dołożenie Tempomatu

Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: mwas »

smak56 pisze:mwas; pin 28 jest schowany i trudniej od niego liczyć.
Spoko, na zdjęciach elegancko widać, które to piny :pivo Myślę, że sobie poradzą na ich podstawie :ink

-- 27 lis 2013, o 22:50 --

Hehe, pamiętacie kolegę Rajan ? Wygląda na to, że na podstawie naszych doświadczeń zrobił na ichnim forum swój własny manual :lacha Ale najlepsze jest to, że nawet wykorzystał niektóre z moich zdjęć ! :oj No co za leniuch... a w tekście oczywiście nawet słowem o nas nie wspomniał... poczułem się trochę jakby mnie ktoś kopnął w d... :zły Tutaj możecie zobaczyć wyniki jego poczynań -> http://www.theautomotiveindia.com/forum ... t-jet.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
sylwek
klubowicz
klubowicz
Posty: 494
Rejestracja: 29 maja 2012, 21:56
Przebieg: 48000
Silnik: 1.4 8V + LPG
Rocznik: 2008
Lokalizacja: ELC
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: sylwek »

Teraz to już każde forum Linei ma "swojego" manuala :)
Zaczęli chyba na clublinea.ru z rok temu, ale tam poszli w autorskie rozwiązania manetki - można to ustrojstwo nawet zamówić na forum za 1500 rubli :) Pełny manual: http://yadi.sk/d/i_axfxIL3bMuU Co ciekawe - u nich oficjalnie dostępne są konektory: http://rd-lab.ru/eshop/product_info.php ... cts_id=121

Mi osobiście najbardziej podoba się "nasz" mwas'owy manual - chyba każdy przyzna że najlepsze rozwiązanie i najlepiej opisane :ok)
A co do kolegi Rajana, to takie "pożyczanie" fotek raz że nie fair, a dwa że można podciągnąć pod paragraf. A i kawał instrukcji z wyjaśnieniami dostał jak na dłoni. Konstruktor się znalazł... :zły

EDIT
...popatrz mwas, na jednym forum jesteś wymieniony w "credits"
Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, 6:27 przez sylwek, łącznie zmieniany 1 raz.
*Powered by LPG*
Rajan
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:24
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2010

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: Rajan »

Guys,

Sorry you feel annoyed and angry. This is my thread and original post:

http://www.teamfiat.co.in/do-yourself/9 ... post183588" onclick="window.open(this.href);return false;

This is the forum that I am active on.

Thanks,
Rajan
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: emmer »

he, he. od dzisiaj do każdego manula, na fotki wrzucamy znak wodny. trzeba tylko opracować jakiś fajny klubowy wzór

-- 28 lis 2013, o 09:01 --

np coś takiego :zlośnik
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
leszek1234
klubowicz
klubowicz
Posty: 2146
Rejestracja: 25 lis 2012, 19:32
Przebieg: 200000
Silnik: 1.4 16V Turbo + LPG
Rocznik: 2009
Lokalizacja: blisko Rybnika
Podziękował: 306 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: leszek1234 »

to za trudne... nie wiadomo na co patrzeć :ink
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: mwas »

emmer, ciekawa koncepcja, zwłaszcza projekt tego znaku :lacha Chociaż myślę, że preferowałbym cos bardziej "en face" :lacha

Rajan, sorry, i haven't seen this post before, it's nice to be in credits :ink But you wrote that you had a problems with translation :ink I know what you meant, i hate google translator too, but why in the world didn't you wrote a post with question, if anyone of us is speaking english ? :ink I could translate incomprehensible parts for you :ink But it's nice to know, that one guy in India want to learn Polish :zlośnik
You haven't wrote about that multijet, in which you tried to run CC. How it goes ? Is it working ?

Sylwek, normalnie aż musze przegrzebać te fora żeby zobaczyć te credits'y, tylko że w pracy blokuja mi te adresy, więc dopiero na spokojnie w domu zerknę :ink
A tak na marginesie: kolega Rajan przeprosił w sowim poście, że "nas zdenerwował" ale pierwszy post, gdzie umieścił rozwiązanie tempomatu jest na innym forum, gdzie jest aktywny i podał linka. Tam rzeczywiście wymienił mnie z imienia i z nazwiska wraz z nazwą klubu w podziękowaniach. W poprzedzającym to poście napisał również, że cytuję:
"Bardzo interesująco czytało się polskie forum (rany, jak ja nienawidzę Google Translatora !). Ale po przewertowaniu 11 stron, nadal byłem bardzo zmieszany. Na początek, komora silnika wyglądała inaczej. Żeby tego było mało, jeden z moderatorów forum miał bardzo WYZYWAJĄCY AWATAR, nieodpowiedni do przeglądania forum w pracy ( :lacha :lacha :lacha). To oznaczało spędzianie czasu siedząc przed laptopem w domu i usiłując zrozumieć wersję angielskiego wg. Google Translatora. Napisy na zdjęciach nie były przetłumaczalne, co było bolesne.
W międzyczasie, moja żona chciała wiedzieć, czy próbuję się nauczyć polskiego a jeśli tak, to po cholerę ? :zlośnik ( :lacha :ryczy :lacha)"

