmiej się, śmiej, ale mój model to ferrari wśród Fiatów, oczywiście kiedy ja prowadzę" :ryczy
Awatar użytkownika
Tara78
klubowicz
klubowicz
Posty: 1960
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:26
Przebieg: 230000
Silnik: TDI
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy
Kontakt:

Re: Wycieraczki

Post autor: Tara78 »

Ja mam Valeo i w Linie też takie miałam. Być może faktycznie spadła ich jakość bo o ile te w Linei zachowywały się wzorowo to te teraz od strony kierowcy w tylko jednym miejscu jakby nie dochodziły do szyby i to na nieszczęście na wysokości oczu kierowcy. Jak wczoraj jechałam na basen i była taka pogoda jak pisze Stefan to musiałam nieźle się gimnastykować aby coś widzieć a jak rozgrzała się szyba to i wycieraczka jakby się ułożyła i zaczęła całą zbierać. Dziwne to. Nigdy wcześniej tak się nie działo.
"Kiedyś dla ludzi byłam zawsze miła, teraz traktuję ich z wzajemnością"
Awatar użytkownika
Szulcik74
klubowicz
klubowicz
Posty: 381
Rejestracja: 16 paź 2011, 21:57
Przebieg: 100000
Silnik: 1.4 16V 120KM
Rocznik: 2010
Lokalizacja: ŁÓdź
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Szulcik74 »

U mnie po 4,5 roku też są Bosh Aerotwin. Dziś testuje je na trasie Mszczonów-Radom-Łódź
Awatar użytkownika
bronek123
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2015, 6:29
Przebieg: 101000
Silnik: 1.4 8V LPG Tartarini
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Stęszew
Podziękował: 1 raz

Re: Wycieraczki

Post autor: bronek123 »

Dziś zakupiłem w Auchan wycieraczki Valeo, cena, około 54 zł za obie. Patrząc na prognozę pogody jutro przejdą test. Po próbie ze spryskiwaczem twierdzę że warto było.
_wa_
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2009, 13:24
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki

Post autor: _wa_ »

Ja również postanowiłem przejść z Valeo na coś innego. Wybór padł na produkt firmy Kamoka, bez większego uzasadnienia. Kupiłem więc je w dość dobrej cenie (http://allegro.pl/show_item.php?item=5705163079). Niestety, nie da się ich założyć. Choć napisane jest na pudełku, że są również do Fiata Linea, choć jest adapter, który teoretycznie powinien pasować to.... nie pasuje. Niestety. Zrobiłem kilka zdjęć dla wnikliwych. Pozostaje mi chyba tylko reklamowanie :(
Czy Ci z Was, którzy używają wycieraczek Kamoka nie mieli takich problemów?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

Stary Żyd zawsze powtarza ,,Kto tanio kupił to źle kupił "
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
martens24
klubowicz
klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: 07 lut 2014, 13:22
Przebieg: 280000
Silnik: 1.4 16v Turbo
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: martens24 »

Fiacik pisze:Stary Żyd zawsze powtarza ,,Kto tanio kupił to źle kupił "
W tym przypadku ewidentnie sprzedawca wprowadził błąd kupującego poprzez towar niezgodny z opisem. Taka sytuacja może zdarzyć się zarówno przy tanim czy drogim zakupie.
Awatar użytkownika
Fiacik
klubowicz
klubowicz
Posty: 1300
Rejestracja: 25 wrz 2014, 15:16
Przebieg: 27000
Silnik: 1,0 TSI-110KM
Rocznik: 2019
Lokalizacja: Żywiec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: Fiacik »

Przeczytaj dokładnie - to nie sprzedawca a tani producent :zlośnik
Piękna kobieta to niezbędny element wyposażenia pięknego auta :)
Awatar użytkownika
marcin24
klubowicz
klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 30 mar 2011, 19:34
Przebieg: 175000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Skoczów
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podziękowań: 68 razy

Re: Wycieraczki

Post autor: marcin24 »

Ja posiadam wycieraczki kamoka kupuje u znajomego w sklepie jestem kilka adapterów i na pewno jeden pasuje do naszych bez żadnego problemu, przejrzyj się dobrze pamiętam że dwa adaptery były bardzo podobne do siebie. Nie przesadzajmy że tanie to złe mam je prawie 2 lata i dopiero teraz przy mrozach trochę zaczęły nie domagać. Chodź bym miał je wymienić co roku to za komplet daje 40zl i to chyba niecałe to i tak warto niż kupę kasy za inne które wytrzymają 2 lata
Pozdrawiam wszystkich
_wa_
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 15 gru 2009, 13:24
Przebieg: 0
Rocznik: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wycieraczki

Post autor: _wa_ »

Są cztery rodzaje adapterów w tym zestawie, z czego tylko jeden sprawia wrażenie pasującego. Niestety, tylko sprawia wrażenie.
Spróbuję drogi reklamacyjnej. Co do taniości - OK, podjąłem ryzyko, ale raczej spodziewałem się dostać produkt niższej jakości, lub trwałości, a nie taki, którego w ogóle nie da się założyć :ink
ODPOWIEDZ