Kontrolka tempomatu :)

RosS
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2016, 13:21
Przebieg: 64389
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Podziękował: 1 raz

Kontrolka tempomatu :)

Post autor: RosS »

Witam wszystkich :)

Dziękuję wam za dobre rady jestem po wymianie akumulatorka i wszystko śmiga z tempomatem :)

Lecz mam pytanko do was w sprawie kontrolki kto z was robił tempomat według mwas`a lub inny. Aktywowaliście kontrolkę bez problemu i w jakich wersjach silnikowych?

Pytanie narodziło się z tego że akurat posiadam teścia pracującego w serwisie Fiata powiedziałem aby zapytał kolegów z pracy (mechaników, elektryków) czy mają możliwość aktywowania u mnie kontrolki od tempomatu bo już sobie podłączyłem wszystko chodzi bez zarzutu to dostał odpowiedź że w moim aucie Linea "komputer będzie widział że w tym aucie fabrycznie niema tempomatu i nie można aktywować kontrolki" co o tym sądzicie? :) posiadam ta samą wersję co mwas tylko inny rok produkcji i już nie mogę aktywować czy iść do innego serwisu :D? hehe
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: Tomek »

RosS pisze: dostał odpowiedź że w moim aucie Linea "komputer będzie widział że w tym aucie fabrycznie niema tempomatu i nie można aktywować kontrolki" co o tym sądzicie? :)
Bzdura. Nie mają pojęcia o czym mówią, a u Ciebie można bez problemu aktywować kontrolkę.
Ale szczegóły to już mwas, bo ja to nawet nie próbowałem zrozumieć tej procedury.
Awatar użytkownika
ślimak
Administrator
Administrator
Posty: 3805
Rejestracja: 03 gru 2009, 21:39
Przebieg: 7000
Silnik: 2.0 HYBRID
Rocznik: 2022
Lokalizacja: Bytom
Podziękował: 623 razy
Otrzymał podziękowań: 468 razy
Kontakt:

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: ślimak »

Adoptuj jako FIAT IDEA
88=))
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: leszek1234 »

w ASO o temat tempomatu nie pytaj , bo będziesz głupszy o to co usłyszysz...
RosS
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2016, 13:21
Przebieg: 64389
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Podziękował: 1 raz

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: RosS »

Dlatego właśnie was pytam bo wy mądrzejsi niż w autoryzowanym serwisie fiata zatrudnieni ludzie :) Jak to usłyszałem sam się zdziwiłem.
slawek007
klubowicz
klubowicz
Posty: 163
Rejestracja: 17 maja 2011, 11:12
Przebieg: 172000
Silnik: 1.4 8v+LPG
Rocznik: 2010
Lokalizacja: staszow
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy
Kontakt:

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: slawek007 »

Chyba najprosciej bedzie jak kupisz/pozyczysz sobie interfejs ELM, w programie jako auto wybierasz fiat idea i w ustawieniach kontrolek bedzie opcja aktywacji. U mnie działa bez problemu.
Był opis tego na forum
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: smak56 »

RosS pisze:Witam wszystkich :) ... mam pytanko do was w sprawie kontrolki kto z was robił tempomat według mwas`a lub inny. Aktywowaliście kontrolkę bez problemu i w jakich wersjach silnikowych?
Tempomat wg mwas-a robili wszyscy z forum tylko niektórzy trochę inaczej rozwiązali sterowanie (manetka Alfy lub inny patent). Kontrolka była aktywowana we wszystkich wersjach silnikowych. Aktywacja w moim aucie (na zlocie) zajęła Maćkowi mooooże z trzy minuty. O reszcie nie będę pisał bo bym się powtarzał (najlepiej napisał leszek1234).
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: mwas »

Mój stan wiedzy na chwilę obecną: kontrolki tempomatu nie da się aktywowac jedynie w wersji Active, ale nie dlatego, że komputer tego nie obsługuje, tylko dlatego, że fizycznie tej kontrolki nie ma na zegarach :lacha Miałem taki jeden przypadek :ink Wszystkie inne wersje wyposażeniowe kontrolki powinny posiadać :ink Z resztą w opisie tempomatu umieszczałem informację jak sprawdzić, czy nasz zestaw zegarów posiada kontrolkę i czy ona działa :ink
Co do ASO - zapomnijcie, że zwykłe ASO wykona komukolwiek taką usługę. Przekonaliśmy się o tym nie raz - ASO ma na wszystko procedury, sprawdza w komputerku wyposażenie auta i twierdzi, że jak nie ma, to się nie da :oj A jednak udowodniliśmy, że się DA :lacha Powtarzam po raz kolejny tutaj na forum - komputery w Linei występują w dwóch wersjach, niezależnie od wersji silnikowej - z centralnym zamkiem i bez centralnego zamka. Wszystkie inne funkcje są identyczne ! Zapomnijcie o ASO w temacie aktywacji kontrolki tempomatu tylko albo polegajcie na sobie lub osobie Wam znajomej posiadającej interfejs ELM, albo szukajcie warsztatu, który kuma o co "kaman" :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
RosS
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 paź 2016, 13:21
Przebieg: 64389
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2012
Podziękował: 1 raz

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: RosS »

Dla mnie zabawne jest to że co powiedzieli nie można aktywować kontrolki bo nie było fabrycznie tempomatu :)
Wybuchłem śmiechem przecież gdyby był fabrycznie to i byłaby kontrolka aktywna to po jaka cholibke chciałbym aktywować kontrolkę która świeci :D prawda? hehe
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Kontrolka tempomatu :)

Post autor: leszek1234 »

Będę trochę ich adwokatem.
To są mechanicy przeszkoleni lepiej lub gorzej przez Fiata do standardowej obsługi i napraw samochodów tej firmy. Nie uczono ich jak modyfikować te samochody a nawet pewnie im nie wolno tego robić poza przypadkami, które dopuszcza producent. Nie są fanami tych samochodów, nie są uczestnikami takich fanklubów jak to forum, robią swoją typową robotę a po pracy o niej zapominają i maja swoje życie. Po prostu nie oczekujmy od nich tego , czego oczekiwać nie powinniśmy. Tempomaty mamy tylko i wyłącznie dzięki uporowi i umiejętnościom jednego klubowicza - mwasa ( :pivo ) i tyle. Gdyby nie On , nie bylibyśmy teraz tacy mądrzy :ink Więc z okazji Świąt , dajmy pokój pracownikom ASO Fiata.
ODPOWIEDZ