Problem ze światłami mijania

Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

Ikona przepalonej zarówki świateł postojowych to żółta żarówka na pulpicie , ale przepalona żarówka światła stopu to właśnie ikona z napisem " stop" w dolnym lewym rogu wyświetlacza . Wiem - bo miałem :) O follow me home bylo na forum , użyj proszę opcji " szukaj " :)
Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: 10 sty 2010, 21:26
Przebieg: 131000
Silnik: 1.4 V8 + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: Radom
Podziękował: 320 razy
Otrzymał podziękowań: 346 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: Tomek »

Zaraz po wyłączeniu zapłonu pociąga się manetkę tak jakbyś "mrugał długimi". Każde pociągnięcie przedłuża czas świecenia świateł odprowadzających Cię do domu o 30 sekund. Bardzo możliwe że żona przez przypadek ruszyła manetkę i dlatego światła zgasły z opóźnieniem.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

zibi186 pisze: 17 wrz 2017, 16:47 przepalona żarówka światła stopu to właśnie ikona z napisem " stop" w dolnym lewym rogu wyświetlacza.
A to ciekawe, przeleciałem instrukcję i nie ma tam śladu o takiej ikonce, a żarówki stopu jeszcze nie miałem przepalonej.
Warto zapamiętać, żeby potem nie być w szoku panic.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
drmaciek
klubowicz
klubowicz
Posty: 125
Rejestracja: 04 sty 2010, 7:06
Przebieg: 30
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: drmaciek »

No właśnie, instrukcja nic nie mówi o ikonce STOP. A powinno coś być, bo mocno spanikowałam i chciałem w biegu ewakuować siè z auta ;)
Co do funkcji Follow Me Home to przyznaję że nie szukałem i jestem w szoku że coś takiego istnieje. Przypominam sobie jak niedawno odkryłem że w Punto bagażnik można otworzyć naciskając logo Fiata na klapie! Zaraz przetestowałem to na Linei i....niestety, nie ma tak dobrze ;) Są rzeczy na tym świecie o których się mechanikom nie śniło ;)
Co do wymiany żarówek w tylnych lampach to zgadzam się że to koszmar. Nie tak dawno próbowałem odkręcić lampę, a w TV miał być zaraz mecz Polska - Dania zdaje się, a tu ni cholery nakrętki ani drgną, a łapy pokiereszowany i do tego komary tną. Ile ja nerwów straciłem, a jeszcze ten żałosny mecz mi uciekał....
Wielkie dzięki za odpowiedzi!!!!!
1.4 T-Jet Dynamic
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

Zibi, w którym miejscu ma być ta ikonka "stop" ? :pomysli
Bo tu ani śladu....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

Na wyświetlaczu w mojej wersji silnikowej i wyposażenia jest to dolny lewy róg . Wyświetlacz , który pokazałeś na zdjęciu nie jest z dynamica w t- jet :) Autor postu o napisie " stop" na wyświetlaczu ma t - jet'a
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 20:00 przez zibi186, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

Nie, jest z 8V, dynamic :banan
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

Adamson , obawiam się że u Ciebie ta informacja może być podawana inaczej . Jeśli w instrukcji nic nie ma , najprościej byloby zasymulować przepalenie zarówki stopu i sprawdzić jaki bedzie u Ciebie komunikat - tak myślę :)
A jak u Ciebie sygnalizowanajest np. Gołoledź ?
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

Ok, ale w mojej instrukcji są wszystkie wersje liczników różnych wersji silnikowych i na żadnej nie ma owego "stopu".Trudno, poczekam na spalenie się żarówki od świateł stopu :)
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

adamson pisze: 17 wrz 2017, 20:10 Ok, ale w mojej instrukcji są wszystkie wersje liczników różnych wersji silnikowych i na żadnej nie ma owego "stopu".Trudno, poczekam na spalenie się żarówki od świateł stopu :)
Adamson, nie pamiętam już , czy szukałem potwierdzenia w instrukcji . Zdarzylo mi się to na wyjeździe i usunięcie przyczyny - przepalonej żarówki światła stopu - usunęło też ikonę z wyświetlacza :)
Na Twoim wyświetlaczu pewnie info o tym pojawi się analogicznie - tam , gdzie inne tzn. np.gołoledź , czy problem z czujnikami cofania , czy ikona niskiego poziomu plynu hamulcowego itd . :) Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
adamson
klubowicz
klubowicz
Posty: 2375
Rejestracja: 11 gru 2009, 19:46
Przebieg: 41000
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2018
Lokalizacja: SW / Świętochłowice / O. S.
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: adamson »

