Zasilanie videorejestratora z lampy podsufitki.

Morfus
Posty: 103
Rejestracja: 29 lis 2016, 19:01
Przebieg: 108000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2010
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Zasilanie videorejestratora z lampy podsufitki.

Post autor: Morfus »

Witam.

Rozkminiam ostatnio temat zasilenia kamery z lampy podsufitki, gdyż wg mnie będzie to najbardziej estetyczne. Po pomiarach jedyną opcją która na dzień dzisiejszy działa jest podpięcie małego zasilacza pod przewód który zasila pomarańczowe diody, które zapalają się po włączeniu świateł oraz schowanie go w obudowie lampki. Dopóki nie przejdę na DLR-y to rozwiązanie będzie działać, że auto-on rejestratora uaktywni się po wykryciu napięcia. Czy ma ktoś rozpiskę elektryczną lampki sufitowej z przodu, może jest inny sposób tak aby gdzieś pojawiał się plus po zapłonie.
Tak oglądam jeszcze schemat elektryczny "iluminacao interna" i tak lampka z przodu to jest "plaf. anterior central" są tam dwa symbole lampek oraz symbole diód, a gdzie są symbole diody led czyli led z dwoma strzałkami.
skory85
klubowicz
klubowicz
Posty: 1351
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:50
Przebieg: 173000
Silnik: 1.4 V8+lpg
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Sławków
Podziękował: 476 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Re: Zasilanie videorejestratora z lampy podsufitki.

Post autor: skory85 »

Morfus pisze: 07 paź 2018, 14:45 Witam.

Rozkminiam ostatnio temat zasilenia kamery z lampy podsufitki, gdyż wg mnie będzie to najbardziej estetyczne. Po pomiarach jedyną opcją która na dzień dzisiejszy działa jest podpięcie małego zasilacza pod przewód który zasila pomarańczowe diody, które zapalają się po włączeniu świateł oraz schowanie go w obudowie lampki. Dopóki nie przejdę na DLR-y to rozwiązanie będzie działać, że auto-on rejestratora uaktywni się po wykryciu napięcia. Czy ma ktoś rozpiskę elektryczną lampki sufitowej z przodu, może jest inny sposób tak aby gdzieś pojawiał się plus po zapłonie.
Tak oglądam jeszcze schemat elektryczny "iluminacao interna" i tak lampka z przodu to jest "plaf. anterior central" są tam dwa symbole lampek oraz symbole diód, a gdzie są symbole diody led czyli led z dwoma strzałkami.
Temat już był znajdź odpowiedni wątek.
A tak to podepnij się pod kable od oświetlenia, napięcie jest jeszcze 20 min po wyjściu i zamknięciu auta. Wszystko działa i jest sprawdzone przez nie jednego użytkownika.
http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic ... eo#p108429
Fiat 125p, Polonez Atu, Fiat Palio, Fiat Cinquecento, Fiat Punto II no i Linijka i czarny pug 308 II sw
sklodekxxx
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 04 gru 2018, 17:31
Przebieg: 270000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2007
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Zasilanie videorejestratora z lampy podsufitki.

Post autor: sklodekxxx »

U mnie w lince po wyłączeniu zapłonu , odcina się prąd w zapalniczce , i do gniazda przy lewarku zm. biegów mam podłączony trójnik a z kolei ten mam schowany w schowku i tam mam podłączona kamerę i zostają mi tam jeszcze 2 gniazda i USB .
ODPOWIEDZ