Dołożenie pilota do centralnego zamka ?

MarcG
Nowy
Nowy
Przebieg: 75000
Silnik: 1.4 8V
Rocznik: 2009

Dołożenie pilota do centralnego zamka ?

Post autor: MarcG » 15 gru 2014, 16:24

Witam
Dokładał ktoś pilota do centralnego zamka ? Tylko drzwi bez bagażnika, celowanie po ciemku tym kluczykiem już mnie doprowadza do rozpaczy :zlośnik Może być dodatkowy nie w kluczyku. Jaka to ewentualnie cena i jak się sprawuje ?
Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
mwas
Administrator
Administrator
Przebieg: 155555
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Postawił Piwo;: razy
Otrzymał Piw: razy
Kontakt:

Re: Dołożenie pilota do centralnego zamka ?

Post autor: mwas » 15 gru 2014, 18:16

Z tego co widzę, to masz wersję Active, ona nie ma pilota w kluczyku ? :pomysli
Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Awatar użytkownika
marcin24
Nic tylko forum
Nic tylko forum
Przebieg: 124000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2008

Post autor: marcin24 » 15 gru 2014, 18:24

Możesz na allegro dokupić uniwersalny moduł sterowania centralnego z pilota pare groszy to kosztuje
Pozdrawiam wszystkich

MarcG
Nowy
Nowy

Post autor: MarcG » 15 gru 2014, 18:33

mwas pisze:Z tego co widzę, to masz wersję Active, ona nie ma pilota w kluczyku ? :pomysli
nie ma, w każdym razie moja nie ma.

-- 15 grudnia 2014, o 19:35 --
marcin24 pisze:Możesz na allegro dokupić uniwersalny moduł sterowania centralnego z pilota pare groszy to kosztuje
No faktycznie tani jest, duży problem z podłączenie tego ?
Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
mwas
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mwas » 15 gru 2014, 18:51

Dużego problemu pewnie nie ma, pewnie trzeba się podłączyć pod szynę CAN samochodu, ale rozumiem, że centralny zamek posiadasz ? Zastanawiam się tylko czy nie dałoby rady zaprogramować oryginalnego kluczyka :pomysli

Awatar użytkownika
darkkam
klubowicze
klubowicze
Przebieg: 69000

Post autor: darkkam » 15 gru 2014, 19:28

MarcG a ile kluczyków dostałeś jak kupowałeś auto. Bo powinieneś mieć jeden składany z pilotem i jeden zwykły klucz. Jesteś pierwszym właścicielem auta?

EDIT
Sprawdziłem w cenniku z 2009, Active standardowo wyposażony w centralny zamek z kluczyka, a za dopłata 500zł centralny sterowany z pilota. CENNIK 2009
Fiat 126p ('76) > Fiat 126p ELX ('97) > Fiat Siena 1.6 HL ('98) > Fiat Linea 1.4 ('09) > ???

Awatar użytkownika
marcin24
Nic tylko forum
Nic tylko forum

Post autor: marcin24 » 15 gru 2014, 22:53

MarcG pisze:
mwas pisze:Z tego co widzę, to masz wersję Active, ona nie ma pilota w kluczyku ? :pomysli
nie ma, w każdym razie moja nie ma.

-- 15 grudnia 2014, o 19:35 --
marcin24 pisze:Możesz na allegro dokupić uniwersalny moduł sterowania centralnego z pilota pare groszy to kosztuje
No faktycznie tani jest, duży problem z podłączenie tego ?
Kiedyś zakładałem w audi B3 i Uno to była kwestia podpięcia zasilania do centralki i dwóch przewodów do siłownika sterującego czyli przednich drzwi. nie wiem jak to u nas przy body compie jest ale napewno jest instrukcja załączona do sprzętu.
Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
Tomek
Moderator
Moderator
Przebieg: 129000
Silnik: 1.4 V8 + LPG

Post autor: Tomek » 16 gru 2014, 6:12

Trzeba też sprawdzić czy w kasecie zamka drzwi od kierowcy jest silniczek, bo coś czuję że może go akurat tam brakować.
Taki moduł jest prosty w montażu, największym problemem będzie tylko odnalezienie odpowiednich kabelków w wiązce, w które trzeba się będzie wpiąć.