Aha, ok.
FIAT TIPO HB Lounge 1.4 T-jet 120 KM
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: mwas »

W wersjach Dynamic z silnikami V8 :lacha komunikat o przepalonej żarówce światła STOP komunikowany jest pojawieniem się informacji "Kontrola świateł STOP" (czy jakoś tak) oraz zapaleniem tylko żółtej żarówki na tablicy wskaźników - żadnych dodatkowych ikonek ani komunikatów. Informacja o "gołoledzi" to, jeśli temp spadnie poniżej 3 st. C., przez chwile miga wskazanie temperatury zewnętrznej i pojawia się komunikat "Możliwe oblodzenie jezdni" (czy jakoś tak :ink). Jeśli T-Jet, ze swoim rozbudowanym zestawem wskaźników, dodatkowo pokazuje ikonkę STOP przy przepalonej żarówce świateł stopu, to u drmaciek na pewno wystąpił zbieg okoliczności :ink Czyli po prostu przepaliła się żaróweczka a jego żona przy wyłączeniu silnika przypadkowo pociągnęła dźwignię od świateł, przez co włączyła wspomnianą już tutaj funkcję FOLLOW ME HOME, czyli na ok 30 sek zapaliła światła mijania :luzak I taka ciekawostka - funkcję FOLLOW ME HOME miałem już w najprostszej wersji Fiata Punto II z 2000 roku :ink Działało to identycznie, jak w Linei :ink
A odnośnie odkręcania tylnych lamp - drmaciek nie baw się, tylko załóż sobie motylki na te śruby, a odkręcanie tylnych lamp stanie się formalnością :luzak
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

No , to się wyjaśniło jak to jest w 1.4 8v :) Mwas - dzięki :)
Awatar użytkownika
drmaciek
klubowicz
klubowicz
Posty: 125
Rejestracja: 04 sty 2010, 7:06
Przebieg: 30
Silnik: 1.4 T-Jet
Rocznik: 2008
Lokalizacja: Radomsko

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: drmaciek »

Ale przyznacie że to brak konsekwencji żeby informować o spalonej żarówce stopu tak groźnie brzmiącym komunikatem, i to w miejscu zupełnie innym niż pojawiają się zazwyczaj ikonkowe alerty? Ja naprawdę sądziłem że powinienem żonie polecić zatrzymanie samochodu, wyłączenie silnika, a następnie wezwać pomoc drogową. Co do funkcji Follow.... to oczywiście zbieg okoliczności.
1.4 T-Jet Dynamic
Awatar użytkownika
zibi186
klubowicz
klubowicz
Posty: 1844
Rejestracja: 09 lis 2012, 3:19
Przebieg: 195000
Silnik: 1.4 T-jet + lpg
Rocznik: 2008
Lokalizacja: k / Pszczyny
Podziękował: 336 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy

Re: Problem ze światłami mijania

Post autor: zibi186 »

drmaciek pisze: 18 wrz 2017, 17:03 Ale przyznacie że to brak konsekwencji żeby informować o spalonej żarówce stopu tak groźnie brzmiącym komunikatem, i to w miejscu zupełnie innym niż pojawiają się zazwyczaj ikonkowe alerty? Ja naprawdę sądziłem że powinienem żonie polecić zatrzymanie samochodu, wyłączenie silnika, a następnie wezwać pomoc drogową. Co do funkcji Follow.... to oczywiście zbieg okoliczności.
Drmaciek , dla Ciebie i dla innych wykonałem manewr symulacji . Efekty na foto.
Swoją drogą pamiętam naukę z przed lat , gdzie na kursie wykładowca w prosty sposób opisał wszelkie komunikaty na pulpicie : zielone - informacyjne , żółte- ostrzegawcze , a czerwone - bezwzględny koniec jazdy . Zasada ta obowiązuje do dziś , więc chyba warto ją zapamiętać . Ikona spalonego światła stopu świeci na żółto :)
Dodam tylko , że cala operacja razem z zejściem z 4 piętra , narwaniem trawy dla świnki morskiej i powrotem na czwarte trwała nie więcej jak 10 minut :) Dzięki motylkom na śrubach lampy oczywiście :) Dodam tylko , że ikona zaświeca się bez potrzeby uruchomienia silnika , ale skasowanie nastąpiło dopiero po odpaleniu silnika ( a może za krótko czekałem :) ) No i ikona pojawia się tam , gdzie wszystkie u nas :) Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