To taki wyciąg z jednego postu :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
emmer
klubowicz
klubowicz
Posty: 6032
Rejestracja: 08 gru 2009, 9:18
Przebieg: 32000
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Lokalizacja: Białobrzegi
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowań: 120 razy

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: emmer »

ciekawe który to użytkownik miał taki avatar :pomysli. niech się wstydzi że to w świat poszło :ryczy
Rajan
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2013, 16:24
Przebieg: 0
Silnik: 1.4 16V Turbo
Rocznik: 2010

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: Rajan »

No luck with the Multi-Jet. You see, the problem is, I drive a T-Jet, on which I have installed and working fine. We also installed on a 1.4 16V FIRE (same pins as T-Jet) and that also works fine. I do not have access to a Multi-Jet and no one with a Multi-Jet wants to try hard :D

Thanks,

Rajan
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: mwas »

Rajan, OK, if any help needed, feel free to ask :ink

emmer, no sam się zastanawiam któż to mógł być... :ryczy :ryczy :ryczy
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
Awatar użytkownika
smak56
klubowicz
klubowicz
Posty: 5140
Rejestracja: 19 lis 2010, 15:17
Przebieg: 275000
Silnik: 1.3 multijet
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 395 razy
Otrzymał podziękowań: 649 razy

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: smak56 »

Maciek, nie wiem czy czytałeś na poprzedniej jego stronie jak dochodził do wiedzy;
"What is common to these three gentlemen, apart from their names I thought. All of them are from Poland. Thats it. Google translate - "Cruise Control", translate to polish. Google said "tempomatu". So went back and searched for "Maciej Wasilewski tempomatu". Nothing useful. It was even more painful, as I had to click on each result, wait for Google to do it's haphazard translation and look to see if it has anything to do with what I wanted. End of page 1 of the result set, I was ready to give up. I even thought that video must have been a prank. Someone out there knew I was searching and decided to do something funny. Was the Linea even available in Poland?

Snap out of it, I thought. you are close to the truth. Don't give up now. Where are your analytical skills? What do you know till now - There is a FIAT Linea in Poland owned by a Mr. Maciej Wasilewski, which has cruise control. Cruise Control translates to "Tempomatu" in Polish. So, search for "FIAT Linea Tempomatu"

Tłumaczenie przez Translatora:
"Co to jest wspólne dla tych trzech panowie, niezależnie od ich nazwy, myślałem.
Wszystkie z nich są z Polski. Ów ono. Google translate - "Cruise Control", tłumaczenie na polski. Google powiedział "tempomatu".
Więc poszedł wstecz i szukał "Maciej Wasilewski tempomatu". Nic pożytecznego. To było jeszcze bardziej bolesne, ponieważ musiał kliknąć na każdy wynik, czekać na Google, aby zrobić to przypadkowy tłumaczenie i patrzeć czy to ma coś wspólnego z tym, co chciałem. Koniec 1 Strona wyników zestaw, I był gotów zrezygnować. Myślałem nawet, że film musi być dowcip. Ktoś tam wiedział, szukałem i postanowił zrobić coś zabawne. Linea był jeszcze dostępny w Polsce?
Ocknij się, pomyślałem. Jesteś blisko prawdy. Nie poddawaj się teraz. Gdzie są Twoje umiejętności analityczne? Co ty wiesz do tej pory - tam jest FIAT Linea w Polsce własnością Pan Maciej Wasilewski, która ma tempomat. Tempomat przekłada się na "Tempomatu" w Polsce. Tak, wyszukaj "FIAT Linea Tempomatu"

Tak więc był jednak lojalny i Twoje zasługi w Indiach są znane! :-<<
smak56
* * * *
Obrazek
Awatar użytkownika
mwas
Prezes
Prezes
Posty: 6935
Rejestracja: 15 lut 2010, 11:51
Przebieg: 218600
Silnik: 1.4 8v
Rocznik: 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 401 razy
Otrzymał podziękowań: 943 razy
Kontakt:

Re: dołożenie Tempomatu

Post autor: mwas »

Tak, czytałem tego całego posta :) Nieźle kombinował :) A pierwsze co znalazł, to był ten mój krótki filmik, który nagrałem żeby pokazać, że udało sie aktywoać kontrolkę tempomatu. Natomiast na to, żeby spróbował poszukac w filmach, naprowadziła go jego żona, bo kolega chodził cały tydzień struty, bo jego głowe zaprzątała myśl o tempomacie aż w końcu jego żona wydusiła z niego, co go boli, czy może cos pracy jest nie tak. Jak jej opowiedział, że szuka, szuka ale nic znaleźć nie może ona podsunęła mu pomysł, żeby wyszukał na YT :zlośnik Swoją drogą, fajnie to opisuje, jak ktoś kuma po angielsku, to polecam :ink
Linea Dynamic 1.4 8V '2007
ODPOWIEDZ