Problem z centralnym zamkiem i szybami

tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: tomekxo »

Witam.
Ostatnimi czasy zaowazylem pewien problem. Chcialem zamknąć auto recznie z kluczyka i niestety nie moglem ani zamknąć auta ani otworzyć go. Z pilota działa ok. A recznie nie. Ponieważ nie pamiętam już kiedy ostatni raz otwierałem auto z kluczyka to się pewnie do tego przyczyniłem.
A druga sprawa jest problem z elektrycznymi szybami. Zaowazylem taka przypadlosc, jak mam otwarte drzwi od kierowcy to nie mogę opuscic szyby od drzwi pasażera. A przy zamkniętych działa. To raczej tez nie jest normalne?
Jakies sugestie od czego zacząć? Od razu zdejmować boczek od drzwi kierowcy? Czy może to cos innego?
Awatar użytkownika
Sebek
klubowicz
klubowicz
Posty: 1247
Rejestracja: 04 sty 2014, 20:09
Przebieg: 100
Silnik: 1.0 Turbo
Rocznik: 2023
Lokalizacja: SWD
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: Sebek »

Przetarte kable między drzwiami a słupkiem.
FSO 1500, SKODA FAVORIT lpg BRC, FIAT SIENA lpg BRC, RENAULT CLIO II dCi, FIAT LINEA lpg TARTARINI, RENAULT CLIO V, SKODA KAMIQ
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: mwas »

Polecam lekturę TEGO -> http://www.lineaklubpolska.pl/viewtopic.php?f=38&t=705" onclick="window.open(this.href);return false; wątku.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
marekwodniak
Posty: 22
Rejestracja: 14 kwie 2015, 23:21
Przebieg: 177000
Silnik: 1.4 8V
Podziękował: 1 raz

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: marekwodniak »

Tak to jest jak używamy do otwarcia tylko pilota .Miałem to samo z zamkami pierwsze wlałem do zamków do dziurki i do zamków w drzwiach WD40.A potem olejku w spreju.
tomekxo
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 14 maja 2015, 23:23
Przebieg: 78000
Silnik: 1.3d
Rocznik: 2008

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: tomekxo »

Zamek psikalem WD-40 i probowalem rozruszać. Troszke pomoglo bo już z kluczyka drzwi kierowcy potrafią sie zamknąć i otworzyć. Ale jeszcze nie otwierają się pozostale. Zamykac tez raz zamkna a raz nie.

Co do wiazki to odpialem ja i chyba z nia cos jest nie tak, bo po ponownym podpięciu przez moment było dobrze. Ale kilka razy zamknąłem drzwi i to samo. Poza tym jest problem żeby ponownie podpiac bo to gniazdo w które się wpina wtyk to się cofa. jakiś baran tak to wymyslil.
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6941
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 402 razy
Otrzymał podziękowań: 944 razy
Kontakt:

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: mwas »

Nie wiem co Ci się tam cofa, mi bez większego problemu udało się rozpiąć złącze i wpiąć je ponownie z powrotem. Nie cuduj z WD40 no chyba że masz egzemplarz z nanobotami, które potrafią naprawiać przewody elektryczne :lacha Na bank masz poprzecierane przewody wewnątrz tej gumy pomiędzy karoserią a drzwiami kierowcy.
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5143
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 276000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 396 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: Problem z centralnym zamkiem i szybami

Post autor: smak56 »

mwas pisze:Nie wiem co Ci się tam cofa, mi bez większego problemu udało się rozpiąć złącze i wpiąć je ponownie z powrotem. Nie cuduj z WD40
Dwie rzeczy i dwa problemy.
Po rozpięciu przeze mnie wiązki w drzwiach i próbie połączenia /bez nadmiernego nacisku/, usłyszałem tylko ciche pstryk i gniazdo w słupku się cofnęło. Oderwały się zaczepy, które trzymały gniazdo. Złożenie tego, to nie lada sztuka, włącznie z koniecznością odsunięcia tapicerki.
Jeżeli zamek w drzwiach lub bagażniku /jeżeli jest/ nie jest używany otwieraniem kluczykiem, to tak się dzieje, że później nie można go ruszyć. Jeżeli jest to początek to WD 40 lub inny środek czyszczący może pomóc. Miałem taką sytuację, że po wymontowaniu zamka /inne auto/ wybijałem zapadki młotkiem i cieniutkim wkrętakiem, tak były "zaspawane". Później czyszczenie i ponowne układanie.
smak56
* * * *
Obrazek
ODPOWIEDZ