Awatar użytkownika
mwas
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mwas » 16 gru 2014, 10:29

MarcG, zanim zaczniesz cokolwiek kombinować to sprawdź najpierw, czy masz siłownik w lewych przednich drzwiach. Żeby to sprawdzić wsiądź do auta na fotel pasażera, zatrzaśnij drzwi i pchnij klamkę tak, żeby zamknąć auto. Sprawdź, czy zatrzasną się tylko drzwi pasażera, czy zaskoczą wszystkie inne zamki w pozostałych drzwiach. Chyba że auto zamyka Ci automatycznie drzwi po przekroczeniu prędkości 20 km/h, wtedy pewniak, że siłownik jest :ink

MarcG
Nowy
Nowy

Post autor: MarcG » 16 gru 2014, 10:46

mwas pisze:MarcG, zanim zaczniesz cokolwiek kombinować to sprawdź najpierw, czy masz siłownik w lewych przednich drzwiach. Żeby to sprawdzić wsiądź do auta na fotel pasażera, zatrzaśnij drzwi i pchnij klamkę tak, żeby zamknąć auto. Sprawdź, czy zatrzasną się tylko drzwi pasażera, czy zaskoczą wszystkie inne zamki w pozostałych drzwiach. Chyba że auto zamyka Ci automatycznie drzwi po przekroczeniu prędkości 20 km/h, wtedy pewniak, że siłownik jest :ink
siłownik jest, tylko pytanie czy można podłączyć taki zwykły sterownik czy musi być jakiś do can ?
Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
mwas
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mwas » 16 gru 2014, 11:04

MarcG pisze:siłownik jest, tylko pytanie czy można podłączyć taki zwykły sterownik czy musi być jakiś do can ?
Tego niestety nie wiem, musiałbym nieco zgłębić temat, nigdy do tej pory tego nie robiłem, ale myślę, że trzeba by było przestudiować instrukcje obsługi obydwu modeli i wtedy powinno stać się to jasne :ink Ale zainteresowałbym się na Twoim miejscu, czy przypadkiem nie da się dołożyć oryginalnego kluczyka w stylu "scyzoryk" z przyciskami do otwierania. Ze strony body nie powinno być z tym problemu - tutaj jest jedynie podziała na model z centralnym zamkiem i bez. Ty masz centralny zamek, więc pozostaje tylko kwestia ustalenia, czy potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł (odbiornik radiowy) do współpracy z kluczykiem. W tej chwili nie mam jak tego ustalić, muszę się dorwać do eLearna. Potem pozostaje ewentualna kwestia zaprogramowania nowego kluczyka w IMMO, ale... jeśli dobrze pokombinować, to można przełożyć układ ze starego kluczyka do nowego :ink
Wracając do dokładanego modułu - obstawiam, że potrzebny będzie taki, który współpracuje z szyną CAN auta, ale głowy sobie uciąć za to nie dam. Tak jak napisałem wyżej - instrukcje obsługi do ręki i studiujemy :ink

MarcG
Nowy
Nowy

Post autor: MarcG » 16 gru 2014, 11:15

mwas pisze:
MarcG pisze:siłownik jest, tylko pytanie czy można podłączyć taki zwykły sterownik czy musi być jakiś do can ?
Tego niestety nie wiem, musiałbym nieco zgłębić temat, nigdy do tej pory tego nie robiłem, ale myślę, że trzeba by było przestudiować instrukcje obsługi obydwu modeli i wtedy powinno stać się to jasne :ink Ale zainteresowałbym się na Twoim miejscu, czy przypadkiem nie da się dołożyć oryginalnego kluczyka w stylu "scyzoryk" z przyciskami do otwierania. Ze strony body nie powinno być z tym problemu - tutaj jest jedynie podziała na model z centralnym zamkiem i bez. Ty masz centralny zamek, więc pozostaje tylko kwestia ustalenia, czy potrzebny jest jakiś dodatkowy moduł (odbiornik radiowy) do współpracy z kluczykiem. W tej chwili nie mam jak tego ustalić, muszę się dorwać do eLearna. Potem pozostaje ewentualna kwestia zaprogramowania nowego kluczyka w IMMO, ale... jeśli dobrze pokombinować, to można przełożyć układ ze starego kluczyka do nowego :ink
Wracając do dokładanego modułu - obstawiam, że potrzebny będzie taki, który współpracuje z szyną CAN auta, ale głowy sobie uciąć za to nie dam. Tak jak napisałem wyżej - instrukcje obsługi do ręki i studiujemy :ink
Dzięki za informacje. Aż tak to mi się nie chce kombinować, może być dodatkowy pilot. Muszę gdzieś po drodze zajrzeć do jakiegoś fachowca od zamków alarmów i zobaczymy co tam powie.
Pozdrawiam
Marcin

Awatar użytkownika
marcin24
Nic tylko forum
Nic tylko forum

Post autor: marcin24 » 16 gru 2014, 12:02

Może poprostu udać się do ASO i spytać cz y jest taka możliwość i czy tylko kwestia dorobienia kluczyka. Czy wyższa szkoła jazdy
Pozdrawiam wszystkich

darcyn
Kolega
Kolega

Post autor: darcyn » 18 gru 2014, 18:54

sterownik centralnego zamka wiąże się z dodatkowymi pilotami

Awatar użytkownika
tojamarko
klubowicze
klubowicze
Przebieg: 52222

Post autor: tojamarko » 25 mar 2015, 19:55

Panowie potrzebuję schemat instalacji elektrycznej linki.
Chcę podpiąć centralke na piloty do centralnego zamka.
LINKA 1.4 8V 77 KM 2008 r.

ODPOWIEDZ
stoły drewniane